Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 29 din 29

Subiect: Probleme mari cu warezul !!!!!!

Cristi G este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    24
    Posturi
    1.657
    Putere Rep
    32

Implicit

Va multumesc tuturor pentru ajutor.
    Am un site cu Campionate si competitii si unul de desene animate

florin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    25th April 2006
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    419
    Putere Rep
    21

Implicit

Citat Postat în original de FinalDestiny Vezi Post
    Daca ar fi sa verific intr-o parte din script un ,,serial", pe care userul il primeste cand plateste...Si sa activeze produsul cu el....Cum pot face sa nu-si bage nasul userul in codul PHP si sa scoata portiunea de verificare?
    Pai poti folosi http://www.seocompany.ca/software/fr...-software.html

lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    86
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    40
    Posturi
    5.970
    Putere Rep
    86

Implicit

Citat Postat în original de FinalDestiny Vezi Post
    Ultimul meu post in legatura cu bingo..si te rog ca cel de mai sus sa fie ultimul al tau...Pentru mai multe in legatura cu asta putem discuta pe privat. Super bingo este un joc care scoate profit din biletele vandute..offline..nu online...Poti cumpara si online, doar de pe siteul lor. Deci eu nu le fur CHIAR nimic, pentru ca profitul lor nu vine din online, ci din offline.
    Adevarul doar, cand altii se folosesc de munca ta se numeste furt, cand tu te folosesti de munca altora totul este legal. Asta este conceptul romanesc care ne tine pe loc si nu ne permite dezvoltarea.
    Oricum poti fi multumit si de acele 20 de comenzi.
    si inca o intrebare ce procent din softurile din computerul tau sunt cumparate cu licenta si cat fara?
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama, am un director de articole coment.ro falimentar, castig putin din internet, aprox 30$ pe luna dar ma dau mare.

Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    24
    Posturi
    1.657
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de lovelife Vezi Post
    Adevarul doar, cand altii se folosesc de munca ta se numeste furt, cand tu te folosesti de munca altora totul este legal. Asta este conceptul romanesc care ne tine pe loc si nu ne permite dezvoltarea.
    Oricum poti fi multumit si de acele 20 de comenzi.
    si inca o intrebare ce procent din softurile din computerul tau sunt cumparate cu licenta si cat fara?
    Windows 7 - licentiat, venit odata cu laptopul
    Filezilla - open source
    Notepad ++ - free
    Yahoo Messenger/Skype - free
    CDBurner - free
    Jdownloader - Free

Cam atat am pe calculator in acest moment. Nu m-am putut abtine sa nu scriu, ca vad ca tu crezi ca eu tot ce folosesc e piratat.

Asa cum am zis, cei de la super bingo isi scot profitul din OFFLINE si din biletele vandute OFFLINE. Din online isi scot profit vanzand BILETE ONLINE, deci eu nu le ,,fur" nimic, nici macar un cent. Cine vrea sa cumpere bilete online, tot la ei ajung fie ca vor, fie ca nu.

Reputatie:
    86
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    40
    Posturi
    5.970
    Putere Rep
    86

Implicit

Am inteles
    Faci oferte pentru clienti scrise in notepad, si grafica pentru site in paint, esti un model pentru noi restul
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama, am un director de articole coment.ro falimentar, castig putin din internet, aprox 30$ pe luna dar ma dau mare.

Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    24
    Posturi
    1.657
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de lovelife Vezi Post
    Am inteles
    Faci oferte pentru clienti scrise in notepad, si grafica pentru site in paint, esti un model pentru noi restul
    Grafica pentru o site nu o fac eu, deci nu e treaba mea. Si am zis Notepad++, nu notepad din windows. Eu zic sa incheiem aici.

Reputatie:
    86
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    40
    Posturi
    5.970
    Putere Rep
    86

Implicit

Ok
    In alta ordine de idei nu iti face rau prezenta pe site-urile warez a unui soft al tau, astfel el capata din popularitate, si cei care au descarcat de acolo softul fii sigur ca nu ar fi cumparat nici de la tine de pe site in mare proportie.

Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    24
    Posturi
    1.657
    Putere Rep
    32

Implicit

Am dat peste unul care avea la profil siteul..pe un forum de warez.....Am vorbit cu hostul, i-a suspendat contul. Si ce crezi ca a facut? Pana sa intru eu sa verific daca mai folosea componenta, a si cumparat-o. Ciudat, nu?

In final....In urmatoarele 2 luni schimb designul si platforma...schimb si numele la produs dupa numele siteului si pun sa ia unele parti de cod de pe serverul meu...Cred ca voi rezolva in felul asta.

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.

WeaselMan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    22nd July 2005
    Locaţie
    weaseland
    Vârstă
    33
    Posturi
    447
    Putere Rep
    23

Implicit

Atata timp cat codul aplicatiei tale este distribuit odata cu aplicatia nu prea ai ce sa faci impotriva site-urilor warez. Encodarea cu zend sau source guardian din punctul meu de vedere este useless, ele se pot decoda si nu este nici teribil de greu, cauta pe google si gasesti o gramada de site-uri care ofera astfel de decodari.

Daca vrei o encodare mai "bazata", uite-te la extensia bcompiler pentru php, iti compileaza in bytecode codul sursa, care e mult mai greu de decompilat. Chestia e ca decodor pentru zend sau source guardian se gaseste / se instaleaza mai rapid pe hostingul clientilor tai, decompiler pentru bytecode cred ca mai greu un pic, avand in vedere ca pe pagina de introducere au scris astia ca extensia e experimentala. Totusi, eu am testat pe un script destul de complex si mi-a mers fara probleme.

http://php.net/manual/en/book.bcompiler.php

A doua metoda destul de sigura este sa oferi produsul ca pe un serviciu (SaaS). Pentru o componenta Joomla insa din pacate nu prea vad cum ai face asta...
    (\_/) I like bunnies
    (>.<) ...and people with b00bs. But especially bunnies with b00bs xD

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Probleme mari google
    De crysty_23 în forumul Google
    Răspunsuri: 32
    Ultimul Post: 22nd May 2009, 16:55
  2. Fluctuatii mari
    De Alex Dumitru în forumul Google
    Răspunsuri: 39
    Ultimul Post: 9th November 2008, 00:56
  3. Răspunsuri: 16
    Ultimul Post: 23rd July 2008, 21:22
  4. mari