Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Ati avut probleme cu CBL ?

  1. #1
    Avatarul lui tis
    tis
    tis este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    9th October 2006
    Locaţie
    Cluj
    Vârstă
    43
    Posturi
    251
    Putere Rep
    36

    Implicit Ati avut probleme cu CBL ?

    Salut !
    De ceva timp imi apare IP-ul unuia dintre servere la CBL. A mai trecut careva prin asa ceva ? De fiecare data trebuie sa il scot de acolo dar intr-o saptamana apare din nou. Tipii de acolo nu mi-au dat multe detalii. Spuneau ca e posibil ca unul dintre clientii care folosesc serverul ca server smtp sa fie infectat cu un virus care trimite mailuri infectate dar nu mi-au trimis nici un mail capturat sa vad despre ce e vorba pentru ca ei nu le pastreaza. Altfel spus, apar la ei in blacklist dar nu stiu de ce si habar n-am ce as putea face sa nu mai fiu listat acolo.
    Stie careva ce as putea sa fac ? Pe server e instalat Spam Assasin si ClamAV ca antivirus si sistemul de operare e un CentOS.

  2. #2
    Avatarul lui Cristian Mezei
    Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    65
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.975
    Putere Rep
    65

    Implicit

    Spune IP-ul.
    Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

  3. #3
    Avatarul lui tis
    tis
    tis este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    9th October 2006
    Locaţie
    Cluj
    Vârstă
    43
    Posturi
    251
    Putere Rep
    36

    Implicit

    Nu imi place sa fac publice datele. Iti trimit PM.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. probleme link-uri
    De odiv în forumul Google
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 6th September 2008, 17:08
  2. Probleme de optimizare
    De mamulea în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 9th January 2008, 08:59
  3. www.widgetbucks.com Ce probleme am avut!
    De freezy în forumul Adsense
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 12th November 2007, 10:05
  4. Probleme la GTS?
    De pustiu în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 29th November 2006, 18:11

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •