Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 15

Subiect: Cum sa faci un site in zilele noastre.

palex1988 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data īnscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Hunedoara
    Vārstă
    31
    Posturi
    332
    Putere Rep
    22

0 out of 1 members found this post helpful.

Implicit Cum sa faci un site in zilele noastre.

De ceva timp, am inceput vanatoarea pentru cei care imi copiaza cu nesimtire articolele. Si din intamplare astazi dimineata am gasit cateva site-uri, care mi-au copiat toate articolele fara nici o rusine.

Horoscopul Zilei de azi | Totul despre Zodia Berbec site-ul care mi-a copiat articolele. Partea interesanta este ca tipul detine Horoscop Urania | 12 - 18 Martie 2011, Urania Pasul Fortunei, cel care striga pe aici ca l-am lucrat pe la spate in seo si ca am raportat pe la google si am facut si am dres.

Articolele mele sunt aici Horoscop Urania 2011 - Horoscop Urania Berbec .

Am ajuns la concluzia ca astazi iti faci un site, foarte usor. Domeniu + Wordpress + continut ciordit de pe nu stiu unde = site de viitor

Acum intrebarea este ce ramane de facut
    Citesc Horoscop Urania pentru a afla cum imi vor influenta astrele cariera. Trimit mesaje de paste prietenilor.

danniel este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data īnscrierii
    1st February 2011
    Locaţie
    Boras, Sweeden
    Vārstă
    28
    Posturi
    125
    Putere Rep
    0

Implicit

Nu stiu, cred ca ar trebui banati de pe orice forum de acest gen, banate site-urile lor de google si le-ar prinde bine si amenzi pentru furt, insa asta e imposibil cred.

raluca este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data īnscrierii
    22nd February 2011
    Posturi
    112
    Putere Rep
    19

Implicit

Palex, si mie mi s-a intamplat asta cu un site de-al meu, care a fost copiat cu totul, inclusiv design Dar aparent google il ignora si linkurile duceau toate spre site-ul meu, asa ca momentan (de saptamana trecuta de cand am aflat), n-am facut nimic... daca rezolvi ceva, da-mi de stire

Reputatie:
    22
    Data īnscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Hunedoara
    Vārstă
    31
    Posturi
    332
    Putere Rep
    22

Implicit

Pai ce ramane de facut este sa dau e-mail firmei de hosting unde sunt gazduite site-urile respective. I-am dat e-mail celui cu Horoscop Urania | 12 - 18 Martie 2011, Urania Pasul Fortunei, si raspunsul a fost sec:"Nu ne facem responsabili de ceea ce posteaza partenerii nostrii". Ciudat este ca partenerul de care vorbeste el adica Horoscopul Zilei de azi | Totul despre Zodia Berbec, are acelasi IP cu site-ul lui, deci de aici deduc ca sunt gazduite pe acelasi server. Sa speram ca cei de la hosting vor intelege si vor incerca sa remedieze problema.

Si o dovada gasita acum :

ns.jpg

Priviti ns-urile !!
    Ultima modificare făcută de palex1988; 13th March 2011 la 10:06. Motiv: Adaugare poza
    Citesc Horoscop Urania pentru a afla cum imi vor influenta astrele cariera. Trimit mesaje de paste prietenilor.

Pancu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data īnscrierii
    12th August 2010
    Locaţie
    Sibiu
    Posturi
    392
    Putere Rep
    22

2 out of 2 members found this post helpful.

Reputatie:
    22
    Data īnscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Hunedoara
    Vārstă
    31
    Posturi
    332
    Putere Rep
    22

0 out of 4 members found this post helpful.

Implicit

@Pancu : Nu am treaba cu template-ul. Eu am treaba cu articolele. Si strig hotii pentru ca se fura in nestire. Si daca e problema mare, eu pot sa schimb template-ul daca e la o adica. Si atunci ce ai sa mai strigi ? Deocamdata nu a venit nimeni sa-si ceara drepturile de autor pe template, mai ales ca e convertit in wordpress. So...lasa-ma cu dume de astea ca nu sunt de ieri de azi.

Andrei S este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data īnscrierii
    16th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    453
    Putere Rep
    23

Implicit

Template convertit sau nu... cineva a muncit la designul acelui site. Chiar si atunci cand aduci modificari... tot nu este tema ta. Una este sa iei teme free ( care uneori nici nu au obligatie de link reciproc - cine stie sa caute ) si alta e sa "imprumuti" teme premium sau direct de pe alte siteuri ( pana cand vin sa faca scandal, pe urma se poate schimba tema - viva wordpress ). Oricine stie sa vada sursa si sa copieze codul si imaginile ( sper ca nu se mai fura si banda )... da, stiu, au muncit la php sau integrari.
    Ideea este ca intre furtul de design si cel de continut nu reusesc sa vad prea multe diferente.

Citat Postat īn original de palex1988 Vezi Post
    Deocamdata nu a venit nimeni sa-si ceara drepturile de autor pe template, mai ales ca e convertit in wordpress.
    Pai daca nu se cer drepturi de autor putem sa consideram ca suntem in junga. Asa este si cu continutul... nu?

offtopic:
    @Pancu
    cum ai gasit siteul din limba rusa? ( am o banuiala dar poate exista metode mai eficiente ).

PS: era sa uit. A iesit ceva bun pentru toata lumea implicata. Link building fara discriminari!
    Ultima modificare făcută de Andrei S; 13th March 2011 la 22:08. Motiv: ps
    Am un site de afiliere blog Comparix si ma poti contacta aici: Andrei Sandulescu.

Cristi G este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data īnscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vārstă
    28
    Posturi
    1.663
    Putere Rep
    38

Implicit

Citat Postat īn original de palex1988 Vezi Post
    @Pancu : Nu am treaba cu template-ul. Eu am treaba cu articolele. Si strig hotii pentru ca se fura in nestire. Si daca e problema mare, eu pot sa schimb template-ul daca e la o adica. Si atunci ce ai sa mai strigi ? Deocamdata nu a venit nimeni sa-si ceara drepturile de autor pe template, mai ales ca e convertit in wordpress. So...lasa-ma cu dume de astea ca nu sunt de ieri de azi.
    Pai noi avem treaba cu templateul. Esti si nesimtit pe deasupra. Ai facut tu templateul ala? Ai muncit tu pentru el? La fel cum ai muncit tu pentru articolele alea, la fel a muncit si altul pentru design. E exact aceeasi chestie.
    Am un site cu Campionate si competitii si unul de desene animate

Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    55
    Data īnscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.973
    Putere Rep
    55

Implicit

Mentineti un limbaj adecvat va rog.
    Founder. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

Chivu Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data īnscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vārstă
    35
    Posturi
    1.124
    Putere Rep
    28

Implicit

tocmai asta zicea pancu...ca nici tu nu l-ai facut.......suntem in romania fratilor...se permite orice....

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează īn acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează īn acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Cum sa iti promovezi blogul/site-ul fara sa faci mai nimic?
    De mariantb87 īn forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 29
    Ultimul Post: 11th April 2011, 16:53
  2. Cum sa iti faci un site de curs valutar rapid
    De Butcher īn forumul Plagiat
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 18th May 2010, 21:33
  3. siteul campaniei noastre de informare
    De david_c īn forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 24th July 2007, 13:37
  4. zilele astea
    De mike īn forumul Google