Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Hosting de la Namecheap

  1. #1
    Avatarul lui gabrielius
    gabrielius este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    5th February 2011
    Locaţie
    Ploiesti, Romania
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0


    Implicit Hosting de la Namecheap

    Ce parere aveti de hostingul de la Namecheap? Din ce vad la prima vedere preturile ar fi ok, dar nu stiu daca se merita sau nu, avand in vedere ca nu intotdeauna ceea ce e ieftin este si bun.

  2. #2
    Avatarul lui IulianC
    IulianC este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    25th August 2013
    Locaţie
    Ialomita
    Vârstă
    44
    Posturi
    362
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Pentru ceva mic, un mic site html merge .

  3. #3
    Avatarul lui PhoeniXman
    PhoeniXman este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    8th October 2010
    Locaţie
    Cluj
    Vârstă
    39
    Posturi
    1.834
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Am niste conturi la namecheap si nu exista luna sa nu pice, nu indic pentru trafic mai mare de 1000-2000unici pe zi (si ftp-ul se misca destul de greu la ei), dar adevarul e ca la suport stau bine, au raspuns de fiecare data si au remediat problema in scurt timp, recomandat pentru bloguri mici.

  4. #4
    Avatarul lui SKYZZ0
    SKYZZ0 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    25th July 2015
    Posturi
    32
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Adevarul e ca se misca desrul de greu ftp-ul (probabil e din cauza locatiei serverelor) dar la support sunt fara reproș, cand apare o problema raspund si rezolva scurt si promt.

  5. #5
    Avatarul lui MariusS
    MariusS este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    22nd February 2014
    Posturi
    75
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Astazi am comandat si eu un domeniu si un pachet de hosting. Totul a mers ok. Ce nu mi-a placut e ca nu au IP dedicat si a mai trebuit sa platesc inca 24$ pe langa cei 11$ dati pe domeniu si host (e oferta la conturile nou create). Acum e ok sa zic asa, ca a costat tot 35$ pe un an dar la anul doar hostul e 39$ + IP Dedicat inca 24$ si mi se pare cam scump (voua nu?). La newhost de ex. cu 12 euro pe an ai host bun cu tot cu IP dedicat, deci... pentru cei care nu dispun de multi bani e o solutie beton. Inca nu am IP dedicat, le-am trimis ticket ca sa imi puna. La live support s-au descurcat foarte bine. Mai vedem acum, numai bine ii testez si vad si eu ce pot, desi am impresia (pana acum) ca au servicii de calitate.

    Au anuntat ca in curand o sa puna si un cpanel/dashboard nou nout pentru administrarea serviciilor lor. Sper sa fie totul ok. Am zis sa va zic parerea mea pana acum, poate ajuta pe cineva.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Promoții la domenii la NameCheap
    De Olivian Breda în forumul Domenii web
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 18th August 2015, 18:47
  2. Domenii .xyz la 1 dolar - Namecheap
    De Petronel D în forumul Domenii
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 13th July 2015, 01:04
  3. Host la namecheap.com
    De valentin în forumul Hosting
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 21st January 2015, 14:50
  4. Namecheap hosting 50% off
    De alias74 în forumul Hosting
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 27th August 2013, 17:59
  5. ajutor domeniu namecheap
    De marian18 în forumul Utile
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 22nd July 2011, 23:53

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •