Rezultate 1 la 10 din 10

Subiect: Un raspuns, doua?

  1. #1
    Avatarul lui Bogdan Calin
    Bogdan Calin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    14th February 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    36
    Posturi
    3.115
    Putere Rep
    45

    Implicit Un raspuns, doua?

    Nu mai vorbim de negativele primite din nou aiurea ca nu are rost, deja ne prostim, nu? Faceti-ma sa inteleg (domnii administratori), comentariul meu de aici mi l-ati editat ca l-am facut fetita pe baietelul Cristi G, dar comentariul lui unde a vorbit fara el vad ca l-ati lasat:

    Daca o sa te plangi asa ca o fetita in fiecare topic in care iei negativ, sa nu te mai miri de ce iti da lumea negativ. Ultimul negativ il ai de la mine, pentru post off-topic, care nu are nicio legatura cu topicul curent. Parca va da de mancare reputatia asta. Cine zice ca exista doar reputatie pozitiva? Daca va da cineva reputatie pozitiva fara motiv nu ziceti nimic...Dar la reputatie negativa repede sariti.

    Deci faceti-ma sa inteleg, care-i faza?

  2. #2
    Avatarul lui Mihai Alexandru
    Mihai Alexandru este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    11th July 2011
    Locaţie
    Buzau
    Vârstă
    28
    Posturi
    456
    Putere Rep
    25

    Implicit

    Fara suparare, insa ai exagerat in topicul ala cu cateva posturi total pe langa, deci in locul tau mi-ar fi rusine sa mai fac post pe subiectul asta.
    in progress...
    Contact: alex1nut@gmail.com

  3. #3
    Avatarul lui Bogdan Calin
    Bogdan Calin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    14th February 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    36
    Posturi
    3.115
    Putere Rep
    45

    Implicit

    Poftim? Am exagerat ca mi-am spus parerea legata de tool si am primit iar negativ? Tie vad ca ti se pare normal, mie nu. Si mai apoi se gaseste baietelul ala sa se bage in seama. Sa faca bine sa fie cuminte si sa-si vada de primul an de facultate.

  4. #4
    Avatarul lui Cristi G
    Cristi G este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    31
    Posturi
    1.664
    Putere Rep
    45

    Implicit

    Asta e. Riscul meseriei. Si eu primesc si minusuri si plusuri, abia le vad pe-acolo cand ma plictisesc. Dar eu nu ma plang peste tot ca iau negative pe nu stiu ce topic. Reputatia e o chestie care nu tine nici de cat de tare esti, nici de cat de bun esti... daca o sa scrii 15 posturi la misto si unul bun, sa nu te miri de ce nu esti asa popular pe-aici. Eu ti-am dat negativ si ti-am spus si motivul. Cand o sa incetezi, o sa incetez si eu si toti ceilalti care ti-am dat minus sa mai comentam de tine.

  5. #5
    Avatarul lui Bogdan Calin
    Bogdan Calin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    14th February 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    36
    Posturi
    3.115
    Putere Rep
    45

    Implicit

    Baiatule, care parte din "nu m-am plans" n-o pricepi? Diferenta dintre noi doi, eu nu vreau sa fiu popular.

  6. #6
    Avatarul lui Cristi G
    Cristi G este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    31
    Posturi
    1.664
    Putere Rep
    45

    Implicit

    nu te-ai plans, dar cum ai primit un negativ, cum faceai un post nou legat de reputatii. Hai sa fim seriosi, ca nu mai suntem la gradinita. Pai daca nu vrei sa fii popular, atunci taci omule si nu mai scrie nimic de reputatie.

  7. #7
    Avatarul lui Bogdan Calin
    Bogdan Calin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    14th February 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    36
    Posturi
    3.115
    Putere Rep
    45

    Implicit

    Un singur topic am deschis eu legat de reputatii, si asta a fost acum MUUULT timp (fa-ti timp si cauta). Ultimul deschis (2 in total deschise de mine), mi-a fost "lipit" mie, dar nu eu il deschisesem. Nu ma plang, pricepe, vreau doar sa semnalez ca se dau in prostie negative. Anunt si atat, nimic mai mult.


    P.S: Daca tu crezi ca fac "anunturi" in topic-uri ca sa fiu popular, inseamna ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda si putem incheia discutia legata de popularitatea asta.

  8. #8
    Avatarul lui Cristi U
    Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49

    Implicit

    Astea sunt niste copilarii, sincer. Imi vine sa vomit cand vad atat de multa discutiei in jurul "reputatiei". Am obosit sa spun ca e o chestiune de subiectivitate si mai ales e un "metric" bun pentru a-ti urmari niste realizari personale in ce priveste modul in care stii livra un mesaj si modul in care te stii face placut in perceptia celorlalti. Sau evident, opusul acestora. Am explicat asta in toate felurile.

    Cand incepi sa iei prea multe rep negative, cel mai probabil e de la tine. E tare amuzant sa vei ca de cate ori se plange un om ca a luat reputatie negativa (mai ales cand o ia chiar pe bune), mai primeste 2-3-5 la postul respectiv. Asta arata ce place la oameni si ce nu, iar lamentarile nu plac la nimeni.

    Incearca naibii sa vezi sistemul de reputatie ca pe un feedback pe care-l primesti tu in ce priveste atitudinea ta. Daca primesti reputatie negativa si nemeritat si vanat (bineinteles ca poti sa si raportezi asta, dar sa fie clar si fara echivoc) inseamna tot ca tu ai deranjat prin ceva mai multi useri. Si atunci trebuie sa vezi cum poti face sa corectezi. Una din solutii e sa identifici ce-a determinat si sa te indrepti. Cealalta, ti-am spus, sa raportezi cand e cazul. Insa raportul asta trebuie sa fie facut catre administrator (nici macar catre noi, moderatorii) pentru ca ei pot vedea cine si de ce te-a vanat. Dar vanat nu inseamna o reputatie negativa primita aiurea ci MULT mai multe. In rest, nu vei rezolva nimic tot plangadu-te aici in fata comunitatii. Ba chiar din contra, vei atrage si mai multe antipatii (deja mie imi esti foarte antipatic din punctul asta de vedere si ti-o spun cu toata sinceritatea, chiar daca nu o sa te umplu cu reputatie negativa pentru asta) si te vei afunda in... "negura reputatiilor rosii".
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

  9. #9
    Avatarul lui Bogdan Calin
    Bogdan Calin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    14th February 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    36
    Posturi
    3.115
    Putere Rep
    45

    Implicit

    @Cristi Ursut - Iti apreciez sinceritatea.

    Nu mi se pare normal sa-ti iei negativ pentru ca-ti spui PAREREA si punct. Cel mai mult m-a deranjat "discriminarea" aia din topic-ul celalalt, pentru aia era topicul asta de fapt, nicidecum pentru reputatii. Te rog sa inchizi topic-ul acesta. Multumesc.

  10. #10
    Avatarul lui Cristi U
    Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49

    Implicit

    Cum naiba nu? tocmai pentru asta e GANDIT. Sa primesti feedback pentru parerea pe care o ai! Negativ sau pozitiv...

    In rest, fa report la postul in cauza. Solicitarea ta trebuie sa ajunga expre' la moderatori&admini, nu aici in vazul tuturor, ca poate se afunda printre threaduri. Dar daca faci report, vine un e-mail la toti dintre noi.
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. raspuns de la neogen
    De arrasoft în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 18th September 2008, 18:34
  2. Creatori.net - de doua ori in doua zile
    De thefan în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 10th July 2008, 11:48
  3. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 10th May 2008, 20:39
  4. Un raspuns folositor !
    De Voislav în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 18th February 2008, 16:10
  5. raspuns edomenii
    De Bogdan Citoiu în forumul Domenii web
    Răspunsuri: 23
    Ultimul Post: 12th December 2007, 13:23

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •