Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 15 din 15

Subiect: Link pe PR4 cu 2,5$ pe 3 ani!!!!

mariusbatrinu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    24th February 2007
    Posturi
    85
    Putere Rep
    25

Implicit

Corect! Este biznisu` omului, stie el mai bine ce face.

mike_ppc este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    7th September 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Posturi
    839
    Putere Rep
    26

Implicit

..... si incep sa-mi dau seama ca vizitatorii pe situl ala suntem noi si altii ca noi (dar de pe alte forumuri )

Ciprian.Olaru este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    6th August 2007
    Locaţie
    B
    Posturi
    573
    Putere Rep
    31

Implicit

Citat Postat în original de abpwebservices Vezi Post
    Se pare ca nu m-am facut inteles...

2,5 $ sunt platiti o singura data pentru o perioada de 3 ani... nu se plateste per click, nu se plateste pe luna, nu se plateste pe an.. ci o data la 3 ani si suma modica de 2,5 $ (atat)..
    eu am inteles ce si cum se plateste, dar incep sa am dubii ca tu ai idee macar ce vinzi acolo;

sa iti dau un prim indiciu: promovezi faptul ca pagina ta are pr4 (felicitari pt 4.. nu e mult, dar e un bun inceput) ca si cum asta ar fi un lucru foarte util cumparatorilor; dupa cum am zis si mai sus.. tu NU vinzi un anchor (link din ala cu <a>) prin care sa tranferi macar o particica din pr-ul pagini celui care cumpara (la muuultele linkuri pe care se presupune ca trebuie sa le ai.. si daca ar fi fost anchor.. tot n-ar fi contat prea mult pr-ul), ci vinzi o zona dintr-un <map> cu un href catre o pagina interna care face redirect catre client, lucru catre transfera 0% din prul tau clientului.. (0% din 4 e la fel cu 0% din 0.. adica tot 0 - zero);
    aici e ca si cum ai vinde unui orb o patura calduraosa pentru iarna si tu ai promova culoarea draguta pe care o are in loc sa promovezi faptul ca tine de cald (nu stiu de unde exemplul asta, dar sper sa fiu inteles)

un alt indiciu: eu, si cred ca si majoritatea celor care ar putea cumpara asa ceva, dau banii cu un scop.. si ala nu e sa imi vad eu bannerul pe o pagina nevizitata.. scopul e sa fac un "bisnis" (la asta se reduce ideea asta complexa cu reclama in general).. scopul e sa incasez mai multi bani decat am cheltuit;
    am facut deci un calcul.. sa estimez (estimare ce poate sa nu fie corecta, dar nu cred sa fie departe de adevar) cati vizitatori or sa vina de pe pagina ta.. daca eu cumpar un patratel.. (asta era ideea cu clickurile);
    concluzia, cel putin a mea, e ca pot gasi in alte locuri oportunitati mai avantajoase;

si un alt indiciu: asa cum remarca un coleg de discutie aici.. ca sa imi fac vizibil cat de cat bannerul.. nu imi ajunge un patratel.. am nevoie de 84.. ceea ce nu mai inseamna 2,5$.. ci 210$.. adica 5,83$/luna (am preluat calculele din mesajul colegului);
    in conditiile astea cred ca iti dai seama ca suma nu mai e chiar asa de mica, nu?

psaico este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    19th January 2008
    Locaţie
    Cluj Napoca
    Vârstă
    32
    Posturi
    250
    Putere Rep
    0

Implicit

scriptul ala e prea vechi deja .. oricine il are prin "camara" ratacit ..
    mi se pare penibil ce "afacere" promoveaza individul asta aici
    Blog personal: www.psaico.info
    Te scoate din casa: www.clujlife.com

rev9887 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    29th October 2007
    Locaţie
    targoviste
    Posturi
    75
    Putere Rep
    0

Implicit

e bine sa se incearca ceva aici

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •