Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Iframe si seo

  1. #1
    Avatarul lui Kreator
    Kreator este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    31st May 2015
    Locaţie
    Timișoara
    Vârstă
    43
    Posturi
    233
    Putere Rep
    17


    Implicit Iframe si seo

    Doresc sa imi fac un site de prezentare cu tema html, ceva gen vcard si in partea de blog (urlsite.ro/blog) sa imi integrez blogul wordpress prin iframe. Blogul l-as pune in urlsite.ro/wp cu redirect oricum catre urlsite.ro/blog.

    Partea de design am testat-o mai demult si mergea, insa nu stiu cat de ok este pentru seo, ceva sugestii va rog?

  2. #2
    Avatarul lui Sergiu B.
    Sergiu B. este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    18th July 2011
    Locaţie
    Iași
    Posturi
    54
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Citat Postat în original de Kreator Vezi Post
    Doresc sa imi fac un site de prezentare cu tema html, ceva gen vcard si in partea de blog (urlsite.ro/blog) sa imi integrez blogul wordpress prin iframe. Blogul l-as pune in urlsite.ro/wp cu redirect oricum catre urlsite.ro/blog.

    Partea de design am testat-o mai demult si mergea, insa nu stiu cat de ok este pentru seo, ceva sugestii va rog?
    S-a renunțat la utilizarea iframe-uri în design de mulți ani, nu are niciun rost să te încurci cu un iframe pentru încărcare blogului. În plus, nici pe partea de optimizare nu te ajută deloc.
    Poți încerca să utilizezi câteva coduri PHP pentru a afișa o listă cu linkuri către ultimele postări de pe blog, iar blogul să fie în directorul blog. Poate te ajută acest tutorial:
    Cod:
    http://www.jamischarles.com/blog/get-wp-posts-without-hacking/
    Nu înțeleg exact partea cu punerea blogului în /wp cu redirect către /blog. Nu e mai simplu să pui direct blogul în folderul /blog?
    Ultima modificare făcută de Sergiu B.; 5th August 2015 la 12:49.

  3. #3
    Avatarul lui Kreator
    Kreator este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    31st May 2015
    Locaţie
    Timișoara
    Vârstă
    43
    Posturi
    233
    Putere Rep
    17


    Implicit

    Problema mea este ca vroiam acelasi design pentru site si blog, asa va trebui sa reproduc tema blogului cu cea a site-ului, sau sa caut una pt blog care sa-mi placa si sa raman doar cu blogul.

    Partea cu redirect din wp spre blog erau pt varianta cu iframe, astfel incat blogul wp sa nu poate fi accesat si separat, ci doar de pe site-ul html. Dar totusi cred ca ma complic fara sens, incerc sa ma hotarasc la ceva si ma apuc de treaba

    Mersi pt raspuns!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. redirect iframe
    De N.Paul în forumul Client side
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 18th February 2013, 14:15
  2. iframe in div.innerHTML
    De demonbogdan în forumul Server side
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 20th October 2012, 01:08
  3. Pagini Iframe
    De Cata. în forumul Google
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 24th September 2011, 11:58
  4. Iframe
    De gigipok în forumul Adsense
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 1st August 2008, 15:24
  5. problema cu tag-ul <iframe> ?
    De andrei_soare2000 în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 27th October 2005, 17:51

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •