Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 15

Subiect: Link pe PR4 cu 2,5$ pe 3 ani!!!!

abpwebservices este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    23rd January 2008
    Vârstă
    33
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Exclamation Link pe PR4 cu 2,5$ pe 3 ani!!!!

Uita te rog de linkuri cu plata lunar!!
    De ce sa platesti lunar cate 4-5 euro (sau chiar mai mult) cand poti sa platesti o data la trei ani doar 2,5$ pentru un link pe o pagina cu PR4!! cine doreste sa cumpere linkuri pe pagina PR4 sa intre pe:

www . goldpublicity . com

Cum cumperi? simplu:
    Iti alegi un patrat de 10X10 pixeli si completezi toate datele pe care ti le cere site-ul (e-mail, site-ul pe care il promovezi, imagine) si apoi platesti prin paypal valoarea de 2,5 $ (aceasta suma o platesti o singura data la trei ani).
    Iar eu odata ce ai platit prin paypal in maxim 5h-6h iti activez linkul.
    Mentionez ca 2,5$ este suma ce acopera doar un patratel de 10X10 cumparat, intr-un cuvant daca vrei mai multe patrate platesi mai mult. Simplu, nu ?

Vrei mai mult informatii? PM

metrix1977 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    28th September 2006
    Vârstă
    42
    Posturi
    252
    Putere Rep
    25

Implicit

1. Ce te face sa crezi ca link-ul tau va ramane acolo 3 ani ?
    2. De unde ai garantia ca site-ul va avea tot PR4 peste 3 ani.
    3. Nu te va ajuta cu nimic chiar daca conditiile astea vor fi respectate in momentul in care site-ul va fi plin de link-uri externe.

P.S. Creation Date: 03-Dec-2007 trebuia sa il platesti macar pt 3 ani in avans
    Expiration Date: 03-Dec-2008
    Ultima modificare făcută de metrix1977; 23rd January 2008 la 13:48.

DeadGuy este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    5th May 2007
    Posturi
    62
    Putere Rep
    24

Implicit

mda....next ?

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    23rd January 2008
    Vârstă
    33
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

1. eu recumpar domeniul anual.. nu trebuie sa cumpar domeniul doar ca sa demonstrez cuiva chestia asta.. Nu stiu daca stii dar Alex Tew cel care a inventat acest fel de publicitate a cumparat initial domeniul milliondolarhomepage . com tot pentru un an desi scria ca ofera publicitate pentru 5 ani, si ca sa vezi inca mai este activ..
    2. cum vor ramane 3 ani linkurile? pentru ca asa e setat site-ul sa functioneze. La 3 ani dupa introducerea unui link, acesta este sters.
    3. cum de sunt sigur ca va avea PR4 tot timpul? nu sunt.. Ceilalti care vand in aceasta sectiune "aceleasi linkuri" sunt siguri? nu cred..
    4. nu ma ajuta? de ce sa nu ma ajute? o afacere nu se bazeaza doar pe vanzarea unor produse anume.. ci mai nou daca iti este redirectionat trafic poti castiga din publicitatea pe care ti-o atasezi site-ului tau.
    iar in legatura cu "mda... next?" - ma scuzi.. no comment

DeadGuy este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    5th May 2007
    Posturi
    62
    Putere Rep
    24

Implicit

De ce as intra eu, ca simplu utilizator, pe situl tau ?
    De ce m-ar interesa pe mine ca webmaster sa-mi promovez situl de sercuritate web langa un site ce vinde chiuvete de bucatarie?
    Ai idee cum o sa arate pagina aia daca vinzi tot spatiul de publicitate?

mica ta ferma de linkuri face mai mult rau unui decat bine unui site.

Seinfeld este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    20th May 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    863
    Putere Rep
    27

Implicit

Am vazut intr-o seara la stiri, pe prima, altii cu milionu de pixeli. Ziceau ca au vandut pixeli de vreo 5000 ron parca(personal eu nu cred asta,dar nu e problema mea).Si mai sunt cel putin 10 situri cu aceasi idee in Romania care au cate 5-10 reclame pe ele.
    Eu personal nu vad cum un om cu capul pe umeri ar putea plati pentru asa ceva.Ideea a fost buna la vremea ei dar acum deja sunt prea multe copii ca sa atraga vreuna interes. Iar ca sa iti faci o idee spre ce se indreapta probabil pagina ta .agina de milioane
    Oricum, succes
    Vă mai aduceți aminte de jocurile copilăriei ?

Ciprian.Olaru este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    6th August 2007
    Locaţie
    B
    Posturi
    573
    Putere Rep
    30

Implicit

href="index.php?u=7"
    e clar ca pentru google nu ma ajuta cu nimic;

iar pt trafic.. daca acum in plina promovare ai 100 si un pic de vizitatori pe saptamana.. cati or sa fie dupa ce se vinde spatiul? (presupunand ca se vinde si nu se abandoneaza proiectul)

daca ar fi totusi o media de 100 pe sapt.. a 52 de sapt pe an.. a 3 ani.. da un total de.. 15600;
    din cei 15600.. sa presupunem ca media de clickuri pe toata pagina e de aprox 2... adica aproximativ 30.000 de clickuri se dau pe reclamele din pagina ta in 3 ani..
    in pagina ai 100*100 patratele daca aminteles eu bine.. deci 10.000 de patratele..
    rezulta de aici (subliniind ca am facut un calcul optimist) ca pentru fiecare 2,5$ eu primsc 3 clickuri..
    daca incerc adwords.. cu banii astia sunt sanse sa obtin mai multe clickuri si cu siguranta mai targetate;

totusi.. daca am continua calculul.. ca sa vand publicitate in site.. am nevoie de 1000 de afisari.. 1000 de afisari pe care iau.. sa zicem 10E.. hai.. 20E (ca sa fiu foarte optmist)..
    daca la 3 clickuri dau 2,5$.. la 1000 de clickuri dau.. 333,33$..
    deci dau 333$ ca sa primesc inapoi 20E.. un profit excelent de -300$ per mia de clickuri;

in rest.. numai de bine
    sustin dezvoltarea personala si imi plac masinile profesionale de tuns iarba de aici

mike_ppc este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    7th September 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    839
    Putere Rep
    25

Implicit

Pentru aprox 84 patratele (putin, de altfel: 12x7), te scoate la 210$, adica 5,83$/luna - pe o astfel de pagina. La banii astia cred ca se gaseste si ceva mai bun, mai ales ca nu trebuie sa platesti pe 3 ani.
    PS: De ce neaparat pe 3 ani ? pe 3 luni aproape ca ar fi fost OK... atunci cand situl va avea mai multi vizitatori!

Tudi este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    30th December 2007
    Locaţie
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    33
    Posturi
    1.581
    Putere Rep
    26

Implicit

Hai mai...lasati-l sa-si faca business-ul

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    23rd January 2008
    Vârstă
    33
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

Se pare ca nu m-am facut inteles...

2,5 $ sunt platiti o singura data pentru o perioada de 3 ani... nu se plateste per click, nu se plateste pe luna, nu se plateste pe an.. ci o data la 3 ani si suma modica de 2,5 $ (atat)..

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •