Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 20 din 20

Subiect: Promovare postari

  1. #11
    Avatarul lui catalinux19
    catalinux19 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    7th October 2013
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    35
    Posturi
    475
    Putere Rep
    23


    Implicit

    Am primit o reputatie negativa cu urmatorul mesaj "Mintea iti sta doar la smecherii, cum sa furi ?"

    N-am zis ca am furat sau ca voi fura.

    Am intrebat ce se intampla in acest caz pentru ca am obervat ca facebook retragea banii dupa cateva zile eu promovand postari doar cu 5$ si 10$ (destul de frecvent, cel putin o postare la 2-3 zile) banii fiind retrasi din paypal
    Deci nu cred ca e nevoie de astfel de mesaje/reputatii sau ce or fi ele

  2. #12
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94


    Implicit

    probabil pentru maruntis nu se complica.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  3. #13
    Avatarul lui Marius Cristian
    Marius Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    14th January 2007
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    1.519
    Putere Rep
    49


    Implicit

    Citat Postat în original de designarti Vezi Post
    E cam aiurea, dar presupun că așa stau lucrurile.
    Totuși, cred că FB are o problemă. Ți se sugerează de fiecare dată să-ți promovezi postul. De acord cu asta. Ți se spune ulterior și că o să te coste. De acord și cu asta. Însă nu știu dacă nu cumva ai nevoie de mai mult de atât, eventual un contract, pentru a-ți putea vinde serviciile pe datorie.
    Există o semnătură undeva, cu valoare legală?
    Nu exista semnatura fiindca s-ar complica mult; pentru fizica ar fi cheltuieli suplimentare de logistica (reprezentanti sau persoane care sa verifice contractele semnaturile etc), pentru cea electronica... ar trebui sa isi oblige clientii sa posede asa ceva, extrem de putini au. Ca dai o bifa undeva si iti scrii numele cu tastele undeva mai sus nu inseamna ca semnezi electronic.
    De asemena este putin probabil ca FaceBook sa aiba in spate vreun sistem de jurnalizare electronica printr-un furnizor tert de semnatura electronica.


    Citat Postat în original de designarti Vezi Post
    Where the heck is money back guaranteed? E un serviciu online, adevărat? sau pentru servicii nu se aplică nicio lege? Dacă n-am fost mulțumit de promovare? Trebuie să plătesc oricum?
    Daca ti se restituie banii tu poti restitui serviciul? Adica daca nu esti multumit de niste sandale tu primesti banii inapoi si dai sandalele furnizorului. Acum ce dai inapoi.

    Citat Postat în original de designarti Vezi Post
    Dacă intru pe un site saitsmecher.com și apăs pe niște butoane, în joacă sau intenționat, asta mă face dator? Că nu știu să fi semnat nimic în sensul ăsta. Adică, un cont de Facebook poate face parte dintr-un scenariu de cămătărie aici?
    Daca vii cu vreun argument din acesta la vreun proces si judecatorul statea intre 50%-50% iti dai seama cum iti va privi declaratiile ulterioare?

  4. #14
    Avatarul lui Marius Cristian
    Marius Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    14th January 2007
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    1.519
    Putere Rep
    49


    Implicit

    Citat Postat în original de robyroy Vezi Post
    probabil pentru maruntis nu se complica.
    La Facebook nu cunosc niciun caz concret, la Google AdWords acum vreo 2 ani un partener a stat dator vreo jumatate de an cu 500USD.
    In afara de anuntul din interfata si emailurile primite ("anunturile vor fi reluate dupa efectuarea platii" ) ... nimic altceva.

  5. #15
    Avatarul lui Marius Cristian
    Marius Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    14th January 2007
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    1.519
    Putere Rep
    49


    Implicit

    Citat Postat în original de Dan Vezi Post
    Se pot intampla multe, dar cel mai probabil (99% din cazuri) paypal sau banca la care ai card va recupera de la tine datoria. De obicei prin executare silita. Sau vinderea datoriei catre firme de recuperare care te vor ameninta constant pana le platesti suma + dobanzi + deranj.

    Fara deranj sau dobanzi, doar suma datorata si penalizarile (cf contractului).
    Firma de recuperare datorii isi ia comisionul pentru deranj de la furnizor.

  6. #16
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94


    Implicit

    Citat Postat în original de Marius Cristian Vezi Post
    Firma de recuperare datorii isi ia comisionul pentru deranj de la furnizor.
    Nu. De regula firma de recuperare "cumpara" creanta (cesiune de creanta, sau cumparare de drepturi litigioase, parca astia sunt termenii legali), de regula pe sume derizorii.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  7. #17
    Avatarul lui Marius Cristian
    Marius Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    14th January 2007
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    1.519
    Putere Rep
    49


    Implicit

    Citat Postat în original de robyroy Vezi Post
    Nu. De regula firma de recuperare "cumpara" creanta (cesiune de creanta, sau cumparare de drepturi litigioase, parca astia sunt termenii legali), de regula pe sume derizorii.
    Ideea era ca nu pot obtine de la datornic mai mult decat scrie in contract. Poate cheltuielile de judecata daca se ajunge acolo, dar asta e altceva.
    Pentru deranjul (profitul) lor ambele variante sunt utilizate, unii creditori nu sunt chiar asa de resemnati sa isi vanda creantele pe o suma derizorie.
    Caz concret al unui prieten de luna trecuta: ptr recuperat circa 1000E firma a cerut 10%.
    N-a recuperat nimic, a cerut banii, altfel il da judecata pentru ca nu l-a ajutat in recuperarea datoriei. Intr-adevar au cerut mai multe tipuri de documente in acest interval de timp si unul din ele, considerat mai putin important, nu a fost trimis.
    Intr-un final pierderea a fost de 1100E.

    PS: cred ca drepturile litigioase sunt altceva.
    Ultima modificare făcută de Marius Cristian; 6th July 2014 la 14:57.

  8. #18
    Avatarul lui Robert
    Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94


    Implicit

    Citat Postat în original de Marius Cristian Vezi Post
    PS: cred ca drepturile litigioase sunt altceva.
    Evident, nici nu am sugerat ca ar fi sinonime.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

  9. #19
    Avatarul lui No_name
    No_name este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    19th February 2007
    Locaţie
    Bacau
    Vârstă
    37
    Posturi
    707
    Putere Rep
    42


    Implicit

    Salut,

    Am nevoie de un pic de ajutor.
    Cum procedati cu clientii de pe facebook? Mai exact daca creez o campanie ca si metoda de plata va fi contul meu de paypal sau ce metoda de plata am eu setata.
    Insa daca eu creez o campanie pentru un client si vreau ca banii sa fie luati de pe cardul sau contul de paypal al clientului cum trebuie sa procedez? Ii cer datele de login? Voi cum procedati?
    AM gasit ceva aici insa nu stiu sigur daca functioneaza cum trebuie ... How to Set Up a Facebook Ads Account for Consultants - YouTube

    Multumesc anticipat.

  10. #20
    Avatarul lui NoWayJose
    NoWayJose este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    29th October 2013
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    38
    Posturi
    40
    Putere Rep
    20


    Implicit

    Pot sa iti povestesc experienta mea. Am uitat de o datorie de vreo 16 USD pentru o campanie pe care o facusem la job, de pe contul meu personal(fiind administrator). Au trecut cateva luni, eu intre timp mi-am dat demisia, dupa care au inceput sa imi apara niste mesaje pe pagina personala ca datorez acei bani. Nefiind datoria mea nici nu m-am stresat sa o platesc. Nu mi-au disparut nici bani de pe card/paypal si nici nu mi-au batut recuperatorii la usa. Acuma sunt sigur ca la sume marunte nu se omoara Facebook-ul dar probabil ca data viitoare cand voi mai vrea sa fac o campanie o sa imi opreasca acesti bani.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Seo si promovare
    De Claudiu4 în forumul Subiecte pentru incepatori
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 18th July 2013, 12:47
  2. Promovare Bloggeri
    De Nickalls în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 31st March 2013, 08:54
  3. promovare seo
    De voidcode în forumul Locuri de munca
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 30th October 2011, 13:05
  4. Promovare joc sudoku
    De tiberiur în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 8th January 2011, 15:52
  5. Promovare sau spam ?
    De DubluQ în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 18th January 2008, 08:36

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •