Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Întrebare site com + info

Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.492
    Putere Rep
    22

Implicit Întrebare site com + info

Am un site mai vechi www. site.info si am luat si domeniul www. site.com, care are redirect 301 catre info [ probabil ca am gresit ca nu am verificat link-uri catre .com, dar asta e. Acum interbarea: daca fac inversarea, mut content pe .com si redirectez .info catre .com, ajuta sau stica? Intrebare 2: daca dupa o vreme sa zicem, pun contet pe .com in engleza, e ok sau slabe sanse de a ridica site-ul din cauza redirectarii de acum? Le-am luat pe ambele pentru ca sunt brandabile si zic eu ca merita ...
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

gabrielio este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    26th November 2019
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0

Implicit

Salut, cred ca in primul rand trebuie sa te horatasti asupra a ceea ce vrei sa faci. Daca te vei juca mereu si cu redirectul si cu partea de continut nu cred ca te va ajuta. E posibil ca acel redirect pe care l-ai facut de pe site.com pe site.info sa te incurce in strategia ta dar acest lucru nu reprezinta o mare problema.

Raspuns la intrebarea 1:
    Poti muta continutul pe site.com si sa redirectionezi .info catre .com insa va trebui sa tii cont de link-urile externe pe care le ai catre .info. Redirectionarea trebuie facuta in asa fel incat daca pe info ai urmatorul url: site.info/pagina1 atunci redirectul sa duca catre site.com/pagina1. Acest lucru este posibil doar daca faci redirect pentru fiecare link in parte si nu vei folosi doar un redirect general. Daca vei face acest lucru, atunci nu prea are ce sa strice in motoarele de cautare pentru ca acestea vor sti ca site-ul s-a mutat la noua adresa.

Raspuns la intrebarea 2:
    Asa cum ziceam si mai sus, trebuie sa stii ce vrei sa faci mai departe cu aceste doua domenii. Daca acum ai pe .info continut in romana, atunci poti scoate acel redirect de pe .com catre .info pentru ca oricum nu te ajuta cu nimic(nu acceseaza nimeni .com din cautari pe google sa zicem, iar direct presupun ca nici atat). Dupa ce scoti redirectul poti face cotinut in engleza pe .com si il poti inscrie in google si vei avea doua site-uri diferite iar acel redirect pe care il ai acum nu te va mai incurca cu nimic. Nu inteleg de ce ai facut redirect de pe .com catre .info daca .info este un domeniu mai vechi care e posibil sa aiba deja external links. Poate dai mai multe detalii despre acest lucru.

Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.492
    Putere Rep
    22

Implicit

Redirectul e simplu de facut, deci nu asta e o problema. Am facut redirectul in ideea ca poate mult continutul pe .com si renunt la info [ e mereu discutia asta ca info e mai putin valoros ca un com ]. Am cumparat si com-ul pentru ca numele este foarte bun, sa ma asigur ca nu-l iau altii. Ce-i drept ar fi o idee sa trec pe engleza sau orice alta limba, o sa ma gandesc la alternative. Mersi.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 28th September 2011, 23:22
  2. Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 28th September 2011, 23:13
  3. Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 4th September 2011, 14:34
  4. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 28th October 2010, 12:15
  5. Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 4th January 2010, 21:45

Permisiuni postare