Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 12

Subiect: Tobii PCEye - Foarte tare!

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui Claudiu B
    Claudiu B este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    24th October 2010
    Locaţie
    Zimnicea - Teleorman
    Vârstă
    44
    Posturi
    624
    Putere Rep
    34

    Implicit Tobii PCEye - Foarte tare!

    Ma asteptam la asta, dar nu asa curand. Si functioneaza la fel de bine ca dragonu‘ “meu”. Dispozitive pe care le controlezi cu vocea, ochii si chiar cu mintea. Te doare mintea, la propriu...mai ales cand vezi pretul. Peste 1-1.5 ani, cand vor fi mai ieftine, incerc sa-mi iau si eu.

    V-ar “coafa”?

    https://www.youtube.com/watch?v=euBDysPgRPQ

  2. #2
    Avatarul lui PhoeniXman
    PhoeniXman este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    8th October 2010
    Locaţie
    Cluj
    Vârstă
    39
    Posturi
    1.834
    Putere Rep
    38

    Implicit

    Pun pariu ca vor scoate (daca nu au scos deja) si chinezii o clona mult mai ieftina si ma gandesc ca aceeasi calitate.

  3. #3
    Avatarul lui Claudiu B
    Claudiu B este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    24th October 2010
    Locaţie
    Zimnicea - Teleorman
    Vârstă
    44
    Posturi
    624
    Putere Rep
    34

    Implicit

    Sa scoata toata lumea...sa scada pretul.

  4. #4
    Avatarul lui PhoeniXman
    PhoeniXman este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    8th October 2010
    Locaţie
    Cluj
    Vârstă
    39
    Posturi
    1.834
    Putere Rep
    38

    Implicit

    Spune niste chestii interesante https://www.youtube.com/watch?v=b_wsnc8IdCQ

    Sincer nu inteleg cum pot sa ceara 3000 lire pe un asemenea aparat... piesele din care e facut nu depasesc 200euro.. nu inteleg de ce nu se gandesc si altii sa fabrice asa ceva.

    Parerea mea e ca softul e cel care face toata treaba.

  5. #5
    Avatarul lui Claudiu B
    Claudiu B este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    24th October 2010
    Locaţie
    Zimnicea - Teleorman
    Vârstă
    44
    Posturi
    624
    Putere Rep
    34

    Implicit

    Mda...asa m-am simtit si eu cand am descoperit Dragonul.

    Iti voi raspunde cu o intrebare: “De ce un simplu carucior electric costa minim 2-3000 euro (cat o masina SH)?”

  6. #6
    Avatarul lui puthre
    puthre este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    83
    Data înscrierii
    21st February 2011
    Locaţie
    București
    Posturi
    2.154
    Putere Rep
    83

    Implicit

    Pai cred ca poti sa-ti faci si singur. Cauta "eye tracking open source".
    Caut cu jingle.ro.

  7. #7
    Avatarul lui PhoeniXman
    PhoeniXman este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    8th October 2010
    Locaţie
    Cluj
    Vârstă
    39
    Posturi
    1.834
    Putere Rep
    38

    Implicit

    Ceva interesant TrackEye : Real-Time Tracking Of Human Eyes Using a Webcam - CodeProject pacat ca nu am camera web, eram curios cum functioneaza

  8. #8
    Avatarul lui Claudiu B
    Claudiu B este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    24th October 2010
    Locaţie
    Zimnicea - Teleorman
    Vârstă
    44
    Posturi
    624
    Putere Rep
    34

    Implicit

    Nici eu nu mai am webcam. Poate incearca cineva care are si ne spune cat de “accurate” e.

  9. #9
    Avatarul lui Calin B
    Calin B este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    18th June 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    35
    Posturi
    420
    Putere Rep
    0

    Implicit

    TrackEye : Real-Time Tracking Of Human Eyes Using a Webcam - CodeProject
    Asta nu merge cu webcam integrat?

    Am incercat Claudiu sa te ajut eu cu o informatie, dar vad ca nu vrea cu webcam integrat de la laptop.

  10. #10
    Avatarul lui Claudiu B
    Claudiu B este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    24th October 2010
    Locaţie
    Zimnicea - Teleorman
    Vârstă
    44
    Posturi
    624
    Putere Rep
    34

    Implicit

    Citat Postat în original de Calin B Vezi Post
    TrackEye : Real-Time Tracking Of Human Eyes Using a Webcam - CodeProject

    Am incercat Claudiu sa te ajut eu cu o informatie, dar vad ca nu vrea cu webcam integrat de la laptop.
    Asta e... Mersi.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Sal'tare !
    De skykery în forumul Prezentare forumisti
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 26th September 2011, 20:23
  2. sal'tare
    De Otto în forumul Prezentare forumisti
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 14th May 2008, 21:27
  3. super tare - ce idee super tare !
    De anunturi_gratuite_ro în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 20
    Ultimul Post: 27th February 2008, 23:09
  4. Sal'tare !
    De bdumitru în forumul Prezentare forumisti
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 9th January 2008, 22:09
  5. Sal'tare!
    De inexs în forumul Prezentare forumisti
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 10th July 2006, 15:57

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •