Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Preloader Adsense pentru jocuri

Emanuel Tr este deconectat Guest
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd April 2011
    Posturi
    54
    Putere Rep
    0

Implicit Preloader Adsense pentru jocuri

Salutare tuturor. Detin un site de jocuri si as vrea sa implementez si eu Preloaderul de la adsense pentru jocuri.
    Am cititi aici , dar nu prea am inteles mare lucru. Am descarcat acele fisiere si mai departe nu stiu.. ma poate ajuta cineva ? a mai implementat cineva aceasta optiune?

Pancu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    12th August 2010
    Locaţie
    Sibiu
    Posturi
    389
    Putere Rep
    21

Implicit

Pentru a folosi acel preloader trebuie sa ai un cont adsense pentru jocuri.
    https://support.google.com/adsense/b...c=1705821&rd=1

Daca te uiti o sa vezi ca trebuie sa modifici codul si sa undeva ca-games-pub- .
    Daca nu ai adsense pentru jocuri activat nu ti se va afisa reclama.

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd April 2011
    Posturi
    54
    Putere Rep
    0

Implicit

Nu este adevarat. Tu vorbesti despre relclama pe joc. Eu vorbesc de un preloader care este folosit de cei care nu detin dreptul de a edita jocul. Daca te uiti in josul paginii tale ai sa gasesti:
    If you don’t own the source code of the game that you display on your site and therefore can’t change it, you’ll still be able to earn money through AdSense for games using a pre-loader solution. A pre-loader is a SWF object that you can display on top of the game frame area, which implements the request and rendering of the AdSense for games ads.
    Din cate am citit eu cont pentru jocuri imi trebuie doar daca pun acea reclama, nu preloader? Sau poate gresesc.... Este cineva care a mai incercat si se pricepe mai bine ?

Pancu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    12th August 2010
    Locaţie
    Sibiu
    Posturi
    389
    Putere Rep
    21

2 out of 3 members found this post helpful.

Implicit

Citeste mai atent:
    If you don’t own the source code of the game that you display on your site and therefore can’t change it, you’ll still be able to earn money through AdSense for games using a pre-loader solution. A pre-loader is a SWF object that you can display on top of the game frame area, which implements the request and rendering of the AdSense for games ads.
    Iti recomand si urmatorul articol de pe blogul adsense Avoiding accidental clicks Pt. 2: Use the right product - Inside AdSense unde scrie clar:
    We don’t allow publishers to implement AdSense for content ads on interstitial pages. So if a user has decided to watch a video, you may not implement ads on pages saying “your video will start in 15 seconds." We’ve also seen this placement on Flash gaming sites in the form of an ad being shown to the user while the game is loading in the background. However, even if you allow users to skip these ads or close them, this placement is not allowed.

Florin.R este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    16th May 2008
    Locaţie
    Constanta
    Vârstă
    36
    Posturi
    158
    Putere Rep
    23

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Emanuel nu poti face asta cu un cont adsense obisnuit. Trebuie sa te accepte google pentru AFG (AdSense for Games). Dupa ce primesti de la google un publisherId de forma ca-games-pub-xxxxxxxxxx, poti incepe sa studiezi cum sa implementezi reclama. Eu am implementat pe site-ul meu, insa am renuntat la el dupa 3 saptamani. Daca nu ai un site de jocuri cu foarte multe afisari (peste 500 000 jocuri jucate pe zi), iti poti lua gandul de la AFG.

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd April 2011
    Posturi
    54
    Putere Rep
    0

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Ok, va multumesc acum am inteles. Stiam ca trebuie sa ai un cont special, dar nu si pentru preloader, credeam ca doar pentru a implementa reclama in joc trebuie asta. Acum am priceput si nu ma incadrez in cerinte. Va multumesc amandurora!

MirceaG este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    15
    Data înscrierii
    11th September 2012
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    290
    Putere Rep
    15

Implicit

Eu am o curiozitate, care n-am lamurit-o inca. Daca primesc AFG pentru un site (peste 100k), il pot folosi si la un site de doar 7-8k?

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Am nevoie de un preloader JS
    De robciucioan în forumul Client side
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 30th July 2012, 23:35
  2. Adsense pe site de jocuri online
    De BabBarDeL în forumul Adsense
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 19th April 2011, 16:34
  3. Adsense pe site de jocuri
    De RandomHero în forumul Adsense
    Răspunsuri: 7