Spatiu backup
Am deschis acest thread deoarece ma aflu intr-o situatie pe care nu am anticipat-o si anume, am cumparat de un VPS de la un hosting din Romania , nu are rost sa precizez numele, cu spatiu de stocare 60GB si backup extern gratuit de 60 GB. In momentul de fata folosesc cca 32 Gb din spatiul respectiv si am observat ca hdd ul serverului este plin, am facut ceva cercetari si am observat ca se facea backup pe discul local. Trimit mail la tehnic si primesc raspuns ca deja folosesc 32 gb din spatiu si ca este nevoie de salvare pe serverul local pentru a se face upload pe ftp ul extern si daca vreau mai mult spatiu sa fac upgrade, dar daca vreau acum totul sa functioneze corespunzator sa mai eliberz sin spatiu in asa fel incat sa fie liber cel putin 30 gb.
Mie mi se pare o tampenie, din moment ce am luat 60 Gb mi se pare normal sa folosesc 60 gb nu sa cumpar 120 din care 60gb sa stea liberi toata ziua si sa fie folosititi 5 min pe zi doar pentru upload.
Sunt eu deplasat sau ce naiba.
Ea era frumoasa ca umbra unui gand ... Intre ape, numai ea era pamant ...