Vezi Rezultate Sondaj: E o idee buna, incercam sa o implementam? (vot public, va rog justificati raspuns)

Alegători
28. Nu puteţi vota în acest sondaj
  • DA

    25 89,29%
  • NU

    3 10,71%
Pagina 3 din 7 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 64

Subiect: Idee - Sectiune Traderi

  1. #21
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Citat Postat în original de Catalin Cerga Vezi Post
    Sincer nu-mi dau seama.

    Mi se pare mult mai simplu ca acum, topic doar cu teparii. Sunt cativa pe an, Nu mi se pare nici util ici constructiv sa facem topicuri pentru fiecare user onest in marketplace ca apar 5 tepari pe an.
    culmea ca si tu ai dreptate! Cate tepe s-au dat pe Seopedia in fiecare an? Dar cate nu au fost raportate pentru ca sunt sume mici, sau nu vrea cel pacalit sa se afiseze? Discutabil, dar parca tot mai bine e sa faci ceva decat nimic, iar daca Dan se ocupa.... poate ca o sa mearga mai bine. Doar ca trebuie gandit ceva sa nu iasa iar ca la cine mi-a dat reputatie negativa .. un carnat de discutii irelevante.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  2. #22
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Citat Postat în original de Rapsodia Vezi Post
    ce faci cu rauvoitorii? Cei care de exemplu nu au luat de la tine nimic dar ... au ceva de spus. Cred ca ar trebui sterse, sa nu se transforme in dicutii cum am asista recent pe aici!
    Ca mecanism de reglare cred ca orice user care voteaza nejustificat (fara reply in topic) trebuie banat o vreme. Daca insista cu prostiile, banat definitiv.
    Daca in schimb justifica votul si spune ce anume nu a mers bine in colaborarea voastra, ai tot dreptul sa raspunzi. Nimeni n-are ceva cu tine doar ca existi. In plus, un vot negativ printre alte 5 pozitive nu ar trebui sa conteze. Cine e interesat sa lucreze cu tine vede motivul negativului si cum ai raspuns la el.

    Dar iarasi, asta e doar o parere, habar n-am cum e cel mai bine sa monitorizam.

  3. #23
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29

    Implicit

    @Dan, am zis, ma bag eu cobai, vedem ce iese! Si asa am mult de munca, deci merita de vazut si incercat. Daca nu da rezultate, asta e!
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  4. #24
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Multumesc!
    Mai astept pareri / doritori

  5. #25
    Avatarul lui Cristian Mezei
    Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    61
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.974
    Putere Rep
    61

    Implicit

    Dan.jpg

    Dan, o să ma interesez de un modul de marketplace cu reviews si comentarii.

    Vbulletin este cam antic sincer si ar trebui să mă/ne gândesc(im) la o mutare către ceva mai nou

    Dar ținând cont că nu prea am avansat în ultimii ani cu chestii noi, hai să vedem de modul.
    Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

  6. #26
    Avatarul lui Razvan Guiu
    Razvan Guiu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    2nd November 2016
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    52
    Posturi
    86
    Putere Rep
    14

    Implicit

    Mie imi pare foarte buna ideea. in primul rand ne-ar oferi un feed back asupra calitatii muncii noastre si posibilitatea de a corecta micile neajunsuri (unele poate inerente) in functiile de opiniile clientilor nostri.

  7. #27
    Avatarul lui Razvan Badu
    Razvan Badu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    6th November 2010
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    40
    Posturi
    236
    Putere Rep
    30

    Implicit

    Eu zic ca ar fi o idee buna dar ce ne facem cu cei care obtin review-uri pozitive, dupa care dau teapa ?

    Exemplu: PetreE ; a vandut initial niste domenii cu feed-back bun dupa care a tras teapa cu redactarea de articole. Chiar daca nu avea review-uri pe topic-ul cu redactarea de articole, eu l-am gasit (inainte sa-i dau banii) cu niste review-uri bune intr-un alt topic unde a vandut niste domenii.
    Detin un magazin online de cartuse imprimanta
    Si o firma de reumplere cartuse brasov

  8. #28
    Avatarul lui Claudyou
    Claudyou este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    19th May 2013
    Locaţie
    Cluj Napoca
    Posturi
    533
    Putere Rep
    24

    Implicit

    Citat Postat în original de Razvan Badu Vezi Post
    Eu zic ca ar fi o idee buna dar ce ne facem cu cei care obtin review-uri pozitive, dupa care dau teapa ?
    Corect, aduni 10 reviewuri bune, dupa care dai o teapa buna si te duci.

    Pana acum dupa cum ne alegeam clientii? Reputatie, vechime pe forum, review-uri primite deja pe topicuri related din marketplace.

    Nu ii vad rostul, pentru ca daca apar persoane care ofera anumite servicii si inca nu au un "profil", inseamna ca sunt de evitat/mai nesiguri?
    Dar care livreaza de mult, dar totusi nu au un profil?
    Daca intre review-uri bune, poate aparea unul posibil negativ? Iti dai seama ce debate de argumente s-ar crea, fie cu argumentele lui, cum am mai vazut de multe ori.
    Asa, practic, incurajam doar pe cei care livreaza mult si des, sa creasca pretul, iar potentialilor cumparatori de servicii le spunem avem scump si oarecum sigur (vezi prima propozitie) si in rest totul e riscant?

    In cazul in care vezi raspunsuri la aceste cateva intrebari personale si de moment, pot deveni un sustinator al cauzei.
    Beneficiul final ni-l dorim cu totii, dar probabil nu toti prin masura asta care aduce si o serie de dezavantaje, clare, atat pentru marketplace, cat si individual pentru o parte din persoane.
    Fara semnatura.

  9. #29
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Citat Postat în original de Razvan Badu Vezi Post
    Eu zic ca ar fi o idee buna dar ce ne facem cu cei care obtin review-uri pozitive, dupa care dau teapa ?
    Impotriva lor nu avem niciun fel de control. Metoda pusa de mine nu garanteaza nimic. E doar o carte de vizita / CV / prezentare care poate sa fie si ea, la randul ei, falsificata (ceva mai greu decat sisteml de reputatii).
    Daca reuseste domnu' Cristian Mezei sa implementeze ceva plugin, sper sa reusim sa facem si o eticheta de "user verificat". Asta insemnand ca cel putin unul din moderatori are datele de contact reale ale userului respectiv. Si astfel, un user verificat va avea multe de castigat daca e ok dar si foarte multe de pierdut daca da o teapa. E o idee asa, nu stiu daca merita facut si daca se va materializa vreodata.

  10. #30
    Avatarul lui SERGIUx
    SERGIUx este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    18
    Data înscrierii
    11th October 2014
    Locaţie
    Braila
    Vârstă
    40
    Posturi
    156
    Putere Rep
    18

    Implicit

    Si eu sunt de acord, poate ca nu ai cum inlatura in totalitate teparii dar poate e bun pentru a "sorta" calitatea

Pagina 3 din 7 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Sectiune VIP pe seopedia
    De inSecure în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 19th November 2012, 20:59
  2. Sectiune portofoliu
    De edy12006 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 8th January 2011, 00:47
  3. sectiune CONTACT din site
    De cris în forumul Continut web
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 9th July 2007, 18:22

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •