Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Se vinde advertoriale.net

Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.366
    Putere Rep
    99

Implicit Se vinde advertoriale.net

Salut,
    am decis sa vand domeniul/site-ul advertoriale.net.
    Consider ca in cei peste 2 ani de activitate a ajutat destui useri si si-a facut datoria cu succes.

Noul proprietar intentioneaza sa faca o curatenie generala in ce priveste linkurile, inclusiv cele din articole. Nu stiu (si nic el nu stie deocamdata) daca vor fi eliminate, daca va ramane "mention" sau daca vor fi nofollow sau daca vor fi mascate (tot un fel de nofollow).

Am hotarat, impreuna cu el, sa lasam la dispozitie o luna celor care doresc sa isi ia articolele sa le mute in alta parte, avand in vedere conditiile de mai sus. In acest timp imi puteti da links la articolele postate de voi (nu de altii) pentru a le dezactiva si pentru ca voi sa le puteti muta in alta parte.

Decizia de a renunta la advertoriale.net a venit, printre altele, si din cauza celor care au primit cont de admin si nu au respectat regulile (cred ca cele mai permisive), dar si din cauza cantitatii enorme de spam pe care a trebuit sa o filtrez.

Va stau la dispozitie pentru intrebari, injuraturi etc.

-------------------------------
    O in formatie interesanta pentru cei care au contribuit cu linkuri acum aprox un an cand v-am cerut links:
    - site-ul a fost penalizat, dar din cauza infuziei de links si-a revenit in maxim o luna. Deci este si asta o metoda de scapat de penalizare - infuzie de links cu ancore random, fara sa fi scos niciun link catre site.
    Trust, but verify.

Bogdan Calin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    14th February 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    31
    Posturi
    3.074
    Putere Rep
    37

Implicit

Era/este de asteptat (in cazul celor care detin directoare de articole), dar nu judec pe nimeni. Si eu am renuntat la multe proiecte din motive... nu imi vine acum un cuvant potrivit in minte.

Nu am inteles chestia cu "dezactivatul". Nu le putem lua pur si simplu, iar apoi sa le trimitem la cosul de gunoi (eu am "dreptul" asta, dat fiind faptul ca am cont de autor/editor)? Cred ca te referi la cei ce nu au "dreptul" asta, nu?

hl2u este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    15th November 2006
    Vârstă
    45
    Posturi
    442
    Putere Rep
    25

Implicit

Citat Postat în original de Dan Vezi Post
    -------------------------------
    O in formatie interesanta pentru cei care au contribuit cu linkuri acum aprox un an cand v-am cerut links:
    - site-ul a fost penalizat, dar din cauza infuziei de links si-a revenit in maxim o luna. Deci este si asta o metoda de scapat de penalizare - infuzie de links cu ancore random, fara sa fi scos niciun link catre site.
    Scuze de off-topic dar tentatia e prea mare : odata cu "luarea" articolelor(si a link-urilor aferente) e posibil ca penalizarea sa revina, eventual cu aceeasi viteza?

Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    85
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Posturi
    3.978
    Putere Rep
    85

Implicit

Citat Postat în original de hl2u Vezi Post
    Scuze de off-topic dar tentatia e prea mare : odata cu "luarea" articolelor(si a link-urilor aferente) e posibil ca penalizarea sa revina?
    Nu are nici o legatura una cu alta.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.366
    Putere Rep
    99

Implicit

Citat Postat în original de hl2u Vezi Post
    Scuze de off-topic dar tentatia e prea mare : odata cu "luarea" articolelor(si a link-urilor aferente) e posibil ca penalizarea sa revina?
    Nu esti offtopic.

Sansele ca penalizarea sa revina nu exista in situatia asta. Era (din cate mi-am dat seama) o penalizare automata, de algo, pentru links cu aceeasi ancora. Cand am schimabt raportul de ancore, a revenit in cautari. Dupa termenul "advertoriale".

Oricum, nu ma astept sa fie cereri multe.
    Ma astept ca oamenii sa inteleaga ca au profitat 1-2 ani de acele links, gratis, si ca un "mention" sau un link nofollow are probabil o valoare apropiata de un link intr-un articol vechi.

Oricum, o sa onorez doar cererile proprietarilor articolelor. Care sa fim sinceri, nu's cele mai reusite.

@Bogdan Calin - da, sigur, poti face singur miscarea, dar e mai mult un privilegiu decat un drept
    Trust, but verify.

Bogdan Calin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    14th February 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    31
    Posturi
    3.074
    Putere Rep
    37

Implicit

De aia am si pus ghilimele . Inainte de a face vreo miscare, astept o decizie exacta.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Se vinde
    De Laurentiu în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 7th May 2012, 23:56
  2. hotnews vinde advertoriale.
    De Krm în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 20th November 2010, 18:29
  3. cu cat se vinde?
    De inscaun în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 14