Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 31

Subiect: Lista Directoare Straine Cu Pr

  1. #1
    Avatarul lui meetzah
    meetzah este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    1st October 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    30
    Posturi
    971
    Putere Rep
    25


    Implicit

    Salutare, am gasit pe net o lista cu directoare care transfera PR. Sper sa fie utila cuiva. Personal nu cred ca merita sa te obosesti sa iti inscrii situl in toate, pentru ca prea mult trafic nu cred ca genereaza. Mai mult pentru PR.

    A
    Abilogic PR6 http://www.abilogic.com/
    Absolute PR4 http://www.absolutedirectory.com/
    Add Connect PR0 http://add-connect.info/
    Add Link PR4 http://www.add-link.info
    Add Sites PR0 http://add-sites.info/
    Add URL Free PR5 http://www.addurl-free.com/
    A Directory PR0 http://a-directory.info/
    Aeoma PR3 http://www.aeoma.com/
    A Free Directory PR3 http://www.a-free-directory.info
    All Dot Net PR4 http://www.alldotnet.com/
    All The Websites PR5 R http://www.allthewebsites.org/
    Anchorbase PR3 http://mkdir.anchorbase.com/
    Alpha Dir PR3 http://www.alphadir.com/
    Apexoo PR4 http://www.apexoo.com/directory/
    Autumn Tree PR3 http://www.autumntree.info/
    A Web Directory PR3 http://www.a-web-directory.info

    B
    Black Dhalia PR4 http://www.blackdhalia.com/
    Bliss Wolff PR4 http://www.blisswolff.com/directory/
    Blue Daffodil PR3 http://blue.daffodil.uk.com/
    Blue Mushrooms PR2 http://bluemushrooms.com/directory/directory
    Blue Noser PR3 http://www.bluenoserlinks.com
    Bulgarian Tour PR5 http://bulgariantour.com/
    Business Listing PR0 http://business-listing.com
    Business Seek PR6 http://www.businessseek.biz/
    Busybits PR4 http://www.busybits.com/
    Buy Modern Art PR4 http://www.buy-modern-art.co.uk/

    C
    CANlinks PR6 http://www.canlinks.net/
    Cash For Surveys PR3 http://www.cash-for-surveys.com/dir
    Chilly Cool PR4 http://chillycool.com/dig/
    Clasione PR4 http://www.clasione.com/
    Cometweb PR2 http://www.cometweb.co.za/
    Commerce Dir PR0 http://commercedir.com
    Commerce Directory PR3 http://commerce-directory.co.uk
    Computer Remote PR2 http://computer-remote-control.com/directory
    Content Directory PR3 http://www.content-directory.co.uk/
    Cyborg Info PR0 http://www.cyborginfo.com/

    D
    DigitalSEO PR3 http://www.digitalseo.info/dir/
    Direct Directory PR0 http://direct-directory.info/
    Directory Act PR3 http://www.directoryact.com/
    Directory Active PR3 http://www.directory-active.info
    Directory Business PR3 http://www.directory-business.info
    Directory Force PR4 http://www.directoryforce.com/
    Directory Global PR3 http://www.directory-global.com/
    Directory Hi PR3 http://www.directoryhi.com/
    Directory Internet PR3 http://www.directory-internet.info
    Directory Link PR4 http://www.directory-link.info
    Directory One PR3 http://www.directoryone.info
    Dir SEO7 PR4 http://dir.seo7.net/
    Directory Storm PR4 http://www.directorystorm.com
    Directory 4 Free PR3 http://www.directory4free.com/
    Dir String PR0http://dirstring.info/
    Dir Submission PR4 http://www.dir-submission.com/
    DMSCS PR3 http://www.dmscs.co.uk/links/
    DMOZ PR9http://www.dmoz.org/
    Dollar Friend PR1 http://www.dollarfriend.com/directory/
    DWFF PR1 http://www.dwff.com/

    E
    Earth Directory PR3 http://www.earth-directory.info
    Easy Submit PR0 http://easy-submit.info/
    eCommerce PR5 http://ecommerce-directory.org/
    Exchange Station PR1 http://www.exchange-station.com/
    Exoode PR4 http://www.exoode.com/directory/
    EZWeb-tools PR3 http://directory.ezweb-tools.com/

    F
    Fabaroo PR4 http://fabaroo.com/
    Fabarooni PR3 http://fabarooni.com/
    Fastpaths PR3 http://fastpaths.com/
    FindHound PR5 http://www.findhound.com/
    Find It Fred PR4 http://www.finditfred.com/
    Find What Where PR4 http://www.findwhatwhere.info/
    Flex Engine PR3 http://www.flexengine.com/
    Folip PR3 http://www.folip.com/
    Free Catalog PR3 http://www.free.catalog.nasze.net/
    Free Submit PR0 http://free-submit.info/
    Free Web Directory PR0 http://freewebdirectory.org/
    Fresh Dir PR3 http://www.freshdir.com/
    Friendly Directory PR5 http://www.friendly-directory.co.uk/

    G
    Geeks On Steroids PR0 http://uk.geeksonsteroids.com/
    Global Business List PR1 http://www.globalbusinesslist.com/
    Guide Directory PR3 http://www.guide-directory.info

    H
    Hispano Empresa PR4 http://english.hispanoempresa.com/

    I
    Ice Cold PR2 http://dir.icecoldinfo.com/
    Idorel PR2 http://www.idorel.com/
    Illumirate PR5 http://www.illumirate.com/
    Ilushkin PR3 http://www.ilushkin.com/
    Infignos PR5 http://www.infignos.com/
    Infolistings PR6 http://www.info-listings.com/
    Info Visual PR3 http://www.infovisual.info/directory/
    Inmeres PR2 http://directory.inmeres.com

    J
    Jayde PR6 http://jayde.com/
    Jupiter Directory PR4 http://www.jupiter-directory.info

    K
    Kalius PR3 http://www.directory.kalius.net/
    KingBloom PR5 http://www.kingbloom.com/
    King Of The Web PR2 http://www.kingoftheweb.net/directory/
    Kwik Goblin PR5 http://www.kwikgoblin.com/

    L
    Linketeria PR5 http://www.linketeria.com/
    Links Factory PR0 http://www.links-factory.com/directory
    Linksmatch PR5 http://www.linksmatch.com
    Look 4 Business PR4 http://www.look4business.org/

    M
    Make Me Popular PR0 http://www.makemepopular.com/
    Mars Directory PR3 http://www.mars-directory.info
    Megri PR5 http://www.megri.com/
    Mercury Directory PR3 http://www.mercury-directory.info
    MLinkz PR3 http://www.mlinkz.com/
    Moon Directory PR3 http://www.moon-directory.info
    My Friends PR3 http://referralandrecommendation.com/linkdirectory/

    N
    Neptune Directory PR3 http://www.neptune-directory.info
    Net Kushi PR3 http://www.netkushi.com/directory/
    Network Room PR 4 http://www.network-room.com/links/
    Nintra PR4 http://www.nintra.com/directory/

    P
    Pedsters PR5 http://www.pedsters-planet.co.uk/
    Pileiton PR3 http://www.pileiton.com/
    Pleaseretrieve PR5 http://www.pleaseretrieve.com/
    Pluto Directory PR3 http://www.pluto-directory.info
    Poddys PR5 http://www.poddys.com/
    Port Prophecy PR2 http://dir.portprophecy.com/
    Profit Choice PR4 http://www.profitchoice.com/webdir
    Prof SEO PR0 http://dir.profseo.com/
    Pr3 PR4 http://www.pr3.co.uk/

    Q
    Query Cube PR3 http://www.querycube.com /
    Quicksilver PR4 http://www.quick-silver.org/

    R
    Ranked1 PR4 http://www.ranked1.net/
    R Directory PR4 http://www.rdirectory.net/
    Red Juniper PR4 http://www.redjuniper.com/
    Reflex Dir PR0 http://reflexdir.info/
    Retail Pos Info PR0 http://www.retailposinfo.com/directory/

    S
    Saturn Directory PR3 http://www.saturn-directory.info
    Search Avenue PR3 http://www.searchave.com/
    Search Group PR1 http://search-group.com/
    Search Look PR3 http://www.searchlook.com/
    Search Sight PR0 http://searchsight.com/Directory.htm
    Searchwiz PR4 http://www.searchwiz.org
    Searchworth PR3 http://www.searchworth.com
    Seekabove PR4 http://www.seekabove.com/
    SE Friendly PR0 http://se-friendly.info/
    SEO Friendly Directory PR3 http://www.seofriendlydirectory.com/
    SEO Planet PR3 http://www.seoplanet.net/linkexchange/
    Shoula PR4 http://www.shoula.com/
    Site Inclusion PR5 http://www.siteinclusion.com
    Site Library PR0 http://www.sitelibrary.net/Directory/
    Site Lister PR3 http://www.site-lister.com/
    SitesOnDisplay PR5 http://sitesondisplay.com/
    Skaloosh PR3 http://www.skaloosh.com/
    So Much PR6 http://www.somuch.com/
    Sonic Quest PR5 http://sonicquest.com/
    Sphericom PR5 http://www.spheri.com/
    Spring Snow PR3 http://www.springsnow.info/
    Static Directory PR0 http://static-directory.info/
    Summer Rains PR3 http://www.summerrains.info/
    Sun Directory PR2 http://www.sun-directory.info
    Super Ultra Mega Web PR4 http://www.sumwd.com/
    Sysice PR4 http://directory.sysice.com/

    T
    The Business Dir PR4 http://thebusinessdir.com
    The De Programmers PR5 http://www.thedeprogrammers.com/
    Theme Directory PR4 http://www.themedirectory.net/
    The SEO King PR3 http://www.theseoking.com/
    The Vivid Edge PR1 http://www.thevividedge.com/
    The Web Directory US PR2 http://thewebdirectory.us/
    T Section PR5 http://www.tsection.com
    TurnPike PR6 http://www.turnpike.net/

    U
    Uranus Directory PR0 http://www.uranus-directory.info
    UUIQ PR3 http://www.uuiq.com/

    V
    Velendi PR4 http://www.velendi.com/
    Venus Directory PR3 http://www.venus-directory.info

    W
    Waazoo PR0 http://www.waazoo.com/
    webDirectory PR3 http://www.webdirectory.co.in/
    Web Experience PR5 http://www.webxperience.org
    Webmaster Tag PR0 http://www.webmastertag.com/
    Web Searches PR4 http://www.websearches.info/
    Website Promotion PR4 http://websitespromotiondirectory.com/
    Website Top PR3 http://www.websitetop.com/
    Wholesale Pimp PR4 http://www.wholesalepimp.com
    Winter Fires PR3 http://www.winterfires.info/
    World Site Index PR5 http://www.worldsiteindex.com/

    X
    Xland PR4 http://www.xland.info

    Y
    Your Free Link PR2 http://www.yourfreelink.com/
    Your Link Directory PR4 http://www.yourlinkdirectory.com
    YourWeblogHere PR6 http://www.yourwebloghere.com/

    Z
    Zappster PR3 http://directory.zappster.com/
    Zerovis PR3 http://www.zerovis.com/dir/

    #
    4DO PR3 http://www.4do.org
    4 Fun PR4 http://www.4-fun.biz/directory/
    777 Media PR4 http://www.777media.com/
    DWF - Servicii complete de optimizare seo si online reputation management.

  2. #2
    Avatarul lui Cristian Mezei
    Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.960
    Putere Rep
    49


    Implicit

    Salut.. Pune te rog si sursa de unde le-ai gasit.

    Asa procedam, si asa e si fain
    Citeste Regulamentul si descrierea sistemelor de reputatie si infractiuni.

  3. #3
    Avatarul lui meetzah
    meetzah este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    1st October 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    30
    Posturi
    971
    Putere Rep
    25


    Implicit

    Citat Postat în original de Cristian Mezei @ Dec 11 2005, 04:20 PM) [post=7788
    Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
    Salut.. Pune te rog si sursa de unde le-ai gasit.

    Asa procedam, si asa e si fain
    ok. le-am luat de la [url="http://info.vilesilencer.com/main.php?rock=seo-friendly.php"]http://info.vilesilencer.com/main.ph]
    Salut.. Pune te rog si sursa de unde le-ai gasit.

    Asa procedam, si asa e si fain
    [/QUOTE]

    ok. le-am luat de la http://info.vilesilencer.com/main.ph...o-friendly.php
    DWF - Servicii complete de optimizare seo si online reputation management.

  4. #4
    Avatarul lui dary5ro
    dary5ro este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    7th June 2005
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    42
    Posturi
    356
    Putere Rep
    23


    Implicit

    asa si care din ele transfera PR?

  5. #5
    Avatarul lui Ben Boingeanu
    Ben Boingeanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    12th July 2004
    Locaţie
    Suceava
    Posturi
    1.722
    Putere Rep
    30


    Implicit

    Toate transfera PR. Se pare ca nu sti care e diferenta.

    Daca este link curat gen: site-ul meu - transfera PR.

    Alte directoare nu folosesc link direct ci pleaca cu linkuri de genul link?id=76357356, care nu transfera PR.
    Boingeanu Ben

  6. #6
    Avatarul lui dary5ro
    dary5ro este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    7th June 2005
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    42
    Posturi
    356
    Putere Rep
    23


    Implicit

    deci cei care nu transfera PR pun link cu redirect
    mersi oricum

  7. #7
    Avatarul lui Ioan Margineanu
    Ioan Margineanu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    16th May 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    1.098
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Exact, numai ca cei de la http://info.vilesilencer.com listeaza doar directori free si care transfera PR.

  8. #8
    Avatarul lui Sergey
    Sergey este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    11th March 2006
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0


    Thumbs down

    Noroc baeti si fete&#33;

    Am observat ca in ultimile zile multe siteuri au fost submite in directoriea noastra www.Search-Group.com
    de pe forumul SEOPedia

    Noi nu refuzam sa primim siteuri in limba romana dar va rugam frumos,
    daca siteul dumnevoastra are si versiune engleza puteti depune in orice categorie a directoriei
    dar daca siteul vostru numai e in limba romana introducetil numai in categoriea ...World/Romana/

    aici... http://www.search-group.com/World/Romana/

    Va multumim de intelegere si scuze de limba mea calicita


    Aici puteti gasi lista la vre-o 200 de directorii Generale si altele:

    http://www.search-group.com/Computers___In...et/Directories/

  9. #9
    Avatarul lui c_n_m
    c_n_m este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    25th February 2006
    Locaţie
    București / Ilfov
    Vârstă
    44
    Posturi
    609
    Putere Rep
    24


    Implicit

    O lista de directoare cu PR6:

    http://www.21stsoft.com/
    http://www.aapci.org/
    http://www.aardvark.co.za/
    http://www.allthelink.com/
    http://www.alltopsites.info/
    http://au.anzwers.yahoo.com/
    http://www.azoos.com/
    http://www.cetus-links.org/
    http://dcregistry.com/
    http://directory.crosswalk.com/
    http://indiafocus.indiainfo.com/
    http://search.711.net/
    http://search2.ananzi.co.za/Add_site/
    http://simplythebest.net/music/
    http://www.1234-find-web-designers.org/
    http://www.123world.com/
    http://www.1stindustrialdirectory.com/
    http://www.abilogic.com/
    http://www.aesop.com/
    http://www.all-linksite.com/
    http://www.aussie.com.au/
    http://www.beaconpost.com/
    http://www.bizweb.com/
    http://www.bluegeckonetwork.com/ecommerce/
    http://www.brandchannel.com/directory.asp
    http://www.browse8.com/
    http://www.business-directory-uk.co.uk/
    http://www.businessbee.com/
    http://www.businessseek.biz/
    http://www.buzgate.org/
    http://www.buzzle.com/
    http://www.canadaone.com/
    http://www.canadopedia.com/
    http://www.canlinks.net/
    http://www.chiff.com/
    http://www.clickey.com/
    http://www.cmseo.com/
    http://www.commoncontent.org/
    http://www.completerss.com/
    http://www.designdir.net/submit.php
    http://www.directindustry.com/
    http://www.directory.com.mx/
    http://www.directory.sootle.com/
    http://www.directory-world.org/
    http://www.dirspace.com/
    http://www.dirwords.com/
    http://www.easy2source.com/
    http://www.ectrade.com/
    http://www.edikkanet.com/
    http://www.einternetdirectory.co.uk/
    http://www.el.com/
    http://www.emoblue.info/
    http://www.engnetglobal.com/
    http://www.ezilon.com/
    http://www.eserver.org/
    http://www.espotting.com/
    http://www.familyfriendlysites.com/
    http://www.firstfind.info/
    http://www.freewebmasterhelp.com/
    http://www.gimpsy.com/
    http://www.globalgateway.com/
    http://www.globalplanesearch.com/
    http://www.gmdir.com/
    http://www.goguides.org/
    http://www.haabaa.com/
    http://www.hyeguide.com/
    http://www.iguide.co.il/
    http://www.industrylink.com/
    http://www.info-listings.com/
    http://www.internet-web-directory.com/
    http://www.iozoo.com/
    http://www.jayde.com/
    http://www.joeant.com/
    http://www.lanka.net/directory/
    http://www.lifestyle.co.uk/
    http://www.linkcentre.com/
    http://www.linkwith.us/
    http://www.locald.com/
    http://www.marveldirectory.com/
    http://www.maven.co.il/
    http://www.mavicanet.com/
    http://www.nationaldirectory.com/
    http://www.nwrel.org/sky/
    http://www.one-way-link.com/
    http://www.onekey.com/
    http://www.pinonsale-webdirectory.com/
    http://www.pocketsearchengine.com/
    http://www.porthardybc.ca/
    http://prefound.com/
    http://www.rednova.com/
    http://www.rlrouse.com/
    http://www.rssfeeds.com/
    http://www.scrubtheweb.com/
    http://www.searchmonster.org/
    http://www.searchsight.com/
    http://www.spaceref.com/directory/
    http://www.sprinks.com/
    http://www.searchguild.com/
    http://www.selfgrowth.com/
    http://www.splatsearch.com/
    http://www.splut.com/
    http://www.thelanka.com/
    http://www.thepocket.com/
    http://www.theukwebdesigncompany.com/
    http://www.thomasglobalregister.com/
    http://www.tipsntutorials.com/
    http://www.top9.com/
    http://www.top100travelsites.com/
    http://www.top10links.com/
    http://www.travelsur.net/
    http://www.turnpike.net/
    http://www.tygo.com/
    http://www.uk-shop-index.co.uk/
    http://www.uscity.net/
    http://www.vxbox.com/
    http://web.gcu.edu/
    http://www.web100.com/
    http://www.webactive.com/page/directory
    http://www.webknowhow.net/
    http://www.webmaster-toolkit.com/
    http://www.websearch.com.au/
    http://www.where2go.com/
    http://www.wonderport.com/
    http://www.worlddirectory.com/
    http://www.worldhot.com/
    http://www.wowdirectory.com/
    http://www.woyaa.com/
    http://www.yahooka.com/
    http://www.yehey.com/
    http://www.yourwebloghere.com/
    http://www.zensearch.com/

    Nu am verificat daca toate acestea transfera Pr

    Sper sa va ajute

  10. #10
    Avatarul lui eltoreador
    eltoreador este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    5th April 2006
    Posturi
    46
    Putere Rep
    21



Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Lista 1400 Directoare straine cu PR
    De Nichita în forumul Directoare web straine
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 4th May 2009, 15:06
  2. Lista directoare straine eficiente...
    De Prometeu în forumul Directoare web straine
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 22nd April 2009, 16:49
  3. lista de directoare straine
    De RoManiac în forumul Google
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 18th August 2008, 17:32
  4. Nou! Lista de directoare straine
    De No_name în forumul Directoare web straine
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 30th July 2007, 21:50
  5. Directoare Web Straine...
    De meetzah în forumul Directoare web straine
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 23rd April 2006, 18:04

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •