Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Teapa cu cardul Efax.com.ro!?

  1. #1
    Avatarul lui ender
    ender este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    29th May 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Posturi
    61
    Putere Rep
    0


    Implicit Teapa cu cardul Efax.com.ro!?

    Salutare,

    Am facut acum aproape o luna un cont gratis de mail to fax la efax .com.ro, se lauda cu o perioada de proba gratuita de 30 de zile, iti cer date cardului ca sa o poti obtine, dupa costa 30 si ceva de lei. Se laudau ca poti renunta la el oricand.

    Pareau seriosi, numar de fix (romtelecom) pe pagina, plus adresa de email, page rank 4 etc, sunt in mai multe tari etc.. Doar ca dupa cateva ore m-am hotarat sa anulez contul gratuit, doar ca nu am putut, nu exista o astfel de optiune pe contul creat la ei, iti spun in schimb sa-i contactezi pentru anulare. I-am contactat pe mail de vre-o 4 ori (la intervale de mai multe zile intre ele), nici un raspuns, i-am sunat intra un robot care te pune sa alegi limba, dar nu are si romana, le-am trimit si mai pe adresa .com, mi-au dat un raspuns sa-i contactez pe cei din ro.

    Mai sunt doar cateva zile si o sa-mi ia banii din cont.

    Nu m-am mai lovit cu asa ceva pana acum, cum poti "sa lupti" cu ei? Ma duc la politie? Pot vorbii la banca sa ii blocheze cand o sa vrea sa i-a banii (problema e ca nu am decat numele site-ului, nu tu firma sau altceva..).

    Aveti vre-o idee, ca m-am enervat rau, doar la gandul ca au tepuit ceva oameni pana acum.

  2. #2
    Avatarul lui avram
    avram este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    57
    Data înscrierii
    7th May 2011
    Posturi
    1.361
    Putere Rep
    57


    Implicit

    blocheaza cardul pentru plati ,eventual baga-l 3d secure
    ░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

  3. #3
    Avatarul lui Razvan Sfetnic
    Razvan Sfetnic este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    17th March 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    73
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Sa inchid contul la efax am trimis email la efaxhelp(at)mail.efax.com unde am scris ID fax CSID: si adresa de email. Dupa 2 zile am fost sunat de la sediul central ( vorbeau in engleza ),m-au intrebat daca sunt sigur ca vreau sa renunt si in 10 minute au inchis contul.

  4. #4
    Avatarul lui ender
    ender este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    29th May 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Posturi
    61
    Putere Rep
    0


    Implicit

    @avram am nevoie de card-ul asta, fac plati de pe el la cateva zile, altfel e card de debit, nu are prea multi bani pe el, ca de obicei alimentez cardul si in maxim o ora fac si plata. Dar are tot timpul pe 30 de lei, suficient cat sa ia astia banii. Din principu m-au enervat, nu credeam ca se mai practica asa ceva..


    Citat Postat în original de Razvan Sfetnic Vezi Post
    Sa inchid contul la efax am trimis email la efaxhelp(at)mail.efax.com unde am scris ID fax CSID: si adresa de email. Dupa 2 zile am fost sunat de la sediul central ( vorbeau in engleza ),m-au intrebat daca sunt sigur ca vreau sa renunt si in 10 minute au inchis contul.
    Imi confirmi ce am banuit, ca nu au decat de fatada in romania, si nu au pe nimeni de fapt care sa se ocup. Cand suni la numarul de fix care are prefix 021 (Bucuresti) intra vocea robotului care clar e din afara.
    Tu esti norocos inseamna, dar cati or fi care nu stiu engleza, sau care nu se gandesc sa contacteze sediul central etc.. e un mare abuz ce fac aici in Romania. Cred inca ca intra la capitolul frauda/infractiune. Pentru ca au tot site-ul in romana, si te induc in eroare.

  5. #5
    Avatarul lui Cristi G
    Cristi G este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    31
    Posturi
    1.664
    Putere Rep
    45


    2 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    doar pentru teste nu recomand sa-ti dai datele corecte niciodata.

    Test Credit Card Account Numbers
    Imi ocup timpul uneori cu pariuri sportive si fac si web development WordPress.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Problema plata cu cardul Hostgator
    De John în forumul Hosting
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 9th August 2013, 12:20
  2. ATM PIN la plata cu cardul pe godaddy
    De iuddavali în forumul Domenii
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 16th February 2012, 14:26
  3. Plata prin PayPal cu cardul
    De danP în forumul PayPal
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 20th June 2011, 18:05
  4. Plata cu cardul la ROTLD
    De lovelife în forumul Discutii Social Media
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 13th June 2011, 21:38
  5. Cardul Mondo dela BT si paypal...
    De Cosmin Emanuel în forumul PayPal
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 28th December 2010, 10:35

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •