Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 23 din 23

Subiect: Critici si sugestii pentru un amator

  1. #21
    Avatarul lui adiflorescu
    adiflorescu este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th August 2006
    Vârstă
    54
    Posturi
    12
    Putere Rep
    0


    Implicit modificare

    As vrea sa va multumesc pentru rabdarea de a sfatui un newbie! Mai ales lui too_night care mi-a furnizat noul look... Maestre, e mai bine asa?

    ZaOne> da, sunt administratorul acestui site, in pauzele dintre lucrari si consultatii si procese. Citind sfaturile pe aici si analizandu-le logic, am ajuns la concluzia ca nu am de ce sa ma orientez ctre php, desi, recuosc, ar fi mai comod.
    In loc de asta, am introdus pe una din pagini un blog flash facut cu cofeecup si intentionez sa bag anunturile intr-un blog serendipity care sa trimita rss catre o alta pagina, sau chiar catre punctul de news din meniu. Nu am reusit sa pun doua puncte de news, unul cu interne si unul cu externe, dar modulul serendipity este activat si incep sa lucru la content. Acolo vor fi articole si alte texte cu variabilitate mare. In felul asta cred ca reusesc sa impac si capra si varza...

    Am mai lucrat nitel si pe zona de documente. Incep sa ma prind cum merge treaba cu meniul. Din pacate, nu ma pricep sa traduc toate meniurile desi ar fi fain. O sa mai experimentez la layout... poate il fac praf! Deocamdata ma duc la nani!
    Ultima modificare făcută de adiflorescu; 1st September 2006 la 00:10.

  2. #22
    Avatarul lui too_night
    too_night este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th November 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    704
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de adiflorescu Vezi Post
    As vrea sa va multumesc pentru rabdarea de a sfatui un newbie! Mai ales lui too_night care mi-a furnizat noul look... Maestre, e mai bine asa?
    .....................
    Cu placere; insa fara glume de genul "maestre"..., sincer; sunt convins ca stiu cam la fel de mult ca si tine, adica nu prea multe, doar ca m-am jucat putin mai mult cu CSS-ul decat tine; si am fost si eu, la randul meu, ajutat mult aici, pe forum (unde sunt, intr-adevar, cativa "maestri", dar 100% nu eu..).
    Revenind: e sigur mai bine asa; da:
    ar fi de preferat sa pui "title" diferit pt.fiecare pagina in parte (am vazut ca ai pus oarecum la sf.title-ului din home fiecarei pagini); pune title-ul reprezentativ pentru fiecare pagina in parte! Inclusiv "description" din meta, pe care vad ca nu ai folosit-o deloc! (inca) conteaza, chiar si pt. Google.
    Revenind la "fiecare pagina in parte": textul de deasupra banner-ului este in h1 (semnificativ la SERPs pt.pagina respectiva, in principiu), asa ca poti modifica textul respectiv, din nou, cu keys reprezentative pt.pagina respectiva (ceva de genul 'title'-ului de care vorbeam).
    Nu ai buton de "home" la paginile 'contact', 'consultatii on-line', etc. Ar fi necesat.
    Succes.

  3. #23
    Avatarul lui adiflorescu
    adiflorescu este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th August 2006
    Vârstă
    54
    Posturi
    12
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Gata! Am trecut in revista treburile, am completat, am schimbat formularul de consultatie online... Pareri acum?
    Later: Hopa! Na ca am o problema! Incerc sa dau click pe news din meniul stanga si ma trimite catre o pagina undefined. In Macromedia Dream nu reusesc sa plasez un shortcut catre pagina unde am sursa stirilor...
    Ultima modificare făcută de adiflorescu; 2nd September 2006 la 20:55.

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. www.gamebase.ro - sugestii pentru optimizare.
    De serj în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 17th November 2007, 11:05
  2. Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 20th September 2007, 21:34
  3. Rog critica/sugestii pentru site-ul meu.
    De emanuel în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 23rd August 2007, 13:45
  4. Sugestii de noi teme pentru o lista
    De Marius Mailat în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 22nd June 2007, 12:36
  5. Sugestii Pentru Categorii Director Web
    De meetzah în forumul Directoare romanesti
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 4th March 2006, 10:29

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •