Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 42

Subiect: Munca Mea

  1. #1
    Avatarul lui Stelian
    Stelian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    6th February 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Posturi
    331
    Putere Rep
    34


    Implicit

    http://www.BuzauLive.ro

    La propunerea lui krumel, fac si eu acest studiu de caz (abia acum mi-am dat seama ce a vrut sa zica prin "studiu de caz")

    De prin august pierd timpul cu www.BuzauLive.ro . Acum este aproape gata, doar ca mai fac mici retusuri. Prin ce directoare am gasit, l-am inscris. Daca dau search pe google dupa link:www.buzaulink.ro nu-mi gaseste nimic, dar .... mai astept.

    Evident, incerc sa il optimizez pentru cuvantul "buzau".

    O prinde la public?
    Ca design place?
    :unsure:

    In speranta ca nu v-am plictisit iarasi, va urez:
    Toate cele bune!

  2. #2
    Avatarul lui mindsoul
    mindsoul este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    17th April 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    45
    Posturi
    63
    Putere Rep
    35


    Implicit

    <a href=\"http://www.avasilcaidaniel.com/\" target=\"_blank\"> Personal Design Showcase </a>

  3. #3
    Avatarul lui Toto
    Toto este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    14th June 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    1.905
    Putere Rep
    44


    Implicit

    Se poate considera spam? Ca folosesc cuvantul buzau de atatea ori?
    Eu cred ca nu ... Folosesc si eu acelasi sistem la un site si pana acum a mers ok ... Doar sa nu faci abuz si in keywords, body etc .. sau text ascuns ...

  4. #4
    Avatarul lui Stelian
    Stelian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    6th February 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Posturi
    331
    Putere Rep
    34


    Implicit

    wow, nici nu am termiant de editat postul si deja am primit 2 raspunsuri. (l-am reeditat de 3 ori)

    Thanks guys.

  5. #5
    Avatarul lui Ben Boingeanu
    Ben Boingeanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    12th July 2004
    Locaţie
    Suceava
    Posturi
    1.722
    Putere Rep
    42


    Implicit

    un reply rapid - revin mai incolo cu o analiza mai atenta.

    Ca prima impresie - nu ma atrage cu nimica. Ca si prim sfat - incearca sa adaogi pe prima pagina mai multe imagini. Incearca sa creezi un banner specific pt Buzau.

    Incearca sa faci o mica descriere a orasului + regiunii. Geografie, istorie, cultura, etc.

    Vad ca ai inceput un director web. Cred ca aicea trebuie lucrat mult. Este foarte important&#33; Si paginile au un caracter aparte, daca este bine structurat, paginile se optimizeaza singure.

    Ca si concluzie. Nu reiese prea clar din site ca este adresat buzaului. O simpla repetare a cuvantului cheie nu-l face si un site special pt acel cuvant. Incearca sa introduci elemente specifice zonei.
    Boingeanu Ben

  6. #6
    Avatarul lui Toto
    Toto este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    14th June 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    1.905
    Putere Rep
    44


    Implicit

    Pai eu in seara asta sunt Fast & Furious &#33;&#33;&#33;

  7. #7
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    68
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    46
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    68


    Implicit

    Salut Stelian ma bucur ca ai postat, in sfarsit.
    Nu vreau sa par critic si superficial, dar atunci cand vezi (un domeniul cel putin) site-uri de genul: oraslive.ro, orasonline.ro, oras.ro....te gandesti ca o sa gasesti informatii reprezentative orasului respectiv. Asta in primul rand..

    Din cate site-uri am vazut...putine se axeaza pe informatii despre oras, multi intelegand ca site al unui oras, matrimoniale, horoscop, jocuri, lista de discutii, IRc, etc. Sa nu uit galeriile de imagini, cu imagini de pretutindeni dar din orasul respectiv, nu.

    Eu nu cred ca site-ul unui oras nu poate oferi informatie utile si dpdv al SEO.
    Dar in primul rand de gandesti la vizitator si cerintele lui.

    Interesant faviconul.

    Succes cu el.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  8. #8
    Avatarul lui Stelian
    Stelian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    6th February 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Posturi
    331
    Putere Rep
    34


    Implicit

    @ ben & krumel: Buzaul mai are inca 3 sau 4 portale care ofera informatii destul de complexe. Cu toate astea, sunt moarte. Activitatea lipseste cu desavarsire. Eu incerc sa fac o comunitate virtuala si mai putin un mijloc de informare (geografie, istorie, administratie....). Cel putin pentru moment nu sunt prioritare aceste lucruri.

    Directorul web...... o sa vina dupa ce fac matrimonialele (mi-au mancat viata).
    Faviconul l-am facut pe un site (add picture, add text si gata). Buba este ca mi-a crapat Firefoxu din senin si mi-a pierdut toata baza cu Favorites. Ocazie cu care am trecut la Opera.

    Ca o concluzie pe care am reusit sa o trag dupa vreo luna de la "lansare". Intra lumea, se uita, isi face user, pleaca, revine, se uita, iar pleaca. Dar userul ala nu il folosesc la nimic. De ce l-o face...... nu-mi dau seama.

    DPDV SEO imi merge excelent as putea spune. Saptamana trecuta eram pe locul ~ 260 si acum sunt cam pe ~70. Eu zic ca e binisor.

    Off-topic:

    1 - Searchul ar trebui sa functioneze si dupa cuvinte din 3 litere (search SEO), nu cred ca ar solicita chiar atat de mult serverul, mai ales ca inca nu sunt chiar atat de multi utilizatori ;
    2 - krumel, sorry pentru deranjul de pe softpedia, am descoperit care era buba si acum le arat si altora

    Iar am facut ditamai postu si va plictisesc.
    Toate cele bune&#33;

  9. #9
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    68
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    46
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    68


    Implicit

    <div class='quotetop'>QUOTE(Stelian &#064; Feb 22 2006, 07&#58;34 AM) Quoted post</div><div class='quotemain'>
    @ ben & krumel: Buzaul mai are inca 3 sau 4 portale care ofera informatii destul de complexe. Cu toate astea, sunt moarte. Activitatea lipseste cu desavarsire. Eu incerc sa fac o comunitate virtuala si mai putin un mijloc de informare (geografie, istorie, administratie....). Cel putin pentru moment nu sunt prioritare aceste lucruri.

    Off-topic:

    1 - Searchul ar trebui sa functioneze si dupa cuvinte din 3 litere (search SEO), nu cred ca ar solicita chiar atat de mult serverul, mai ales ca inca nu sunt chiar atat de multi utilizatori ;
    2 - krumel, sorry pentru deranjul de pe softpedia, am descoperit care era buba si acum le arat si altora

    Iar am facut ditamai postu si va plictisesc.
    Toate cele bune&#33;
    [/QUOTE]


    Stelian, chiar daca alte site-uri au informatii complete si sint moarte, nu e un motiv sa nu iti pui informatiile pe site. Ai un motiv in plus prin asta. Plus vizitatori.

    Nu e nici un deranj...bine ca ai rezolvat problema.
    Spor.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  10. #10
    Avatarul lui Cristian Mezei
    Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    61
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.974
    Putere Rep
    61


    Implicit

    EU vad asta in footer :

    Notice [PHP]: unserialize() [function.unserialize]: Error at offset 0 of 6 bytes in file modules/statistics/include/hitcounter.php line 383
    Notice [PHP]: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME0 - assumed &#39;_MI_NEWBB_BNAME0&#39; in file modules/newbb/xoops_version.php line 127
    Notice [PHP]: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME5 - assumed &#39;_MI_NEWBB_BNAME5&#39; in file modules/newbb/xoops_version.php line 180
    Notice [PHP]: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME6 - assumed &#39;_MI_NEWBB_BNAME6&#39; in file modules/newbb/xoops_version.php line 197
    Notice [PHP]: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME11 - assumed &#39;_MI_NEWBB_BNAME11&#39; in file modules/newbb/xoops_version.php line 206
    Notice [PHP]: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME7 - assumed &#39;_MI_NEWBB_BNAME7&#39; in file modules/newbb/xoops_version.php line 222
    Notice [PHP]: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME8 - assumed &#39;_MI_NEWBB_BNAME8&#39; in file modules/newbb/xoops_version.php line 231
    Notice [PHP]: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME9 - assumed &#39;_MI_NEWBB_BNAME9&#39; in file modules/newbb/xoops_version.php line 240
    Notice [PHP]: Use of undefined constant _MI_NEWBB_BNAME10 - assumed &#39;_MI_NEWBB_BNAME10&#39; in file modules/newbb/xoops_version.php line 249
    Notice [PHP]: Use of undefined constant _MI_NULL - assumed &#39;_MI_NULL&#39; in file modules/newbb/xoops_version.php line 474
    Notice [PHP]: Use of undefined constant _MI_TEXT - assumed &#39;_MI_TEXT&#39; in file modules/newbb/xoops_version.php line 474
    Notice [PHP]: Use of undefined constant _MI_GRAPHIC - assumed &#39;_MI_GRAPHIC&#39; in file modules/newbb/xoops_version.php line 474
    Notice [PHP]: Use of undefined constant _MI_COMPACT - assumed &#39;_MI_COMPACT&#39; in file modules/newbb/xoops_version.php line 571
    Notice [PHP]: Use of undefined constant _MI_DISCLAIMER_TEXT - assumed &#39;_MI_DISCLAIMER_TEXT&#39; in file modules/newbb/xoops_version.php line 735
    Notice [PHP]: Constant _ALBM_MYLINKS_SMNAME4 already defined in file modules/flashgames/language/romanian/modinfo.php line 27
    Notice [PHP]: Constant _MD_SEARCHALLFORUMS already defined in file modules/newbb/language/romanian/main.php line 76
    Notice [PHP]: Constant _MSW_B_INTHE already defined in file modules/ms_weather/language/english/blocks.php line 36
    Notice [PHP]: Constant _ALBM_MYGAME_COMMENTS already defined in file modules/flashgames/language/romanian/blocks.php line 3
    Notice [PHP]: Constant _ALBM_MYGAME_LATEST already defined in file modules/flashgames/language/romanian/blocks.php line 8
    Notice [PHP]: Constant _ALBM_MYGAME_COMMENTS already defined in file modules/flashgames/language/romanian/main.php line 71
    Notice [PHP]: Constant _ALBM_NEXT already defined in file modules/flashgames/language/romanian/main.php line 181
    Notice [PHP]: Constant _ALBM_EDITTHISLINK already defined in file modules/flashgames/language/romanian/main.php line 271
    Notice [PHP]: Constant _ALBM_NAME already defined in file modules/flashgames/language/romanian/main.php line 274
    Notice [PHP]: Constant _ALBM_DATE already defined in file modules/flashgames/language/romanian/main.php line 276
    Notice [PHP]: Constant _ALBM_VALIDPHOTO already defined in file modules/flashgames/language/romanian/main.php line 285
    Notice [PHP]: Constant _ALBM_RANK already defined in file modules/flashgames/language/romanian/main.php line 318
    Notice [PHP]: Constant _ALBM_SCORE already defined in file modules/flashgames/language/romanian/main.php line 320
    Warning [PHP]: Missing argument 3 for XoopsTree::XoopsTree() in file class/xoopstree.php line 43
    Notice [PHP]: Undefined variable: pid_name in file class/xoopstree.php line 48
    Notice [PHP]: Undefined index: albinutza in file modules/flashgames/blocks/flashgames_top.php line 219
    Notice [PHP]: Undefined index: izu in file modules/flashgames/blocks/flashgames_top.php line 219
    Notice [PHP]: Undefined index: admin in file modules/flashgames/blocks/flashgames_top.php line 219
    Notice [PHP]: Undefined index: ionica in file modules/flashgames/blocks/flashgames_top.php line 219
    Warning [PHP]: Missing argument 3 for XoopsTree::XoopsTree() in file class/xoopstree.php line 43
    Notice [PHP]: Undefined variable: pid_name in file class/xoopstree.php line 48
    Warning [PHP]: Missing argument 3 for XoopsTree::XoopsTree() in file class/xoopstree.php line 43
    Notice [PHP]: Undefined variable: pid_name in file class/xoopstree.php line 48
    Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Am chef de munca!
    De Popescu Marian în forumul Locuri de munca
    Răspunsuri: 25
    Ultimul Post: 5th October 2010, 19:49
  2. caut de munca
    De Shumy în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 25th March 2009, 12:24
  3. locuri de munca in strainatate
    De Transylvania Jobs în forumul Prezentare forumisti
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 13th December 2007, 03:49
  4. Vand Portal Locuri de munca
    De lucian.ghinet în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 6th September 2007, 16:23
  5. Caut loc de munca
    De Razvan Pop în forumul Locuri de munca
    Răspunsuri: 61
    Ultimul Post: 3rd November 2006, 12:06

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •