Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 14 din 14

Subiect: pensie privata

  1. #11
    Avatarul lui mike_ppc
    mike_ppc este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    7th September 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    47
    Posturi
    839
    Putere Rep
    33

    Implicit

    Citat Postat în original de Popescu Marian Vezi Post
    Eu am pensie privata la Raiffeisen (Alico), platesc 180 lei pe luna din care 20 lei sunt asigurare de sanatate...
    Teoretic peste 30 de ani pot sa scot 60.000 lei, toti deodata sau in transe.
    Stiu ca nu suna a mare lucru dar totusi, atata timp cat 180 de lei ii poti sparge in 2 minute, de ce sa nu ii pun deoparte in speranta ca ma voi folosi de ei in viitor.
    180x12x30 = 64.800 ; 160x12x30 = 57.600. Mi se pare extrem de putin 60.000. Daca ii tii la banca macar ai acces oricand la ei

  2. #12
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99

    Implicit

    Citat Postat în original de hl2u Vezi Post
    Chiar si in cazul in care e vorba doar de filiala din RO a unei firme de asigurari din Occident, deci cu "spate" ??!
    Valoarea activelor AIG a scazut foarte mult la inceputul crizei, de exemplu, si sa vazut ca au fost si sunt multe furturi din banii tai de pensie tinuti la AIG, la fel si la ING, dar mai voalat
    Nu exista sistem de pensie privata sigur, care sa iti ofere siguranta financiara peste 30-40 de ani, poti sa spui ca sunt siure pentru 1-5 - 10 ani dar nu mai mult
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  3. #13
    Avatarul lui ibaldazar
    ibaldazar este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    18th June 2007
    Locaţie
    falticeni
    Vârstă
    43
    Posturi
    214
    Putere Rep
    31

    Implicit

    excluzand posibilitatea nationalizarilor cred ca pamantul sau aurul sunt cele mai sigure investitii. pur si simpu cei 60 000 de ron ($20 000.00 - pe moment) nu par foarte atractivi. Diferenta dintre ele este ca pamantul poate sa devina si un hoby sau poate fi administrat de alti membri ai familiei priceputi in ale agriculturii.
    compara preturi si viziteaza forumul wow romania

  4. #14
    Avatarul lui hl2u
    hl2u este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    15th November 2006
    Vârstă
    49
    Posturi
    483
    Putere Rep
    33

    Implicit

    Citat Postat în original de ibaldazar Vezi Post
    excluzand posibilitatea nationalizarilor cred ca pamantul sau aurul sunt cele mai sigure investitii.
    Nu stiu la altii cum a fost dar la mine in familie s-au nationalizat o gramada de pamanturi... Si pana la sfarsit, militia lui Ceausescu vana cocoseii de aur, nu numai ai tiganilor.
    Pe scurt, nimic nu e garantat.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •