Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 38

Subiect: De ce se arunca atat de usor cu reputatii negative ?!

nRazvan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    14th June 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    262
    Putere Rep
    22

Implicit De ce se arunca atat de usor cu reputatii negative ?!

Sunt de foarte putin timp pe forum si poate nu inteleg eu anumite lucruri dar chiar sunt curios si eu sa stiu de ce am primit reputatie negativa pentru 2 posturi in care, dupa parerea mea, nu am scris nimic rau, jignitor sau aiureli.

Posturile in cauza sunt :
    1) Adresa url personalizata pentru google plus
    Am primit reputatie negativa de la 2 persoane. Cred ca de la John si Catalin Cerga. Pentru ca nu pot viziona iarasi cine mi-a dat cu exactitate, am scris cu bold cuvantul "Cred". Asta imi aduc aminte dar se poate sa gresesc.
    Daca se poate uita un admin ca sa imi confirme sau nu, ar fi perfect.

2) Tehnici avansate de linkbuilding
    Aici am primit negativ de la Tom. Daca vede acest thread si poate sa vina sa comenteze, ar fi bine pentru ca sunt realmente interesat ce anume i se pare ca am zis gresit.

Ca o sugestie pentru admini - ar fi frumos sa fie activata optiunea in care se motiveaza cu un mic comentariu actiunea (negativa sau pozitiva).

Nu vreau sa ma cert cu nimeni pentru ca nu am nici un interes si chiar vreau sa raman pe forum in relatii bune cu lumea. Dar sunt intrigat de situatia in care ma aflu si as vrea ca cei in cauza sa faca lumina asupra acestor reputatii negative.

*Ca o curiozitate, adminul Alex Dumitru mi-a oferit reputatie pozitiva pentru postul de la punctul 1)

Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    79
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    79

Implicit

la 444-lea topic despre reputatie....

OK, postarile tale sunt apreciate pozitiv sau negativ de userii forumului, nu ai nici un control asupra acestui aspect.
    Apuca-te de scris doar daca ai ceva de spus, nu ca sa te aflii in treaba sau sa faci mai repede 30 postari.
    Ai primit 1-20 negative, move on, asigura-te ca deschizi subiecte sau dai replici care sunt interesante si apreciate de ceilalti. Nu uita ca SP este o comunitate restransa si inchisa de ceva timp.

Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    127
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    127

Implicit

OK, postarile tale sunt apreciate pozitiv sau negativ de userii forumului, nu ai nici un control asupra acestui aspect.
    Apuca-te de scris doar daca ai ceva de spus, nu ca sa te aflii in treaba sau sa faci mai repede 30 postari.
    Ai primit 1-20 negative, move on, asigura-te ca deschizi subiecte sau dai replici care sunt interesante si apreciate de ceilalti. Nu uita ca SP este o comunitate restransa si inchisa de ceva timp.
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

Implicit

Trust, but verify.

AntonioTony este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    60
    Data înscrierii
    9th February 2011
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    41
    Posturi
    1.078
    Putere Rep
    60

Implicit

Ma gasiti pe www.SeoPower.ro.

Catalin Cerga este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    5th April 2013
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    40

Implicit

Salut Razvan

Intr-adevar unul este de la Catalin Cerga, nu e nimic personal, ti-l si explica.

Era un topic despre adrse personalizate de G+, deschis de Felix in 2 noimebrie, ultimul comentariu fiind pe 11 noiembrie.

Vii tu pe 21 noimebrie si atragi atentia ca putea sa dea un singur exemplu de adresa personalizata, nu 5 cum a dat el. Nu am vazut rostul inverii unui topic stins doar ca sa-i atragi atentia ca a dat 5 exemple, nu unul. Cu ce scop nu stiu. Sincer tie ti s-a parut ca ajuta?

Vad ca ai si un pozitiv, mai interesanta ar fi jusificarea celui caruia i s-a parut util decat a mea.
    Ultima modificare făcută de Catalin Cerga; 25th November 2013 la 16:00.
    Albert Einstein. Sa am si eu ceva inteligent in semnatura.

Alex Dumitru este deconectat Administrator
    Reputatie:
    60
    Data înscrierii
    20th April 2006
    Locaţie
    Pitesti / Bucuresti
    Vârstă
    34
    Posturi
    3.339
    Putere Rep
    60

Implicit

Eu i-am dat pozitiv pentru ca am fost de acord cu el. Nu cred ca era nevoie sa insire toate paginile de Google+ acolo

puthre este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    79
    Data înscrierii
    21st February 2011
    Locaţie
    București
    Posturi
    2.154
    Putere Rep
    79

Implicit

Caut cu jingle.ro.

nRazvan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    14th June 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    262
    Putere Rep
    22

Implicit

@catalin cerga : inteleg cum ai gandit-o si sunt de acord intr-o anumita masura. In aceeasi situatie ar putea intra si dary5ro care a postat dupa 9 zile dupa OP si probabil foarte multi daca ar fi sa luam la puricat forumul.
    De asemenea, reinvierea unor thread-uri mai vechi nu este mereu un lucru rau pentru ca poate aduce la cunostinta anumite subiecte unor persoane care nu stiau despre acele informatii. Recunosc ca in cazul meu nu se aplica dar e vorba de idee la mijloc (daca trebuie sau nu sa primesti negativ pentru asta)

@restul: stiu ca asta e natura unei comunitati. doar ca nu stiam ca lumea este atat critica aici. am inteles mesajul - ciocul mic si joc de glezne !

Multumesc pentru implicare tuturor!

Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

Implicit

Citat Postat în original de nRazvan Vezi Post

@restul: stiu ca asta e natura unei comunitati. doar ca nu stiam ca lumea este atat critica aici.
    Lumea nu este neaparat critica. Am dat exemplul asta de 10 ori cred - imagineaza-ti ca Seopedia e un bar cu zeci de clienti fideli, de ani de zile, care au ajuns sa se cunoasca intre ei. Imagineaza-ti cand vine un necunoscut si incepe sa se bage in seama cum e privit. Aici pe forum e mai relaxat decat in exemplul meu, pentru ca orice persoana noua este privita neutru din cate imi dau seama, dar la prima abatere va fi judecata mai aspru decat un user cu ceva vechime. Cred ca e normal pe undeva sa se intample asa. Daca erai intr-un bar si faceai ceva "impotriva regulilor casei", erai admonestat mai grav decat cu doua negative car epana la urma nu inseamna mare lucru.

Si acum repeta dupa noi:

Trust, but verify.

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 9th May 2009, 11:19
  2. Răspunsuri: 39
    Ultimul Post: 12th April 2009, 17:42
  3. De ce e WEB-ul .RO atat de prost?
    De Antauri în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 16
    Ultimul Post: 20th January 2008, 19:13
  4. Cum Se Arunca Bani Pe Publicitate Online
    De myamar în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 19th January 2006, 13:13

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •