Pentru ca am doua site-uri nisa IT de care nu mai am timp sa ma ocup dar pe care multi colegi de forum m-au rugat in trecut sa le vand advertoriale, fac acum o oferta prin care ofer advertoriale contra continut.
Site-urile au ceva vechime si nu au gazduit pana acum niciun articol cu link extern, cu exceptia celor nofollow de afiliere.
Nu s-a facut niciodata link building pentru ele, asa ca au metrici relativ mici dar si spam score mic.
Ofertele nu sunt negociabile, daca le considerati exgarate nu este nevoie sa-mi comunicati.

Site 1:
Generalist nisa IT.
Online din februarie 2011.
DA/PA 9/24
SPAM SCORE 2/17
sub 150 vizite/zi in conditiile in care in ultimul an am publicat doar 10 articole.
Poate gazdui orice articol legat de nisa, articole How to, etc. Pentru alte nise intrebati, site-ul are si o categorie diverse.

Oferta site 1: Din 5 (CINCI) articole trimise, unul poate avea 2 link-uri externe spre site-uri de nisa asemanatoare. Exclus adult, filme, jocuri online, pharma, etc...

Cerinte articole:
UNICE,
Corect scrise,
In medie 500 cuvinte,
Minim o imagine,
Scrise fara diacritice,
Articolul care contine link-urile sa fie in context.
Nu se accepta articole pentru produse proprii, decat articolul cu link.
Subiecte vor fi usor de gasit datorita faptului ca nu s-a publicat in ultimul an.
Stiu ca pare mult dar am refuzat advertoriale la sume mari pentru ca nu ma pot tine cu continutul.

Site2:
Online din martie 2013, din februarie 2014 mutat pe domeniu actual.
PA/DA 12/16
SPAM SCORE 0/17
Sub 60 de vizite pe zi in conditiile in care in ultimul an nu s-a publicat NIMIC.
Poate gazdui numai articole legate de tablete, fie ca e vorba de review, noutati, sisteme de operare sau how to.

Oferta site 2: din 3 articole trimise, unul poate avea un (1) link extern. Exclus adult, filme, jocuri online, pharma, etc...

Cerinte articole:
UNICE,
Corect scrise,
Minim 500 cuvinte,
Minim o imagine,
Scrise fara diacritice,
Articolul care contine link-urile sa fie in context.
Nu se accepta articole pentru produse proprii, decat articolul cu link.
Subiectele sunt usor de gasit, se preteaza orice articol gen review, noutati, how to, etc.

Nu ma astept sa dati navala dar daca se va intampla accept maxim 6 oferte pe site 1 si maxim 10 pe site 2 pentru a vedea cum merge treaba.
Cei care nu aveti timp sa scrieti continutul si il comandati la colegii de pe forum sa tineti cont si de calitate, toate articolele vor fi citite, corectate si imi rezerv dreptul de a refuza din ele, mai ales pe site 1.
Articolele vor fi programate cate unul pe zi, nu vor fi adaugate toate odata, articolul cu link va fi la mijloc: 2-1-2 respectiv 1-1-1.
Onorarea se va face in ordinea in care vin articolele, nu in ordinea "inscrierii".
Nu va recomand sa achizitionati pentru acelasi proiect si pe site 1 si pe site 2, pot exista legaturi intre ele.
Site-urile, numai pentru cei interesati, pe privat! Zici de care esti interesat si eu ti-l spun. Nu sunt cele din semnatura.
Pentru alte nise intrebati aici, nu trimiteti articole si sa avem mai apoi neintelegeri.
De obicei verific forumul de doua ori pe zi.