Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: intrare prin FTP

Avatarul lui Content Writer Bucureşti
    Content Writer Bucureşti este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    25th July 2018
    Locaţie
    Bucureşti
    Vârstă
    48
    Posturi
    49
    Putere Rep
    0

Implicit intrare prin FTP

Salut. Am o eroare pe site care nu-mi permite accesul în cpanel și aș vrea să intru prin FTP. Şi aş vrea să vă întreb două lucuri: 1.ce adresă folosesc ca să intru prin FTP? 2.userul şi parola sunt aceleaşi sau nu?

matrimo este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    26th January 2011
    Locaţie
    Bruxelles
    Vârstă
    39
    Posturi
    129
    Putere Rep
    16

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Te conectezi cu numele siteului www ....... ro (sau cu adresa IP), cu userul si parola atribuite/alese la crearea contului FTP. Acestea ti-au fost comunicate in principiu prin email, de catre compania de Hosting, la creearea contului. Sunt multe tutoriale pe Google, in care ti se explica modul de conectare prin FTP de exemplu folosind Fillezila. Daca Hostingul ti-a restrictionat accesul la Cpanel, probabil ca nici prin FTP nu vei avea acces la fisiere. Sper sa iti fie de folos.

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    25th July 2018
    Locaţie
    Bucureşti
    Vârstă
    48
    Posturi
    49
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de matrimo Vezi Post
    Te conectezi cu numele siteului www ....... ro (sau cu adresa IP), cu userul si parola atribuite/alese la crearea contului FTP. Acestea ti-au fost comunicate in principiu prin email, de catre compania de Hosting, la creearea contului. Sunt multe tutoriale pe Google, in care ti se explica modul de conectare prin FTP de exemplu folosind Fillezila. Daca Hostingul ti-a restrictionat accesul la Cpanel, probabil ca nici prin FTP nu vei avea acces la fisiere. Sper sa iti fie de folos.
    Nu hostingul mi-a restricţionat accesul la cpanel, a apărut o eroare pentru că un modul de cache nu s-a putut actualiza din pricina unui Wordpress mai vechi. Merci pentru informaţie.

Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary
    Posturi
    2.213
    Putere Rep
    19

Implicit

Citat Postat în original de Content Writer Bucureşti Vezi Post
    Nu hostingul mi-a restricţionat accesul la cpanel, a apărut o eroare pentru că un modul de cache nu s-a putut actualiza din pricina unui Wordpress mai vechi. Merci pentru informaţie.
    Din ce stiu eu daca ai o versiune ff veche la WP este posibil sa te fi restrictionat chiar hostingul. Oricum am impresia ca faci o confuzie intre login WP si cPanel.

Intrebare: tu mai poti intra pe host? Teoretic nu ca zici ca nu ai acces la cPanel, deci trebuie sa iei legatura cu ei [ firma de hosting ], asta daca nu mai stii user si parola la FTP. Cum zicea colegul, de obicei le primesti la inceput de la cei la care ai luat hostingul.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    25th July 2018
    Locaţie
    Bucureşti
    Vârstă
    48
    Posturi
    49
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de Rapsodia Vezi Post
    Din ce stiu eu daca ai o versiune ff veche la WP este posibil sa te fi restrictionat chiar hostingul. Oricum am impresia ca faci o confuzie intre login WP si cPanel.

Intrebare: tu mai poti intra pe host? Teoretic nu ca zici ca nu ai acces la cPanel, deci trebuie sa iei legatura cu ei [ firma de hosting ], asta daca nu mai stii user si parola la FTP. Cum zicea colegul, de obicei le primesti la inceput de la cei la care ai luat hostingul.
    Am rezolvat cu ajutorul unui amic informatician, e totul ok acum, merci pentru sfaturi.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 10th December 2016, 16:48
  2. Implementare plata prin SMS prin mobilpay ptr wordpress
    De Marius Cristian în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 27th February 2014, 15:32
  3. Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 5th January 2014, 23:19
  4. Intrare pe piata din Rusia si MD
    De Rapsodia în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 27th November 2013, 12:32
  5. SEO prin .pdf?
    De indiscutabil34 în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 23rd May 2011, 23:07

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •