Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Pay Per Sale In Romania

necropsique este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    28th June 2005
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    38
    Posturi
    374
    Putere Rep
    26

Implicit

Salut.

Am tot cautat in ultimele zile pe net o firma... la un moment dat nici nu ma mai interesa in ce domeniu e.. sa ofere un program de afiliere pay per sale "decent". <_<
    Evident.. rezultatul a fost nimic, nada, etc.

Am gasit ceva firme care au programe de afiliere pay per sale insa oferta de bannere, link-uri, etc... in fine, materiale prin care as putea promova produsele respective sunt aproape zero.
    O multime de firme din afara ofera afiliatilor datafeed-uri.. liste cu toate produsele gata ptr. import in baza de date, liste cu topuri de produse, etc. Nu inteleg care e faza... de ce nu fac si romanii faza asta ? Este vre-un dezavantaj, ceva nu e in regula daca cineva iti aduce cumparatori ? Cat iti ia sa optimizezi o baza de date.. sa lasi sa zicem coloane in genul "nume_produs", "url_foto_produs" sau "foto_produs", "scurta_descriere", "pret".. in fine, ce mai trebuie....

In fine, stie cineva un shop care face asa ceva ?
    Sau voi de pe forum, cei care aveti magazine online faceti ceva in genul asta ? Ar fi dispus cineva la o colaborare in stilul asta ? Daca da atunci sunt interesat. (la naiba.. sunt dispus sa va iau eu de pe site imaginile , titlurile, preturile produselor sa le pun la mine si numai sa imi trimiteti periodic lista cu stocul pe care il aveti, preturi in cazul in care se modifica .. numai sa stiu ca se poate). Eventual lasam balta faza cu linkuri-le de refferal si timpul de viata al prajiturilor (cookies), cand face omul o comanda la mine e trimisa imediat voua, eu stiu cati clienti v-am trimis si ce au cumparat si voi la fel, voi va vindeti produsele si eu imi iau procentul.

In fine, ma cam intereseaza tot ce tine de pay per sale in Romania, cu toate ca mi se pare ca inca nu exista ceva de genul asta in mother land. Daca cineva stie ceva il rog sa zica o vorba, poate imi dispare ceata din fata ochilor

p.s.: scuze daca am fost prea violent in exprimare, incerc sa ma las de fumat :unsure:

Marius Mailat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    16th November 2005
    Vârstă
    41
    Posturi
    1.818
    Putere Rep
    29

Implicit

Ai pm de la mine.
    Directory Submitter - soft de inscriere in 4500 de directoare straine si 1025 romanesti
    Anunturi - soft de inscriere in 500 de siteuri de anunturi

EPoX este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    9th January 2006
    Locaţie
    Romania / Iasi
    Vârstă
    34
    Posturi
    383
    Putere Rep
    25

Implicit

uite si per click si per sale .... in curand ajung la suma minima pentru care pot face cerere sa-mi trimita banii .. si cu ocazia asta voi vedea cat de seriosi sunt: http://www.pcmadd.com?a_aid=70

te poti inscrie folosind acest link: http://www.pcmadd.com/affiliate/affsignup.php?pid=70

scuze moderatorilor ca am pus linkurile directe ( care ma favorizeaza si ep mine ) dar vreau sa ajung la suma de 50 Euro sa vad daa sunt seriosi sau nu .. ca daca nu-s seriosi o sa iasa rau .. ca din partea sitului meu au si vizitatori si au si vanzari destule. Daca nu-s seriosi va anunt ca va iesi nasol tare de tot.
    Daca ai un magazin online si esti dispus sa faci un barter, contacteaza-ma dandu-mi un mesaj pe forum.

necropsique este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    28th June 2005
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    38
    Posturi
    374
    Putere Rep
    26

Implicit

Dupa o verificare rapida, odata acceptat de catre noi, viitorul afiliat va avea acces la un set de bannere ce vor contine linkuri catre website-ul www.pcmadd.com impreuna cu un cod unic. Fiecare afiliat va utiliza dupa bunul sau plac componentele publicitare pe website-ul propriu, putand introduce de la un simplu text-link pana la instalarea de banner-e, popunder-e sau campanii de email marketing, urmarind un impact optim asupra vizitatorilor. Utilizarea altor componente publicitare, in afara celor puse astfel la dispozitie, va necesita avizarea prealabila a firmei noastre. Utilizarea spam-ului este interzisa.
    un set de banere... asta ofera toti, vroiam lista cu produse... daca te duci la un depozit de calculatoare si le zici ca vrei sa le vinzi produsele, ei nu iti dau un set de afise ci lista cu produse. Oricum am sa le trimit un mail sa vad ce zic.

Merci ptr. link. Dau o bere

EPoX este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    9th January 2006
    Locaţie
    Romania / Iasi
    Vârstă
    34
    Posturi
    383
    Putere Rep
    25

Implicit

asa sa faci .. o dai berea la intalnirea seopedia din Iasi :p
    Daca ai un magazin online si esti dispus sa faci un barter, contacteaza-ma dandu-mi un mesaj pe forum.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Jocul .net for sale
    De Nosfer în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 24th February 2010, 03:02
  2. for sale
    De Mascka în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 23rd April 2007, 09:57
  3. Domeniu .net for sale
    De bebe_xp în forumul Domenii
    Răspunsuri: 0