Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Public advertoriale pentru fotografi

  1. #1
    Avatarul lui cristi_s
    cristi_s este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    15
    Data înscrierii
    23rd March 2016
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    140
    Putere Rep
    15

    Implicit Public advertoriale pentru fotografi

    Public pe blogul https://camerafoto.eu/ advertoriale pentru siteuri de prezentare fotografi profesionisti, magazine online cu aparate foto sau bloguri de fotografie.
    Poti scrie un articol in care se prezinta un fotograf, poți descrie un eveniment remarcabil / comic / romantic / etc petrecut la o sedință foto, poți vorbi despre tehnica foto preferată sau despre echipamente foto performante noi aparute pe piață și ce se poate face cu ele. In articol poți pune două linkuri dofollow către siteul tău, în text pe cuvinte cheie sau la final în semnătură.
    Articolul trebuie să fie original, să aibă min 500 de cuvinte și să fie însoțit de minim o fotografie reprezentativa. Prețul publicării unui astfel de advertorial este de 100 de lei și se emite factură. Pentru membrii seopedia pretul este de 70 lei.
    Oferta advertoriale publicate in directoare de articole generaliste. Vand linkuri sitewide.

  2. #2
    Avatarul lui cristi_s
    cristi_s este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    15
    Data înscrierii
    23rd March 2016
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    140
    Putere Rep
    15

    Implicit

    Cateva detalii tehnice despre blogul Camera Foto. Vechimea domeniului este de peste 2 ani, are deja vreo 15 articole publicate, iar majoritatea sunt fara link extern. Eu zic ca este destul de bine optimizat SEO, daca scrieti un advertorial bine optimizat on-page va aparea destul de repede in primele pagini Google, adica puteti primi si trafic nisat.
    Conform datelor din GSC in acest moment primeste vreo 500 de clicuri / luna si are CTR 4,8%.
    https://imgur.com/a/xmoVQ59
    Oferta advertoriale publicate in directoare de articole generaliste. Vand linkuri sitewide.

  3. #3
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Off Topic:

    Nu zic nimic despre oferta, insa iti dau un sfat: ridica site-ul, scrie macar 100 de articole [ 15 in 2 ani e cam putin pentru a mai vinde si advertoriale pe el ]. Stiu ca te pricepi bine la SEO, deci nu o sa fie greu sa-l ridici ceva mai sus decat poz 20,3. Nu e chiar greu, uite mai jos un site slabut, fara SEO pe el deloc. Dupa ce ai content pe el, poti sa pui AdSense, iti garantez ca iezi mai bine decat cateva advertoriale [ cate poti sa pui la 15 articole ca sa nu fie 50%? ]. Asa ai scoate 100 de euro pe luna fara probleme doar din trafic. Tu ai acum sub 20 pe zi, ceea ce sa fim seriosi, e putin. Nisa ta e ofertanta pe AdSense, adica cu siguranta poti avea reclama nisata, deci sanse mari de click.


  4. #4
    Avatarul lui cristi_s
    cristi_s este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    15
    Data înscrierii
    23rd March 2016
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    140
    Putere Rep
    15

    Implicit

    ”Off Topic: Nu zic nimic despre oferta, insa iti dau un sfat: ridica site-ul, scrie macar 100 de articole [ 15 in 2 ani e cam putin pentru a mai vinde si advertoriale pe el ]. Stiu ca te pricepi bine la SEO, deci nu o sa fie greu sa-l ridici ceva mai sus decat poz 20,3. Nu e chiar greu, uite mai jos un site slabut, fara SEO pe el deloc. Dupa ce ai content pe el, poti sa pui AdSense, iti garantez ca iezi mai bine decat cateva advertoriale [ cate poti sa pui la 15 articole ca sa nu fie 50%? ]. Asa ai scoate 100 de euro pe luna fara probleme doar din trafic. Tu ai acum sub 20 pe zi, ceea ce sa fim seriosi, e putin. Nisa ta e ofertanta pe AdSense, adica cu siguranta poti avea reclama nisata, deci sanse mari de click. ”

    mersi pt sfat, o sa ma gandesc si la varianta adsense, deocamdata vreau sa vad daca exista interes pt advertoriale. timp nu prea am sa scriu, deci daca public in fiecare luna eu 1-2 articole, iar clientii 1-2 advertoriale ma declar multumit. mai mult timp nu am sa acord si acestui site.
    Oferta advertoriale publicate in directoare de articole generaliste. Vand linkuri sitewide.

  5. #5
    Avatarul lui marcos29
    marcos29 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    27th September 2007
    Posturi
    239
    Putere Rep
    31

    Implicit

    ai PM

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. public advertoriale 1+1
    De cris în forumul Continut web
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 5th February 2019, 18:44
  2. Public advertoriale GRATIS !
    De MaXz în forumul Oferte gratuite
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 24th October 2015, 14:40
  3. Promovare gratuita Fotografi de Nunta
    De cris în forumul Oferte gratuite
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 23rd July 2014, 20:25
  4. Public advertoriale gratuite
    De adrianciocalau în forumul Oferte gratuite
    Răspunsuri: 17
    Ultimul Post: 11th March 2013, 14:45
  5. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 28th November 2011, 23:00

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •