Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 13 din 13

Subiect: Un pret ?

  1. #11
    Avatarul lui Tom
    Tom
    Tom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    127
    Data înscrierii
    25th September 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.169
    Putere Rep
    127

    Implicit

    10 euro, si tot as ezita.

    1. pentru site in ro, content ro, sunt spam direct. Vin de pe site-uri us, limba eng, catre site, ro, limba ro. Un site ro nu poate duce mai mult de 200-300 root in mai mult de 1 an, NU are de unde. Cele 100 sunt deja >50%, deci trebuie sa vina pe parcursul unui an.

    Cat de curand google realizeaza (daca nu stie deja) ca nu pot aduce "natural", pe un site din romania, mai mult de 200 root (medie) intr-un an. Sunt site-uri pozitionate pe nise grele, cu sub 250 root, in 2 ani, din care 80-90 % directoare. 100 root e deja prea mult, mai ales dofollow.

    Discutia tine de actualizarile google, si nu de stilul seo de acum 8 luni, cand cele 100 root pareau foarte bune!

    2. eu am boala pe comentarii de cand am inceput sa invat seo. Le consider bani aruncati pe geam, din 2 motive:
    a. acum pagina are sub 20 linkuri externe (destul de multe pt un articol, implicit ori sunt site-wide, ori sunt deja 15+ comentarii), in 6 luni ajunge la 2000 si atunci linkul te "incurca" rau de tot!
    b. site-urile dispar foarte frecvent, mai ales blogurile. Cele 100 de root, "te imping" in cautari, (sa presupunem) destul de bine, dar peste 8 luni, "te arunca" in pag 5. Stiu raspunsul: trebuie sa aduci linkuri constat? DA? asta inseamna ca tot arunc bani pe geam? Pana cand? cei 100 de euro de anul trecut (mai multe pachete seo), s-au dus, trebuie sa platesc alta 100, si tot asa. Pai nu mai simplu platesc o data, si raman?

    valoare slaba in timp (creste nr de comentarii masiv) + sanse mari sa dispara, oricare dintre cele 2 motive ma fac sa evit complet comentariile pentru proiectele mele.

    Da, as plati 10 euro, care pare o suma mica, dar atat consider eu ca merita un pachet (pe baza celor 2 variante de mai sus), dar pentru un "impingator", niciodata pt un proiect personal, sau client.

    Da-mi 100 de articole, in 100 de site-uri, ip unic, < 3 linkuri externe pe pagina (site-wide), vechime > 2 ani, < 30% advertoriale in tot site-ul, ip romania, content romana, si-ti platesc minim 1000 euro pt ele!
    Nu trimite PM cu intrebari, posteaza pe forum! Nu ofer sfaturi, audit sau raspunsuri pe PM.

  2. #12
    Avatarul lui tymbark
    tymbark este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    5th November 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    1.355
    Putere Rep
    46

    Implicit

    eu as da 20-30E pe 100 astfel de comentarii. Pt site-uri in engleza, tehnica asta inca functioneaza destul de bine, site-uri promovate in proportie de 70-80% prin comentarii si-au mentiunt pozitiile de top in prima pagina, nefiind afectate de pinguin. Pt site-uri .ro, nu stiu cat de bine functioneaza. Aici intr-adevar, 100 linking root domains de pe bloguri in engleza ar putea fi o pb, dar pt site-uri in engleza merge bine.

    Cand te hotarasti sa oferi acest serviciu, da-mi un PM
    Signatura lipsa

  3. #13
    Avatarul lui Bukum
    Bukum este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    10th September 2010
    Vârstă
    31
    Posturi
    417
    Putere Rep
    27

    Implicit

    @Tom, multumesc de reply:
    1. IRELEVANT, am precizat in primul post ca e vorba de domenii .com/.net si host USA, cred ca totusi era de inteles ca sunt siteuri in engleza si ca serviciul e destinat tot pentru siteuri in engleza.


    2.
    Citat Postat în original de Tom Vezi Post
    pagina are sub 20 linkuri externe (destul de multe pt un articol, implicit ori sunt site-wide, ori sunt deja 15+ comentarii), in 6 luni ajunge la 2000 si atunci linkul te "incurca" rau de tot!
    b. site-urile dispar foarte frecvent, mai ales blogurile. Cele 100 de root, "te imping" in cautari, (sa presupunem) destul de bine, dar peste 8 luni, "te arunca" in pag 5.
    Linkuri externe site-wide? Nu am inteles. Oricum, pot oferi si cu <10, <5 linkuri externe, 20, 30, 50 de root domains. Eu am precizat 100 pentru ca momentan cam atatea am in lista.
    Nu sunt bloguri wordpress fara moderare ca sa stranga 2000 de commenturi in 6 luni. Au articole de luni, ani, care au cateva comentarii. Nu dispar, sunt siteuri decente ca vechime, nu au 6 luni, sunt si domenii cu 5-10-15 ani vechime. Nu stiu cat de des se inchid siteuri vechi de 5 ani de ex...
    Citat Postat în original de Tom Vezi Post
    Stiu raspunsul: trebuie sa aduci linkuri constat? DA? asta inseamna ca tot arunc bani pe geam? Pana cand? cei 100 de euro de anul trecut (mai multe pachete seo), s-au dus, trebuie sa platesc alta 100, si tot asa. Pai nu mai simplu platesc o data, si raman?
    Daca pentru siteul ala ai platit 100 de euro intrun an presupun ca face macar jumatate lunar si ar cam merita sa platesti anual cate 100 de euro. Parerea mea.
    Cum adica platesti o data ? Sa inteleg ca strategia ta e sa aduci la inceput niste linkuri si apoi sa-l lasi asa? Nu stiu cat ar fi de bine.

    @tymbark: I will.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. pret / reclama
    De cris în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 30th July 2012, 15:58
  2. pret optimizare
    De broski în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 1st March 2012, 21:32
  3. [PRET DECEMBRIE] Scriu advertoriale si articole cel mai MIC pret
    De Guess Who în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 6th December 2011, 22:23
  4. Ce pret as lua?
    De LoL07 în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 23rd August 2007, 14:17
  5. Ce pret as lua?
    De undoweb în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 23rd June 2007, 15:50

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •