Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 11

Subiect: Polemici cu Seo_clean

  1. #1
    Avatarul lui Seo_clean
    Seo_clean este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    7th May 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    64
    Posturi
    167
    Putere Rep
    35

    Implicit Argumente si fapte

    Citat Postat în original de Krumel Vezi Post
    Seo_clean, sper sa ne dai voie spre a ne exprima parerile pe forum.
    Sigur ca ai voie. Am pretentia totusi de la stelele SEO romanesti la Argumenti i facti Deci argumente Krumel !!! Am pretentii la domnia voastra

    Altceva:
    O veste buna: am auzit de link exchange. O face orice seoist incepator dimbovitean (bahluian) pentru a-i arata clientului: uite moshule cite linkuri sunt spre tine. Cind imi platesti factura ?.
    Vestea rea este ca Seoistul ar trebui sa obtina cit mai multe linkuri (si de calitate) spre site-ul clientului si sa dea cit mai putine linkuri spre ceilalti.
    In limbajul SEO pentru toti:
    Daca dau 7 pere si primesc 7 pere ramin cu 7 pere +o para cadou de la Google.
    Daca primesc 7 pere si nu dau niciuna (oferind la schimb altceva), Google imi face cadou 2-3 pere. Panimaesh ? Dar aici trebuie sa intervina si PR(public relation) si marketatorul din echipa ta.

    Si pentru ca discutam de business directory romanesti de top vezi ca niciunul nu are PR6 iar citeva foarte cunoscute si laudate pe acest forum au chiar PR 4. Mai avem de lucru in tara asta...
    Ultima modificare făcută de Seo_clean; 17th June 2007 la 08:46.

  2. #2
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    48
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    72

    Implicit

    Citat Postat în original de Krumel Vezi Post
    Add, poate au apus...dar unii ne pot arata Cum sa ajungi de la PR0 la PR4 folosind doar inscrieri in directoare sau chiar PR 5, ceea ce e o adevarata provocare.
    Argumente, Seo_clean.

    Link exchange si inscriere in directoare sint modalitati de baza in a realiza IBL-uri.

    Ceea ce "orice seoist incepator dimbovitean (bahluian)" nu stie, e ca aceste modalitati de link-uire pot fi facute in diferite moduri, astfel incat sa poti ridica un singur site.... Mai mult ca sigur ca stii despre ce e vorba si deci subiectul asta nu prezinta interes pentru tine.

    Directoarele romanesti de top care niciunul nu au PR6 si foarte cunoscute si laudate pe acest forum au chiar PR 4 si asta nu impiedica pe nimeni in a-si face treaba. Nu inteleg de ce doar PR-ul te intereseaza de la un director, chiar si de afaceri.

    Mai avem de lucru in tara asta....dar nu doar "stelele seo romanesti". Pretentiile ar trebui sa fie personale si nu "inchiriate" de la altii.

    Cat despre "stele"..stii cum e..depinde de cum privesti...de jos sau de sus.

    Seo_clean, filozofia si cugetarile sint bune...cand sint corelate cu realitatea. Tot ce spui e frumos, dar nu sint sigur ca isi au relevanta in realitate.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  3. #3
    Avatarul lui Seo_clean
    Seo_clean este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    7th May 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    64
    Posturi
    167
    Putere Rep
    35

    Implicit

    Citat Postat în original de Krumel Vezi Post
    Argumente, Seo_clean.
    Link exchange si inscriere in directoare sint modalitati de baza in a realiza IBL-uri.

    Observ ca incepi. draga Krumel sa te autocitezi
    Ceea ce "orice seoist incepator dimbovitean (bahluian)" nu stie, e ca aceste modalitati de link-uire pot fi facute in diferite moduri, astfel incat sa poti ridica un singur site.... Mai mult ca sigur ca stii despre ce e vorba si deci subiectul asta nu prezinta interes pentru tine.


    Directoarele romanesti de top care niciunul nu au PR6 si foarte cunoscute si laudate pe acest forum au chiar PR 4 si asta nu impiedica pe nimeni in a-si face treaba. Asa este. Nimeni nu te impusca daca esti mediocru
    Nu inteleg de ce doar PR-ul te intereseaza de la un director, chiar si de afaceri.
    Ma intereseaza mai multe- fenomenul are o oarece complexitate - dar nu pot aluneca de la un subiect la altul in aceiasi fraza cu dezinvoltura ta

    Mai avem de lucru in tara asta....dar nu doar "stelele seo romanesti". Pretentiile ar trebui sa fie personale si nu "inchiriate" de la altii.
    OK - Pune cele 3200 de postari facute de tine pe seopedia intru-un document word scoate ceeace se repeta, scoate elementele din regulamentul google traduse sau nu, subliniaza elementele de viziune personala si pune procente.Vei avea o autoevaluare, cred interesanta

    Cat despre "stele"..stii cum e..depinde de cum privesti...de jos sau de sus.

    Seo_clean, filozofia si cugetarile sint bune...cand sint corelate cu realitatea. Intrebare: tu nu cugeti ? binenteles corelat bine cu realitatea Tot ce spui e frumos, dar nu sint sigur ca isi au relevanta in realitate.
    Hai sa privim adevarul in fata:
    SEO nu este fizica cuantica si nici chirurgie (Desi cum ma confesam in alt loc am platit SEO-istul care m-a dus la banare in Google mai mult decit pe un chirurg)
    Suntem cu totii robii lui Google in Romania. De aceea meseria de SEO se reduce la a vedea ce a mai visat Google ieri, sau ce ne spune Aaron Wall azi. Daca in Romania: Yahoo, Altavista,Hotbot etc ar fi contat atunci era mai interesant.
    Dar asa, tot ce se poate spune despre SEO Google se poate aduna intr-un raport de max 12 pagini cu font de 12
    Ce se poate face mai mult si chiar merita facut : Sa inventezi forme noi (dar astea nu le prea poti spune pe forum pt ca ai si tu o piine de mincat in job si nici macar pe seo-point ) sa iti dai cu presupusul estimind viitorul promovarii web in Rom si sa filozofezi ajungind la nivelul la care SEO se intilneste cu matematica si poezia.
    Ultima modificare făcută de Seo_clean; 17th June 2007 la 17:30.

  4. #4
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    48
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    72

    Implicit

    Seo_clean, in cazul inca care nici pana acum nu ti-ai dat seama: nu esti pe forumul asta ca sa imi faci mie o analiza a ceea ce am scris si facut pe forum sau pe site.

    Postul de mai sus nu are nici o legatura cu ceea ce incercam sa discutam pe topicul asta. Observ ca ai un obicei in a devia subiectele catre directii personale.

    Daca ai ceva de reprosat persoanei si activitatii mele, te rog sa o faci pe PM. Putem discuta tot ceea ce vrei.

    Evit sa iti dau o replica la postul anterior, pentru ca observ ca defapt asta vrei: contre verbale. Macar daca ai reusi sa dezvolti un subiect clar.


    Seopedia nu e un loc in care parerile personale (de cele mai multe ori cu tenta ofensatoare) legate de anumiti useri, se materializeaza in scris.

    Cred ca cele 41 de posturi facute pe forumul asta, sint mai degraba contre intre noi doi. Daca ai impresia ca aceasta comunitate e dezvoltata pentru a discuta despre anumiti membrii..tin sa te anunt ca esti in eroare grava. Vorbim despre Seo si nu despre ce a facut Krumel pe Seopedia, ce a scris pe seo-point.com sau ce activitati are el in DMOZ (apropo..esti leit ca si caracter unui editor cu roman din ODP...si traiesc cu impresia ca si varsta e apropiata ???? ..ar fi penibil sa fii aceeasi persoana).

    Avand in vedere ca ti-ai luat o teapa platind un "specialist Seo", avand o nereusita in domeniul asta...nu cred ca trebuie sa te iei de unii oameni care experimenteaza si care cat de cat stiu ce vb cand e vorba de Seo.

    Comparativ, nu cred ca ai avea prea multe de spus..poate doar poti aduce afronturi verbale si filozofii in a trata sau observa Spamul. Un tip de spam.

    Fac apel la simturile tale bune si iti sugerez ca sa icnerci sa fii pe subiecte si sa eviti altercatiile de dragul...discutiei..sau poate ai alte scopuri.

    Daca nu o sa continui pe tema pe care topicul incerca sa o trateze, topicul il inchid.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  5. #5
    Avatarul lui meetzah
    meetzah este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    1st October 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Posturi
    976
    Putere Rep
    41

    Implicit

    Citat Postat în original de add Vezi Post
    vremea directoarelor a apus de mult.
    spune-le asta celor care fac directoare in prostie si le umplu cu adsense sau mai rau, care doar copiaza clone de dmoz si pun reclame pe ele.
    DWF - Servicii complete de optimizare seo. Vezi oportunitatile de cariera in cadrul DWF.

  6. #6
    Avatarul lui Seo_clean
    Seo_clean este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    7th May 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    64
    Posturi
    167
    Putere Rep
    35

    Implicit Krumel inchide topicul !

    Citat Postat în original de Krumel Vezi Post
    Seopedia nu e un loc in care parerile personale (de cele mai multe ori cu tenta ofensatoare) legate de anumiti useri, se materializeaza in scris.[/B]
    Foarte bine zis !

    Sunt 17 interventii pe acest thread

    Asteptam pareri cel putin la postul: Deja este boala nationaladin 15 iunie, care ridica citeva probleme actuale. Totul era normal si frumos dar de la al 10-lea post apare inevitabil Krumel, nu foarte la chestiune ci direct si polemic la adresa lui Seo_clean si la abilitatilor cu care l-a dotat mamica lui natura de care Krumel se indoieste la fiecare propozitie. Seo_clean nu are ce face si raspunde argumentind,(dupa ce a platit 80 usd pe cartea lui Aaron Wall si a pierdut mult mai mult sa-si seoizeze paginile sale in loc sa-si faca jobul sau ) iar Krumel nu se lasa mai prejos. Dupa un schimb de mici orgolii krumel care are robinetul la indemina ameninta cu inchiderea topicului.
    Ce ziceti de asta ?

  7. #7
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    48
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    72

    Implicit

    Omule ai o obsesie mare agravata probabil de varsta inaintata.

    Citeste postul 11 in care ma adresam tie si lui add.
    Sa inteleg ca imi este interzis de catre tine sa postez pe topicurile in care ai postat, astfel incat sa nu te simti sechestrat si bruscat de atitudinea Administratorului?

    Chiar imi pierd timpul polemizand pe subiecte dinastea. Nu ti se pare ca prea iei la misto munca mea si a oamenilor de aici?

    Daca ai diferite probleme, iti sugerez sa ti le tratezi in alta parte. Aici se pare ca nu ai reusit sa faci nimic altceva decat o cearta inutila cu mine.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

  8. #8
    Avatarul lui Cristian Mezei
    Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    65
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.975
    Putere Rep
    65

    Implicit

    Propun sa nu mai credem ca toata lumea se ia de noi.

    Daca nu ne place un raspuns, nu raspundem la el, si il ignoram.

    Tin sa cred ca Krumel nu uraste persoane, si nici nu vrea sa detroneze, decat spameri sau cheateri.

    Cam atat.

    Relaxati-va putin.
    Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

  9. #9
    Avatarul lui Seo_clean
    Seo_clean este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    7th May 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    64
    Posturi
    167
    Putere Rep
    35

    Implicit

    Buna Krumel
    Ai putea fi mai ingaduitor de la inaltimea de specialist tinar SEO si de cea de Administrator al acestui lacash.

    Uite si tu cum ma gratulezi:
    Omule ai o obsesie mare agravata probabil de varsta inaintata.
    Macar daca ai reusi sa dezvolti un subiect clar.
    nu cred ca ai avea prea multe de spus.
    Tot ce spui e frumos, dar nu sint sigur ca isi au relevanta in realitate.
    Ai o problema in modul de comunicare si exprimare
    iti cam lipsesc niste informatii legate de spam, raportare la Google sau comunitate Seopedia
    ai diferite probleme, iti sugerez sa ti le tratezi in alta parte


    Ar fi perfect daca ai deleta din limbaj cele de mai sus. Valoarea celor spuse de tine nu s-ar diminua cu nimic.

    In rest ar fi grozav si pentru mine si pentru aceasta comunitate daca ai fi mai ingaduitor si m-ai quota mai rar. Sa zicem sa ma mustruluiesti doar odata pe saptamina si nu odata la doua zile. Sunt sigur ca nivelul Seopediei nu ar avea mult de pierdut.

  10. #10
    Avatarul lui Krumel
    Krumel este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    72
    Data înscrierii
    15th November 2004
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    48
    Posturi
    6.261
    Putere Rep
    72

    Exclamation

    Salut Seo_clean
    Probabil ca as putea sa fiu mai ingaduitor...dar nu sint. Cat despre "m-ai quota mai rar"..matale cred ca ai ceva obsesii grave...ti-am zis ca imi amintesti de un editor ODP care deasemenea considera varsta un obstacol.

    Apropo..postul asta al tau este tot un QUOTE.

    Mai suport un singur post cu astfel de continut la adresa mea. E o pierdere de timp si pentru mine si pentru restul comunitatii obsesiile postate pe forum.

    Cat despre nivelul Seopediei ...cred ca a inceput sa piarda din ce in ce mai mult din cauza politetii fata de oameni care cred ca pot face ce vor (pe net)...iar daca nu sint lasati sa faca...devin victime inocente.

    Esti in cadrul unei comunitati si trebuie sa respecti bunul simt si regulile pe care aceasta comunitate le are.

    Iti dau voie sa ai ultimul cuvant legat de obsesiile tale legat de persoana mea si nivelul Seopedia. Apoi inchid topicul si abuzez...

    Multumesc de intelegere.
    Krumel - apeleaza la serviciile oferite de mine prin formularul de pe blog.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. 2 postari seo_clean la threadul email_spam/k6.ro stirnesc minia
    De Seo_clean în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 9th August 2007, 02:51

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •