Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Cerere de feedback

  1. #1
    Avatarul lui ccraciun
    ccraciun este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    5th March 2009
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    82
    Putere Rep
    28


    Implicit Cerere de feedback

    Nu stiu cum de am ratat aria asta, insa cert este ca am nevoie de parerile voastre... cat mai multe si cat mai critice; de triat voi avea grija sa le triez eu, asa ca nu va sfiiţi.

    Deci, printre alte proiecte, cel care este cel mai aproape de sufletul meu este forumul pentru brasoveni (un forum cu ~ 7 luni vechime, dar care a inceput sa prinda abia de ~ 3-4 luni). Am investit ceva timp in asta, insa sunt cateva lucruri care scârţâie... cateva evidente pentru care nu mi-am gasit inca timp, insa sunt si multe care in mod sigur mi-au scapat.

    Puteti arunca o privire si prin galeria de fotografii din Brasov si daca aveti ceva sugestii legat de asta vor fi la fel de bine primite.

    Intriga mea este legata de faptul ca la ultimul update de PR am primit PR2 pentru domeniu si PR1 doar pentru 2 dintre categorii (comunitatea parintilor brasoveni si pagina cu posturi recente); [LE]am uitat.. si pentru galeria foto, tot PR1, deci in total 3[/LE]. Oare de ce?

    P.S.: ca si keyword ma intereseaza optimizarea dupa "forum brasov" (pe firefox am SERP 2 in google si pe IE am primele 2 SERPs tot google, cel putin acum); am avut surpriza sa am primul SERP pentru cautari care nu au nicio legatura cu Brasovul, insa cred ca e ceva normal.
    Ultima modificare făcută de ccraciun; 14th May 2009 la 23:46.
    Consultanta si externalizare servicii IT prin Suport IT

  2. #2
    Avatarul lui acsa
    acsa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    5th March 2009
    Locaţie
    IASI
    Vârstă
    35
    Posturi
    281
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Pfff,sincer sa fiu mi-a fost destul de dificil sa iti critic/apreciez siteul cu toate ca stiu ca ceva scartie.Am gasit cateva elemente pe care ar trebui sa le schimbi.

    -sub menu ai sectiunea cu 'wellcome guest....' acel spatiu este inutil pentru ca exista butonul login din menu.De asemenea jos mai este o sectiune tot cu login care este inutila pentru ca ocupa spatiul.

    -m-am uitat putin peste forumuri si sincer iti spun nu au viitor:sunt forumuri mai mari si cu vechime care trateaza subiecte asemanatoare si vizitatorii prefera sa se inscrie in comunitati mai mari.Mai pe scurt tu incerci sa expui subiecte generale intr-un forum destinat brasovenilor.Ai avea mai mult succes daca a-i trata probleme cotidiene si subiecte ce tin scrict de brasov.

  3. #3
    Avatarul lui StarNET
    StarNET este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    5th March 2009
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.429
    Putere Rep
    33


    Implicit

    Salut .. hai sa iti spun si parerea mea ...
    consider ca doar un forum nu mai tenteaza lumea (vizitatorii) ...
    Forumul sa fie doar o subcategorie ... pagina principala sa contina .. evenimente .. stiri .. lucruri de actualitate din Brasov .. care ulterior sa fie discutate pe forum ...

    Doar o idee
    Vezi cum e vremea inainte sa iti faci planuri !
    Peste 4000 iconite in ORICE culoare, ORICE dimensiune si in 5 formate: iconsDB.com

  4. #4
    Avatarul lui ccraciun
    ccraciun este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    5th March 2009
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    82
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Multumesc pentru sfaturi. De acord cu ele si le voi avea in vedere.
    Consultanta si externalizare servicii IT prin Suport IT

  5. #5
    Avatarul lui Fium
    Fium este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    29th March 2009
    Locaţie
    TIMISOARA
    Posturi
    556
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Cum as proceda eu :

    Sectiunea jocuri ori mutata mai jos ori scoasa definitiv, sare imediat in ochi si in opinia mea targetul interesat de acest subiect nu este foarte interesant dar cel mai important pierzi multi posibli vizitatori care se opresc cand dau de acest subiect. Vizitatorii acestui forum sunt cei din Brasov care probabil sunt interesati de lucruri cotidiene si mai exista cealalta categorie care sunt din afara si in general sunt interesati de subiect turism, timp liber etc In concluzie daca vrei ceva serios ai nevoie de subiecte serioase.

  6. #6
    Avatarul lui ccraciun
    ccraciun este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    5th March 2009
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    82
    Putere Rep
    28


    Implicit

    @Fium: o sugestie buna, le-am mutat ca sub-arii in IT&C; le pusesem temporar acolo ca si metoda de promovare pentru o retea care e in teste acum, insa cea mai buna promovare pt. domeniul respectiv este tot offline, de la un om la altul.
    Mersi.
    Consultanta si externalizare servicii IT prin Suport IT

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Feedback si etica
    De coop în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 10th December 2009, 20:10
  2. Cerere feedback
    De StarNET în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 9th July 2009, 17:53
  3. Feedback
    De GeorgeA în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 13th June 2007, 20:32
  4. Pls feedback
    De JamesQ în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 20th December 2006, 18:26
  5. as dori un feedback
    De tiptil în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 26
    Ultimul Post: 29th November 2006, 09:24

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •