Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: AUTOPORTRET antreprenor / webmaster / angajat / user obisnuit -> SeoPedia

  1. #1
    Avatarul lui iSKY
    iSKY este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    4th January 2008
    Locaţie
    Romania
    Posturi
    1.232
    Putere Rep
    40

    Implicit AUTOPORTRET antreprenor / webmaster / angajat / user obisnuit -> SeoPedia

    Buna ziua stimati colegi,

    M-am gandit sa deschid acest thread pe care il am in minte de foarte, foarte multa vreme si anume, exact asa cum spune si titlul, un "autoportret" al dvs., care trece prin toate cele 4 "faze" ale online-ului: antreprenor / webmaster / angajat / user obisnuit.

    Ca sa ma intelegeti mai bine, acest autoportret face referire la dvs., la felul in care dvs. sunteti implicat in mediul online si cum va vedeti profilul real: de ex. sunteti un antreprenor care investeste bani intr-o firma care dezvolta aplicatii Android sau ... sunteti un webmaster care realizeaza si isi manageriaza o retea personala de site-uri ... sau un simplu angajat care lucreaza pentru o anumita firma si nimic mai mult ... sau poate sunteti un simplu user care intra zilnic pe cateva site-uri preferate salvate in bookmarks.

    Ce sunteti dvs. cu adevarat si ce cautati in mediul online? Ar fi foarte interesant daca ati putea trece prin cele 4 ipostaze, mai sus mentionate, pe rand (bineinteles, in cazul in care sunteti eligibili sa o faceti)!

    Voi face si un mic "ghid" ajutator, exact asa cum mi l-am imaginat inca din prima clipa:
    1. Antreprenor: in ce domeniu investiti / o faceti din pasiune sau doar din "necesitate" / ce va doriti sa realizati pe viitor in mediul online, etc.
    2. Webmaster: in ce domenii realizati site-uri si de ce ati ales tocmai acele domenii / daca ati face o comparatie cu mediul offline, vi se pare mai interesant online-ul si mai profitabil, etc.
    3. Angajat: la ce firma lucrati si in ce domeniu / va place ceea ce faceti sau o faceti doar pentru a avea un venit lunar sigur / este mai usoara munca in online decat ceea offline, etc.
    4. User obisnuit: ce va place sa faceti pe net, ce anume cautati, ce cititi, ce va pasioneaza / care e bookmark-ul preferat, etc.

    NU ESTE NEVOIE sa urmati acesti pasi amintiti in ghid, NU TREBUIE sa raspundeti decat la ceea ce va intereseaza in mod deosebit pe dvs. sa expuneti, ghidul este PUR INFORMATIV si reprezinta un model pe care puteti sa-l urmati sau nu in aceasta incursiune AUTOPORTRET pe care am gandit-o special pentru dvs.

    Va doresc o zi cat mai frumoasa in continuare si astept cu mare interes feedback-ul dvs.!

    Cu deosebit respect,
    Andrei


    P.S.: Thread deschis special pentru destinderea "creierelor incinse" de atata munca online!
    Nu există un mare talent, fără o mare voință (Honoré de Balzac)

  2. #2
    Avatarul lui haos
    haos este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    59
    Data înscrierii
    19th February 2008
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    2.239
    Putere Rep
    59

    Implicit

    Daca scrie Kidu printre primii, jumate din useri n-o sa mai aiba curaj sa scrie si ei
    Citeste primul meu curs SEO - principii de baza. Vezi oferta mea de advertoriale PR5.

  3. #3
    Avatarul lui Serban Cristian
    Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    80

    Implicit

    Atunci promit sa postez dupa primele 5 autoportrete

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Neintelegere cu un user de pe seopedia
    De Dragos Nicu în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 51
    Ultimul Post: 6th December 2010, 00:54
  2. Antreprenor online
    De CptAwesome în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 2nd November 2010, 21:58
  3. Un antreprenor roman...
    De Mircea Budean în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 34
    Ultimul Post: 2nd August 2009, 13:09

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •