Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Facebook se "da" defect!

  1. #1
    Avatarul lui Pami
    Pami este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    6th March 2011
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    402
    Putere Rep
    33


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit Facebook se "da" defect!

    Posibil sa fi observat, posibil nu, insa Facebook de mai bine de o luna are o problema de discrepanta intre reported reach si engagement metrics in page insight. S-a "defectat"!
    Mesajul suna asa: "Known Issue
    There is a discrepancy in the engagement and reach metrics for all Page Posts and Boosted Posts between 5/30 and 6/30. We are working to resolve the issue as soon as possible."



    Cod:
    http://www.insidefacebook.com/2014/07/03/facebook-admits-discrepancy-in-reported-reach-engagement-metrics/
    Dar se lucreaza, se lucreaza, se...

  2. #2
    Avatarul lui Paul
    Paul este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    22nd November 2010
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    35
    Posturi
    505
    Putere Rep
    28


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Facebook e defect de cand a luat "nastere". Trecand peste faptul ca social media ne ajuta pe noi, antreprenorii, singuru lucru bun care il vad eu la Facebook ca utilizator normal ... e "birthday friend reminder" (stiu urat din partea mea, dar am multe pe cap).
    .

  3. #3
    Avatarul lui Pami
    Pami este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    6th March 2011
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    402
    Putere Rep
    33


    Implicit

    Eu stiu, cred ca nici atat! Majoritatea prietenilor mei reali, nu au data de nastere reala trecuta pe facebook! Including me! Uneori ne mai si distram pe tema asta!

  4. #4
    Avatarul lui emm
    emm
    emm este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    11th November 2006
    Posturi
    829
    Putere Rep
    54


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Eu gasesc chiar util FB-ul . Cred ca depinde foarte mult de cum il folosesti.

    Mi-am facut o baza de prieteni in functie de interese precise, oameni care au aceleasi gusturi si mindset ca si mine, si i-am eliminat pe cei care repostau balarii. Functioneaza ca un agregator de stiri ideal - primesc in fiecare zi stiri foarte interesante din multiple domenii care ma intereseaza, verificate de "operatori" umani.

    Am incercat mai demult de cateva ori, sa urmaresc stiri prin agregatoare RSS - nu a mers. Primeam prea multe lucruri, si era greu sa le filtrezi la modul asta. Asa, primesc numai "top de la creme". Sunt foarte multumit de ce posteaza ei, lucruri destul de diverse, si repostez si eu destul de multe din ele.

  5. #5
    Avatarul lui Pami
    Pami este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    6th March 2011
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    402
    Putere Rep
    33


    Implicit

    Citat Postat în original de emm Vezi Post
    Eu gasesc chiar util FB-ul . Cred ca depinde foarte mult de cum il folosesti.

    Mi-am facut o baza de prieteni in functie de interese precise, oameni care au aceleasi gusturi si mindset ca si mine, si i-am eliminat pe cei care repostau balarii. Functioneaza ca un agregator de stiri ideal - primesc in fiecare zi stiri foarte interesante din multiple domenii care ma intereseaza, verificate de "operatori" umani.

    Am incercat mai demult de cateva ori, sa urmaresc stiri prin agregatoare RSS - nu a mers. Primeam prea multe lucruri, si era greu sa le filtrezi la modul asta. Asa, primesc numai "top de la creme". Sunt foarte multumit de ce posteaza ei, lucruri destul de diverse, si repostez si eu destul de multe din ele.
    Corect, numai ca aici e vorba de smechereala din capul celor de la Facebook si cum incearca sa forteze mana prin diverse metode celor care detin afaceri sa cumpere reclama la ei! Reclama care nu-si merita investitia!

  6. #6
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este conectat acum Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Stai sa vezi ceva! Nu inteleg cum am impact 20 de persoane si 124 de likes la aceiasi postare? Sa nu fi aparut pe wall si totusi au dat like sau cum? Sau vor sa ma convinga ca trebuie sa le dau un banut sa urc peste 20 impactul?

    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 9th March 2013, 22:00
  2. Vand pagina Facebook, categoria "Movie"
    De gamerap în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 15th February 2013, 04:51
  3. Vand "link-uri" pe pagina de Facebook 23.000 fani
    De LuKian în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 6th May 2012, 15:13
  4. Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 3rd February 2011, 12:54
  5. Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 29th January 2010, 21:33

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •