Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Problema 0000a-fast-proxy.de

Cristian E. este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    3rd August 2011
    Posturi
    19
    Putere Rep
    0

Implicit Problema 0000a-fast-proxy.de

Salut,
    De 20 de zile ma confrunt cu o problema care se pare ca ma depaseste. Initial doua din site-urile mele se aflau pe primele pozitii in Google RO pentru niste keywords destul de cautate. De atunci insa, acestea mi-au fost propulsate pur si simplu pe paginile 5 respectiv 14, fiind inlocuite de adresele www.0000a-fast-proxy.de/service.php/bla/bla/bla, cu aceleasi titluri ca si site-urile mele.

Am verificat fisierele.. credeam ca mi-au fost compromise parolele de la FTP sau cPanel si cineva a adaugat pe-acolo vreun redirect, dat este totul in regula.

Ambele au domeniu .ro si o vechime de 2, respectiv 3 ani si aveau un trafic frumusel.
    Traficul din Google acum este aproape nul.

A mai intampinat cineva aceasta problema?
    Ce pot face?

PhoeniXman este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    8th October 2010
    Locaţie
    Tara Hategului
    Vârstă
    33
    Posturi
    1.678
    Putere Rep
    28

Implicit

fiind inlocuite de adresele www .0000a-fast-proxy.de/service.php/bla/bla/bla, cu aceleasi titluri ca si site-urile mele.
    Fiind inlocuite unde? pe locurile initiale sau pe paginile 5 respectiv 14? despre ce site sau nisa este vorba?

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    3rd August 2011
    Posturi
    19
    Putere Rep
    0

Implicit

In primele zile, adresele 0000a-fast-proxy.de ocupau aceleasi pozitii ca si site-urile mele. Acum insa, observ ca si pozitionarea acestora a scazut.
    Site-urile sunt invisiblescanner punct ro, respectiv e-invizibil punct ro.

haos este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    53
    Data înscrierii
    19th February 2008
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    2.239
    Putere Rep
    53

Implicit

Din cate vad eu siteul asta e un anonymous web browser/proxy, dupa cum ii spune si numele. Cineva ti-a vizitat siteurile folosind acest browser online si a pus un link pe undeva de unde a fost gasit si indexat de google. O sa se prinda pana la urma google si o sa le scoata din index si oricum nu ai de pierdut ca acele pagini tot pe siteul tau duc..
    Citeste primul meu curs SEO - principii de baza. Vezi oferta mea de advertoriale PR5.

PhoeniXman este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    8th October 2010
    Locaţie
    Tara Hategului
    Vârstă
    33
    Posturi
    1.678
    Putere Rep
    28

Implicit

Din cate vad eu siteul asta e un anonymous web browser/proxy, dupa cum ii spune si numele. Cineva ti-a vizitat siteurile folosind acest browser online si a pus un link pe undeva de unde a fost gasit si indexat de google. O sa se prinda pana la urma google si o sa le scoata din index si oricum nu ai de pierdut ca acele pagini tot pe siteul tau duc..
    Vad ca a scazut si numarul de vizitatori, deci a fost afectat, nu cred ca e ceva normal odata ce i se intampla pe ambele site-uri, e posibil sa fie din cauza iframe-ului de unde preiei acel tools de verificare a statusului doar asta ai in comun pe ambele site-uri, hostingul si propietarul , poti sa ai si ceva prienteni care te "ajuta"

haos este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    53
    Data înscrierii
    19th February 2008
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    2.239
    Putere Rep
    53

Implicit

Pai el oricum are putini vizitatori din google si dupa cum se vede siteul nu are stabilitate. La cate web proxyuri sunt, daca are destui 'prieteni' care sa-i treaca siteul prin toate, o sa dureze ceva timp pana isi revine.

Daca o sa te uiti la sursa paginii http:// www. 00 00a-fast-pro xy. de/service.php/Oi8vd3d3/Lmludmlz/aWJsZXNj/YW5uZXIu/cm8v o sa vezi ca are <meta name="robots" content="index, follow" />, deci o sa ramana indexata mult si bine.

@Cristian - Prietene daca vrei sa nu astepti cu lunile, blochezi accesul acestui proxy din htaccess, sau daca sunt mai mult, le blochezi pe toate si gata povestea.
    Citeste primul meu curs SEO - principii de baza. Vezi oferta mea de advertoriale PR5.

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    3rd August 2011
    Posturi
    19
    Putere Rep
    0

Implicit

Va multumesc pentru ajutor, intre timp am schimbat si iframe-ul, am blocat accesul site-ului respectiv si astept ca modificarile sa-si faca efectul, sperand ca problema sa nu mai persiste. Daca mai are cineva sugestii, apreciez.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. SEO Fast Start E-Book
    De Nichita în forumul Utile
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 17th July 2010, 09:49
  2. caut un desiner, fast
    De Mihai Gianu în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 18th November 2009, 23:13
  3. caut un desiner, fast
    De Mihai Gianu în forumul Regulile si politica noastra
    Răspunsuri: 1