Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 27

Subiect: ARBOContext

  1. #1
    Avatarul lui Psyche
    Psyche este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    18th December 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    191
    Putere Rep
    38


    Implicit ARBOContext

    Salutare,

    Ce parere aveti despre ARBOContext pentru promovarea unui site de sanatate in limba romana (e vorba despre NETMEDIC.ro). Am mai incercat TextAd pentru un site educational, dar nu prea a functionat.

  2. #2
    Avatarul lui FireEyes
    FireEyes este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    22nd October 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    962
    Putere Rep
    40


    Implicit

    ce parere sa am, una buna, numai ca sunt prea putini clienti pentru asa ceva.
    Radio live | Taxi
    text ce tine loc de imagine ;)

  3. #3
    Avatarul lui Psyche
    Psyche este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    18th December 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    191
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Dar stii cumva in ce forma sunt reclamele? Bannere sau coloane/linii de text (gen AdSense)?

  4. #4
    Avatarul lui Diana
    Diana este deconectat Administrator
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    4th January 2006
    Locaţie
    Vatra Dornei
    Posturi
    1.696
    Putere Rep
    46


    Implicit

    Uite aici ai 2 cuvinte subliniate si mai apar reclame gen adsense, dar vad ca nu apar acum pe site.
    Am un magazin online de Cosmetice romanesti si un portal de Afaceri

  5. #5
    Avatarul lui Psyche
    Psyche este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    18th December 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    191
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Am inteles. In schimb nu ma prind de o chestie. In interfata de administrare, de unde pot incepe o campanie de "a castiga bani", nu de "a da bani"

  6. #6
    Avatarul lui Diana
    Diana este deconectat Administrator
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    4th January 2006
    Locaţie
    Vatra Dornei
    Posturi
    1.696
    Putere Rep
    46


    Implicit

    Pai scrie in stanga "Vreau sa primesc bani".

    Offtopic, te rog aranjeaza-ti semnatura. Ai voie doar 2 linkuri.
    Am un magazin online de Cosmetice romanesti si un portal de Afaceri

  7. #7
    Avatarul lui Psyche
    Psyche este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    18th December 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    191
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Da, dar de acolo iti faci cont, iar apoi dupa autentificare ajungi in pagina asta http://www.arbocontext.ro/uippc/ucetprehled.bb. Asta e pagina cu problema.

    Scuze pentru semnatura. Nu am stiut.

  8. #8
    Avatarul lui Diana
    Diana este deconectat Administrator
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    4th January 2006
    Locaţie
    Vatra Dornei
    Posturi
    1.696
    Putere Rep
    46


    Implicit

    Vezi "site owners".
    Am un magazin online de Cosmetice romanesti si un portal de Afaceri

  9. #9
    Avatarul lui Psyche
    Psyche este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    18th December 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    191
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Se pare ca nu am noroc. Am gasit un raspuns pe blog-ul unui individ care incerca sa faca acelasi lucru

    Deocamdata reteaua este inchisa: nu acceptam site-uri care nu au contract cu ARBOmedia pentru reprezentare in fata pietei de publicitate. Serviciul ARBOcontext este un serviciu gandit ca extensie pentru mandatele existente. In masura in care vom gasi justificat, vom permite si altor site-uri sa poata castiga bani cu ajutorul ARBOcontext.

  10. #10
    Avatarul lui pustiu
    pustiu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    28th April 2006
    Locaţie
    Cluj Napoca
    Vârstă
    45
    Posturi
    160
    Putere Rep
    37


    Implicit

    Deocamdata nu poti sa castigi din noul sistem oferit de arbomedia decat daca esti in reteaua lor, insa daca vrei sa iti faci reclama, deci sa dai bani, nu te opreste nimeni. Eu consider ca merita atata timp cat tu o sa platesti in acelasi fel in care ai face-o la google.
    Platesti per click, si in functie de CTR-ul pe care il vei avea, pretul pe care trebuie sa il platest per click dat de un vizitator in reteaua Arbomedia va scadea. Astfel daca ai un CTR foarte bun, poti ajunge sa platesti 0.02 RON/click(deci un vizitator), ceea ce zic eu e chiar foarte acceptabil. Undeva pe site la ei gasesti si formula de calcul.

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. ARBOContext sau GoogleAdsense?
    De adson în forumul Google
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 28th February 2009, 18:47
  2. Arbocontext
    De Silver în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 12th December 2007, 11:33

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •