Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 31 la 38 din 38

Subiect: Site gazduire pe vps la webfactor nu merge de 10 ore

  1. #31
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94


    Implicit

    Adrian, multumim pentru recomandare, mai ales ca e vorba despre concurenta ta Si eu am auzit numai de bine de simpliq, asa ca eu, personal, daca pastreaza aceleasi conditii contractuale, sunt dispus sa le dau o sansa, asa ca nu imi voi muta jucariile.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  2. #32
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107


    Implicit

    Toti ne dorim servere in cele mai luxoase locatii, acces pe cartela, paza, temperaturi controlate si ne imaginam ca, e ca in pozele stock de pe interneti, cablurile galbene nu se amesteca cu alea verzi, ordine deplina, curatenie ca intr-o farmacie.
    In realitate lucrurile stau diferit (observati diferenta intre pozele reale si cover photo): https://www.facebook.com/SimpliQ/posts/1747869778628742

    Sunt unii care ii dau inainte cu "garaj", cu faptul ca "ne facem de ras la altii" etc.

    In realitate se pare ca e vorba doar de seriozitate, puterea de a comunica lucruri si capacitatea de a rezolva probleme. Daca la simpliq se poate, felicitari
    Dar eu tot mxhost recomand pentru cine are nevoie de gazduire in Romania.

    PS:
    Trust, but verify.

  3. #33
    Avatarul lui PhoeniXman
    PhoeniXman este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    8th October 2010
    Locaţie
    Cluj
    Vârstă
    36
    Posturi
    1.814
    Putere Rep
    34


    Implicit

    Am avut si eu server colocat la simpliq si am ramas masca cand am ajuns cu serverul la ei, din dita mai cladirea ei aveau cateva camere la un etaj din care o camera mai prafuita de vreo 4/6m era cu servere, probleme majore cu ei am avut doar o data cand a fost taiata fibra de internet o zi, in rest echipa e ok.

  4. #34
    Avatarul lui europahost
    europahost este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th March 2018
    Vârstă
    33
    Posturi
    2
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Eu am avut colocare,si le-am mutat in roma.

  5. #35
    Avatarul lui AGSQ
    AGSQ este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    2nd November 2015
    Posturi
    30
    Putere Rep
    16


    Implicit

    Citat Postat în original de europahost Vezi Post
    Eu am avut colocare,si le-am mutat in roma.
    Pe bune frate? Si aici vii si-ti faci reclama mascata la "datacenterul" tau din Roma? Aceeasi strategie imputita pe toate forumurile. Mai intai faci un topic in care ceri recomandari de firme pentru servere/colocare, apoi vii si iti dai singur solutia "mai bine luati de la datacenterul din Roma".
    Da-o-n balarii de treaba. Da si tu 100-200 eur la baietii astia sa-ti buna un benăr si gata.

    Ontopic:
    @Dan Nu cred ca e un impediment faptul ca oamenii nu au un datacenter state-of-the-art. De-a lungul vremurilor s-au remarcat mai multe companii cu servicii bune (la preturi bune) si cu astfel de dataroom-uri amenajate.
    Spre exemplu, profisol.ro (cel putin acum cativa ani) aveau ceva similar, dar asta nu i-a impiedicat pe oameni sa capete notorietate si sa aiba un portofoliu ok de clienti (culmea, chiar multumiti).

    Dar chestia de baza este ca nu poti pretinde ca vrei datacenter tier4, redundanta totala, protectie la dezastre ... samd, cand vii si iei un pachet de 3$. Si oamenii aia trebuie sa aiba de unde sa acopere tot ceea ce implica un datacenter T4.

  6. #36
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107


    Implicit

    aia doream si eu sa zic, poate nu mi-a iesit. Ca in definitiv conteaza seriozitatea, nu cat de frumoasa e pardoseala din datacenter si cum sunt aranjate cablurile, mov la mov si verde la verde.
    Trust, but verify.

  7. #37
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94


    Implicit

    Mai, pana acum lucrurile decurg lin. Nu au mai fost intreruperi, viteza de reactie a celor de la simpliq vis a vis de solicitari e buna, nu vad nici un motiv (in acest moment) pentru care as migra catre alt provider. Ma doare in cot de cum arata datacenterul atata vreme cat serviciile sunt ok.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  8. #38
    Avatarul lui haotik
    haotik este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    47
    Posturi
    1.316
    Putere Rep
    36


    2 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Eu am la SimpliQ si sunt multumiti de ei. Nu prea imi place ca si-au mai luat ceva servere in plus pe cap de la defunctul webfactor dar asta e, sa speram ca nu le afecteaza timpul de raspuns la tichete prea tare. Eu nu am probleme dar uneori stric eu lucruri pe acolo si ii pun sa mi le repare

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Gazduire webfactor.ro
    De Kreator în forumul Hosting
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 19th August 2015, 23:22
  2. www.site.com merge din cand in cand, site.com merge. Problema Dns?
    De Alexandru Sima în forumul Subiecte pentru incepatori
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 1st November 2013, 15:18
  3. Cu www site-ul este down, dar fara merge.
    De byetsoft în forumul Hosting
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 1st February 2011, 09:41
  4. webfactor
    De Mircea Budean în forumul Hosting
    Răspunsuri: 20
    Ultimul Post: 25th July 2008, 10:52
  5. webfactor - Experiente
    De SeerKan în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 22
    Ultimul Post: 14th August 2007, 19:29

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •