Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 18

Subiect: Clicknet - power

bogdan.mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    12
    Data înscrierii
    2nd November 2010
    Vârstă
    32
    Posturi
    56
    Putere Rep
    12

Implicit Clicknet - power

Deoarece imi mananc zilele alaturi de UPC (cine stie, cunoaste) vreau sa va intreb cine a incercat Clicknet. Sunt curios de viteza reala download/upload la abonamentul clicknet power. Oferta financiara este foarte buna, dar merita?

matei este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    6th October 2010
    Vârstă
    28
    Posturi
    870
    Putere Rep
    27

Implicit

Eu unul sunt satul de Clicknet.
    Ce-i drept, nu am avut decat abonamentul de 8 mb.
    Viteza reala de download e undeva la 600-700 de kb/s, asta in cazul meu. Partea proasta e ca odata facut contractul, nu il mai poti rezilia decat daca platesti echivalentul abonamentului pentru lunile ramase.

Ca puncte forte, pot spune ca nu mi s-a intamplat sa imi cada vreodata internet-ul, si atunci cand am avut probleme, cei de la serviciul de asistenta au fost rapizi si prompti.
    Ma ocup si cu testare manuala/automata.
    PS:Vand advertoriale ieftine pe site cu profil medical.

Alex Dumitru este deconectat Administrator
    Reputatie:
    47
    Data înscrierii
    20th April 2006
    Locaţie
    Pitesti / Bucuresti
    Vârstă
    28
    Posturi
    3.339
    Putere Rep
    47

Implicit

Eu am abonament la toate ISP-urile mari din tara si pot sa spun ca cele mai proaste sunt Clicknet si UPC. Dar clicknet e mult mai prost decat UPC. Si am abonamentul cel mai scump la toate, dar nimic nu se compara cu RDS.

casperel este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    10th February 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    810
    Putere Rep
    28

Implicit

@Alex Dumitru: UPC-ul nu este varza peste tot. La mine, in Buzau, merge ireprosabil. Am avut ceva probleme cu telefonia fixa de la ei... dar in cele din urma s-a rezolvat. De pe torenti descarc cu 1.3mb/s la orice ora, uptime bun, eu chiar n-am niciun cuvant rau de spus despre ei (ii folosesc din 2006, deci i-am "testat" destul).
    @bogdan.mihai: un amic a avut Clicknet timp de 1 an... si injura in fiecare zi cat de bine merge.
    Daca esti freelancer, te poti alatura grupului Romanian Freelancers :)

Avatarul lui Catalin Andrei Bunduc
    Catalin Andrei Bunduc este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    21st March 2007
    Locaţie
    Suceava, C Luncii
    Vârstă
    31
    Posturi
    297
    Putere Rep
    20

Implicit

Recomand RDS daca ai acces la fibra sau este un nod informatic important la tine in zona
    Imi place sa Joc Zuma
    Internet Explorer browser compatibility ... NONE FOREVER

Alex Dumitru este deconectat Administrator
    Reputatie:
    47
    Data înscrierii
    20th April 2006
    Locaţie
    Pitesti / Bucuresti
    Vârstă
    28
    Posturi
    3.339
    Putere Rep
    47

Implicit

Eu pe UPC downloadez cu maxim 2.7MB/s din Romania, iar din afara cu 100-200 Kb/s. Pe Clicknet n-am vazut niciodata viteza mai mare de 200Kb/s, indiferent ca downloadam din Romania sau din alta parte.

Pe RDS merge oricand cu 20-30MB/s, se incarca paginile instant, e excelent, nici n-ai avea nevoie de mai mult.

Problema cu UPC si Clicknet e ca pica destul de des, alteori sunt momente in care se incarca un site in 1-2 minute si tot felul de probleme de genul asta.

bogdan.mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    12
    Data înscrierii
    2nd November 2010
    Vârstă
    32
    Posturi
    56
    Putere Rep
    12

Implicit

Din pacate sunt din Bucuresti, astia si-au impartit zonele si am numai UPC in zona, nici o retea de cartier nimic. Am cel mai mare abonament, 80 ron parca. Intr-adevar pica des, iar seara, cand sunt multi online, merge si nu merge... ca pe vremea dial-up xnet, dupa ora 22 Pe torenti nu depasesc 1MB, exact ca pe RDS acum 5 ani. Asta este motivul pt care intrebam de clicknet, dar si parerile voastre sunt impartite! matei spune ca viteza reala de download este 6-700kb/s ceea ce e bine, fata de upc!

100R este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    1st December 2010
    Posturi
    749
    Putere Rep
    25

Implicit

Cred că depinde foarte mult de localitate, infrastructură poate până și zona din oraș, mie îmi merge bine UPC-ul, uptime satisfăcător, cred că au fost câteva ore cumulate într-un an (așa în mare din amintiri) când am avut probleme. Dacă mi-ar zice cineva să trec la altă firmă mi-ar fi teamă cumva.

Prometeu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    27th October 2007
    Posturi
    1.422
    Putere Rep
    25

Implicit

nu stiu de ce va plangeti de Clicknet .
    Eu unul am VDSL de 20 MB si nu am probleme, am router wireless de la ei si am vreo 5-6 chestii conectate, uneori in acelasi timp si nu am probleme.
    Iar cu supportul a fost destul de ok, cand am avut probleme au rezolvat repede .

Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    79
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Posturi
    3.836
    Putere Rep
    79

Implicit

Citat Postat în original de Alex Dumitru Vezi Post
    Pe Clicknet n-am vazut niciodata viteza mai mare de 200Kb/s, indiferent ca downloadam din Romania sau din alta parte.
    Dragalasi, vad ca injurati cu totii Click net-ul . Personal folosesc serviciul de cand s-a lansat ADSL-ul .
    Acum pe VDSL viteza de download este undeva de 1.5 mega reali de pe extern, ceea ce , sa imi fie cu iertare este mai mult decat decent. Daca se poate reprosa ceva celor de la Romtelecom, este faptul ca viteza de upload este limitata undeva la 300 kilo . In rest, de prea putine ori mi s-a intamplat sa imi pice netul, suportul este relativ ok, cel putin in Bucuresti.
    Cel mai important lucru, in care va hotarati sa luati de la ei un pachet, mai ales daca alegeti si ip-tv-ul (care intre noi fie vorba, bate rau la poponet serviciile de televiziune prin cablu clasice) , este sa aveti o linie extrem de curata, si distanta maxima pana in centrala sa fie de 2 km.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. ClickNet "hacked "
    De inSecure în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 22nd January 2009, 14:37
  2. Reputation power bar Diana vs Mezei
    De Iskander în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 39
    Ultimul Post: 5th June 2007, 03:37

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte