Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 13

Subiect: Cum merge afilierea in Romania

MarianC este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    6
    Data înscrierii
    11th August 2015
    Locaţie
    Chirnogeni
    Vârstă
    20
    Posturi
    147
    Putere Rep
    6

Implicit Cum merge afilierea in Romania

Salut,

Caut noi metode de a monetiza un site prin afiliere in Romania, vad ca din 2018 eMAG a scazut comisioanele, tot mai multe magazine adopta aceasta strategie, acest lucru nu este ok pentru afiliati. Voi cum va descurcati?

Daca e cineva specializat pe treaba asta si vrea sa imi ofere cateva ponturi contra cost il astept cu un PM, de asemenea in topic as vrea sa vorbim putin despre afiliere, la voi cum merge?

Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    82
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    40
    Posturi
    3.954
    Putere Rep
    82

Implicit

Depinde de nisa. Pe it&c exista emag si atat. Chiar si cu comisioanele scazute, realist vorbind, converteste muuult mai bine decat oricare alt magazin. Poate Altex sa se ridice cat de cat la nivelul lor, dar la 1% comision, nu cred ca merita efortul. Cel putin pe mine nu ma atrage.

Ca impact, la mine nu am observat scaderi majore dupa modificarea recurentei si reducerea comisioanelor. Bine, ce e drept, eu sunt afiliat de duminica, nu traiesc din asta.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

webmar este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    24th September 2017
    Locaţie
    Cluj napoca, România
    Vârstă
    26
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

Care este comisionul la emag?

Reputatie:
    82
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    40
    Posturi
    3.954
    Putere Rep
    82

Implicit

@webmar, e greu sa citesti tos? Comisionul e variabil, in functie de categorie. De la 1% la 12% (parca)
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

haotik este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    41
    Posturi
    1.082
    Putere Rep
    25

Implicit

la mine merge mai bine desi vorba aceea tot afiliat de duminica sunt dar au crescut fara sa fac nimic in plus fata de ce fac de obicei. Cred ca o crestere de 30-40% dar la nivel mic poate fi doar noroc, nu intra in datele statistice.

Rapsodia este conectat acum Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary
    Posturi
    1.929
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de haotik Vezi Post
    la mine merge mai bine desi vorba aceea tot afiliat de duminica sunt dar au crescut fara sa fac nimic in plus fata de ce fac de obicei. Cred ca o crestere de 30-40% dar la nivel mic poate fi doar noroc, nu intra in datele statistice.
    ce nișă? Strategie?
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Lista domenii Oferta generala, ro, fr si ru aici!

BeSeo este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    19th January 2018
    Vârstă
    32
    Posturi
    113
    Putere Rep
    0

Implicit

Consider ca se face o gresala, in trecut si noi promovam prin diverse sisteme doar IT , electronice , altex , emag s.a.m.d
    Ne-am reprofilat sa spunem asa pe alte 2 segmente , fashion si suplimente pentru sala, cresterea a fost exploziva, VA RECOMAND.

Reputatie:
    82
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    40
    Posturi
    3.954
    Putere Rep
    82

Implicit

@beSEO, omul are siteul pe nisa IT. Cam greu sa promovezi fashion si suplimente

Dar da, e bine sa diversifici. Fashion-ul cel putin a avut o explozie fantastica. Mai nasol cu faptul ca multi advertiseri sunt extrem de volatili. Azi sunt, maine au plecat din afiliere. Magazinele in care am cu adevarat incredere le poti numara pe degete.

BeSeo este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    19th January 2018
    Vârstă
    32
    Posturi
    113
    Putere Rep
    0

Implicit

Robert, intradevar dar asta nu pune in pericol comisionul pentru ca mai nou 2performant si profitshare cer o garantie de aproximativ 1.500 de lei doar la inscriere ca si advertiser + asa am fost si noi pe diverse segmente ce nu aveau legatura cu suplimente de sala sau rochie de seara si vreau sa mentionez faptul ca:
    Prin Afisarea banerelor ( nu TOXIC ) / chiar si articole
    Am avut surprize, in fond ... cine citeste si despre it , retete de bucatarie tot se imbraca si asa mai departe.

John este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    30th March 2011
    Posturi
    786
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de Robert Vezi Post
    Fashion-ul cel putin a avut o explozie fantastica. Mai nasol cu faptul ca multi advertiseri sunt extrem de volatili. Azi sunt, maine au plecat din afiliere. Magazinele in care am cu adevarat incredere le poti numara pe degete.
    Nu mai e nici fashion ce a fost acum cativa ani... Concurenta e acerba (vezi zara, bershka, etc, de fapt tot grupul inditex cu livrare in magazin gratuita + alte magazine cu prezenta in multe tari, care au intrat recent si in Romania: answear e primul exemplu care imi vine in minte). Dar sa fim optimisti, tot mai multa lume are un gadget inteligent, asa ca e tot mai facil sa cumperi online fata de acum cativa ani.

Apropo, stiati ca emag indexeaza (cred) toate cautarile pe care le face lumea la ei pe site? Pe fashion sunt o multime de cautari indexate pe locuri fruntase. Un fel de ocazii.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Va merge SEO pe Romania?
    De dumars în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 11th May 2012, 21:42
  2. Godaddy si afilierea
    De cristianionescu în forumul Affiliate Marketing
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 12th October 2011, 22:27
  3. Godaddy si afilierea
    De cristianionescu în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 8th October 2011, 23:11
  4. Ce nisa ar mai merge in romania
    De Iulian în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 18th July 2008, 10:13
  5. Problema css in IE7 si FF merge dar in IE6 nu merge
    De goguaremere în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 27th March 2008, 10:25

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •