Voi ati instalat pe serverele voastra cu apache modulul mod_pagespeed de optimizare a apache?. Acesta spune ca va imbunatati viteza de incarcare a site-ului
https://developers.google.com/speed/pagespeed/mod

Tocmai a iesit din beta

Official Google Webmaster Central Blog: Make the web faster with mod_pagespeed, now out of Beta


Daca ati folosit astept ceva impresii, as ruga si eu pe cei ce imi administreaza serverul sa instaleze