Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 12

Subiect: O nelamurire cu backdorder ..

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui Aradean
    Aradean este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    33
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0


    Question O nelamurire cu backdorder ..

    Azi am vrut sa cumpar un domeniu .com si imi arata ca, costa $20.99 Backorder (ce inseamna backorder si de ce este mai scump domeniul cu 8 dolari?

  2. #2
    Avatarul lui Serban Cristian
    Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    84
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    49
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    84


    Implicit

    pentru ca vrei sa il cumperi.. daca vrei sa inregistrezi un domeniu liber, costa mai putin.

    m-am exprimat aiurea, backorder iti apare ptr ca este deja inregistrat domeniul respectiv.

  3. #3
    Avatarul lui Aradean
    Aradean este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    33
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Ehe.. Deci mai bine caut un nume similar dar liber..

  4. #4
    Avatarul lui Aradean
    Aradean este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    33
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0


    Implicit

    pai si daca este inregistrat si eu dau cei 20 dolari o sa fie al meu?

  5. #5
    Avatarul lui Paul
    Paul este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    22nd November 2010
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    37
    Posturi
    509
    Putere Rep
    32


    Implicit

    Cand domeniu va expira se va inregistra pe numele tau, asta in cazul in care nu se va mai prelungi.
    .

  6. #6
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    98
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    48
    Posturi
    4.029
    Putere Rep
    98


    Implicit

    NU.
    Daca faci back-order, in cazul in care detinatorul renunta la domeniu (nu il mai prelungeste, etc) ai drept de preemtiune. Dar nici asa nu ai garantia ca va fi al tau, pentru ca posibil sa fi facut si altii backorder inaintea ta.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  7. #7
    Avatarul lui Aradean
    Aradean este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    33
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Si mie mi-a trecut ca nu imi permit sa dau 20-30 dolari pe ceva ce nu stiu daca o sa fie al meu.

  8. #8
    Avatarul lui EHR
    EHR
    EHR este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    1st November 2010
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    50
    Posturi
    436
    Putere Rep
    38


    Implicit

    In functie de registrar, functia backorder este similara cu "bid". Nu iti garanteaza ca domeniul va fi al tau insa, asa cum a spus si robyroy, ai sansa sa il inregistrezi daca platesti mai mult decat alta persoana care a facut backorder.
    Sper sa nu fie prea 'outdated' informatia insa acum .. 1-2 ani acesta era sistemul de lucru. Am fost si eu tentat de optiunea asta insa cand am citit "how does it work", mi-a trecut
    Ultima modificare făcută de EHR; 25th June 2012 la 18:52. Motiv: corectura
    I work for money. If you want fidelity, BUY A DOG! Intrebari despre Gazduire web? PM. Promotii gazduire

  9. #9
    Avatarul lui AntonioTony
    AntonioTony este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    65
    Data înscrierii
    9th February 2011
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    44
    Posturi
    1.090
    Putere Rep
    65


    Implicit

    Aradean, vezi ca n-ai voie cu 3 link-uri in semnatura
    Ma gasiti pe www.SeoPower.ro.

  10. #10
    Avatarul lui Aradean
    Aradean este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    33
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Un link este tot catre o postare de pe forum, cred ca am voie nu?

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. nelamurire wp
    De cristi_kenzo în forumul WordPress
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 1st December 2011, 00:48
  2. Nelamurire ???
    De tarkan77axa în forumul Google
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 25th June 2010, 15:55
  3. Nelamurire
    De suMMer în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 17th February 2010, 23:33
  4. Nelamurire...
    De acsa în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 23rd May 2009, 05:33
  5. Am o nelamurire
    De undoweb în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 28th October 2007, 18:31

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •