Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 43

Subiect: Word2Parale - Plugin Wordpress pentru 2parale

  1. #11
    Avatarul lui Cristi U
    Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49


    Implicit

    Citat Postat în original de Bogdan Ungureanu Vezi Post
    Nu are rost, nu se găsesc persoane pentru muncă voluntară. Am vrut să fie downloadat doar de pe site-ul meu, astfel câștig și eu ceva.

    lovelife: mersi.

    Totuși sper chiar să-l folosiți și aștept părerile voastre despre plugin.
    Si daca-l pui pe Wordpress castigi ceva: 2 link-uri de pe un site cu o autoritate foarte mare
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

  2. #12
    Avatarul lui tetele
    tetele este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    27th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    281
    Putere Rep
    40


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Felicitari pentru plugin, o idee foarte buna acest plugin. Din pacate eu n-am reusit sa-l instalez local, imi da WP eroare ca nu a gasit actiunea de atasat parale_print_m:
    Warning: call_user_func_array() [function.call-user-func-array]: First argument is expected to be a valid callback, 'parale_print_m' was given in C:\wamp\www\2ppi\wp-includes\plugin. php on line 395

    Daca imi permiti sa-ti fac cateva sugestii...

    1. Numele. Word2Parale e un pic prea general, zic eu. As adauga cateva cuvinte cheie care sa ajute utilizatorul, gen "Word2Parale Price Compare" sau "Comparator de preturi" sau orice mai explicit. Nu de alta, dar te vei trezi ca lumea cauta pluginul tau si nu stie cum sa dea de el.

    2. Shortcodes. As merge mai degraba pe inserarea unui shortcode in corpul postului (e.g. [produs search="laptop nu stiu de care"]) decat pe modificarea temei, chiar si numai putin.

    3. Listarea in directorul de plugins al WordPress

    Citat Postat în original de Bogdan Ungureanu Vezi Post
    Nu are rost, nu se găsesc persoane pentru muncă voluntară. Am vrut să fie downloadat doar de pe site-ul meu, astfel câștig și eu ceva.
    Poti sa pui in descriere (sau chiar in plugin) link spre site-ul tau pentru documentatie. Nu iti doresc sa iti dai seama ca are o vulnerabilitate critica si sa nu ai cum sa atentionezi userii sa faca update pentru ca nu folosesti directorul WP


    In rest, daca te pot ajuta cu ceva, PM me here sau pe twitter (tetele) sau la prenume.nume la 2parale punct ro. Te descurci tu

  3. #13
    Avatarul lui Bogdan Ungureanu
    Bogdan Ungureanu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    17th September 2010
    Locaţie
    Craiova
    Vârstă
    32
    Posturi
    431
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Citat Postat în original de tetele Vezi Post
    Felicitari pentru plugin, o idee foarte buna acest plugin. Din pacate eu n-am reusit sa-l instalez local, imi da WP eroare ca nu a gasit actiunea de atasat parale_print_m:



    Daca imi permiti sa-ti fac cateva sugestii...

    1. Numele. Word2Parale e un pic prea general, zic eu. As adauga cateva cuvinte cheie care sa ajute utilizatorul, gen "Word2Parale Price Compare" sau "Comparator de preturi" sau orice mai explicit. Nu de alta, dar te vei trezi ca lumea cauta pluginul tau si nu stie cum sa dea de el.

    2. Shortcodes. As merge mai degraba pe inserarea unui shortcode in corpul postului (e.g. [produs search="laptop nu stiu de care"]) decat pe modificarea temei, chiar si numai putin.

    3. Listarea in directorul de plugins al WordPress



    Poti sa pui in descriere (sau chiar in plugin) link spre site-ul tau pentru documentatie. Nu iti doresc sa iti dai seama ca are o vulnerabilitate critica si sa nu ai cum sa atentionezi userii sa faca update pentru ca nu folosesti directorul WP


    In rest, daca te pot ajuta cu ceva, PM me here sau pe twitter (tetele) sau la prenume.nume la 2parale punct ro. Te descurci tu
    Ce versiune ai pe local? Poate ai o versiune a WP-ului mai veche, pe wp 3.1 merge perfect. Eu am luat pluginul de pe host, l-am instalat local și nu am avut probleme, poate e din cauză că era arhivă .rar. Tocmai am uploadat arhiva zip și am modificat linkul de link.

    2) Fiecare post ar trebui să aibe shortcode-ul. Mi se pare mult mai ușor să dai un copy-paste în template la funcția aia, nu trebuie să fi mare programator ca să-l faci să meargă, decât să întroduci în fiecare post un short code.

    3) Tocmai l-am introdus, nu știu cum decurge listarea și sper că nu am făcut o greșeală. WordPress › word2parale-price-comparer « WordPress Plugins
    Am un blog personal nou.

  4. #14
    Avatarul lui tetele
    tetele este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    27th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    281
    Putere Rep
    40


    Implicit

    Am 3.1.3 instalat, nu am mers pe 3.2beta. Deci versiunea curenta. Voi mai incerca, insa zilele astea sunt foarte prins si nu stiu daca voi avea timp.

    E adevarat ca TIE ti se pare mult mai simplu sa dai copy-paste (si mie, de altfel), dar:
    - nu toate temele au loop-single.php (ba chiar e foarte custom fisierul, nu este in ierarhia standard a template-urilor WordPress).
    - nu toata lumea stie ca se pot edita fisiere din interfata de administrare a WordPress
    - daca da paste in mod gresit, in general serverele de productie nu afiseaza erori, asadar habar n-are de ce "nu i se afiseaza toata pagina cu postul". Good luck debugging that!
    - poate ca nu toate posturile vor sa afiseze comparatii de preturi. Poate ca un blogger care face un review vrea doar pentru acel review sa posteze comparatia de preturi

    Felicitari pentru listarea pe WordPress!

  5. #15
    Avatarul lui casperel
    casperel este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    10th February 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    838
    Putere Rep
    41


    Implicit

    @Bogdan: acum 1 an.. am facut un mini-plugin care afiseaza butonul twitter in fiecare articol, dar m-a pus naiba sa le zic (explicat destul de bine) sa introduca ei in template respectiva functie care avea ca parametru (pt exemplificare) contul meu de twitter. Ehh... cati crezi ca schimba acel parametru ? Iti zic eu ca nici macar jumatate.. pt ca ma trezesc zilnic cu tweet-uri via @georgejipa si cu follow de la toti dubiosii din strainatate.
    Asa ca... asculta-i sfatul lui @tetele, are dreptate omu' ! Multi n-au habar de chestiile tehnice, ei stiu doar Login -> New Post.
    Eventual faci un custom field de genul: priceEnabled si un mic form (un select care sa permita utilizatorului sa activeze sau nu) care sa schimbe valoarea in 1 sau 0. Daca e 1 atunci il afisezi in pagina... daca e 0 atunci nu afisezi nimic. Iar functia de afisare a listei de preturi o adaugi ca filtru (vezi add_filter) la the_content (parca asa era) cu o prioritate mai mare... ca sa fii sigur ca e afisat la sfarsitul articolului (zic asta pt ca daca mai exista alte plugin-uri care folosesc aceeasi metoda.. atunci o sa interactioneze si o sa fie afisat aiurea).
    Ultima modificare făcută de casperel; 31st May 2011 la 15:18.

  6. #16
    Avatarul lui Bogdan Ungureanu
    Bogdan Ungureanu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    17th September 2010
    Locaţie
    Craiova
    Vârstă
    32
    Posturi
    431
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Citat Postat în original de tetele Vezi Post
    Am 3.1.3 instalat, nu am mers pe 3.2beta. Deci versiunea curenta. Voi mai incerca, insa zilele astea sunt foarte prins si nu stiu daca voi avea timp.

    E adevarat ca TIE ti se pare mult mai simplu sa dai copy-paste (si mie, de altfel), dar:
    - nu toate temele au loop-single.php (ba chiar e foarte custom fisierul, nu este in ierarhia standard a template-urilor WordPress).
    - nu toata lumea stie ca se pot edita fisiere din interfata de administrare a WordPress
    - daca da paste in mod gresit, in general serverele de productie nu afiseaza erori, asadar habar n-are de ce "nu i se afiseaza toata pagina cu postul". Good luck debugging that!
    - poate ca nu toate posturile vor sa afiseze comparatii de preturi. Poate ca un blogger care face un review vrea doar pentru acel review sa posteze comparatia de preturi

    Felicitari pentru listarea pe WordPress!
    Dacă nu dorește ca tabelul să apară, trebuie doar să lase acea căsuță goală și să nu facă search-ul în produse. În afișare e o condiție care verifică câte produse sunt în custom fields.

    Cât despre implementarea tabelului în template, cred că ai dreptate și o să urmez sfatul lui Casperel și o să caut un filtru în interiorul funcției the_content. E bună și ideea cu un short tag, ar putea fi folositor ca un tabel cu prețuri în interiorul unui articol review.
    Am un blog personal nou.

  7. #17
    Avatarul lui paulpadurariu
    paulpadurariu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    25th February 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    41
    Posturi
    558
    Putere Rep
    30


    Implicit

    O intrebare de n00b: de ce imi apare eroarea" Fatal error: Cannot redeclare _PEAR_call_destructors() (previously declared in /usr/lib/php/PEAR.php:735) in /usr/lib/php/PEAR.php on line 777"?
    Din pasiune, fotograf

  8. #18
    Avatarul lui Bogdan Ungureanu
    Bogdan Ungureanu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    17th September 2010
    Locaţie
    Craiova
    Vârstă
    32
    Posturi
    431
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Citat Postat în original de paulpadurariu Vezi Post
    O intrebare de n00b: de ce imi apare eroarea" Fatal error: Cannot redeclare _PEAR_call_destructors() (previously declared in /usr/lib/php/PEAR.php:735) in /usr/lib/php/PEAR.php on line 777"?
    Poți să-mi zici unde îți dă eroarea?
    Am un blog personal nou.

  9. #19
    Avatarul lui paulpadurariu
    paulpadurariu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    25th February 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    41
    Posturi
    558
    Putere Rep
    30


    Implicit

    Se pare ca era de la hosting... aparea deasupra la custom fields
    Din pasiune, fotograf

  10. #20
    Avatarul lui Bogdan Ungureanu
    Bogdan Ungureanu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    17th September 2010
    Locaţie
    Craiova
    Vârstă
    32
    Posturi
    431
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Citat Postat în original de paulpadurariu Vezi Post
    Se pare ca era de la hosting... aparea deasupra la custom fields
    Ai rezolvat-o? Aștept un feedback despre plugin.
    Am un blog personal nou.

Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Plugin seo pt wordpress
    De leandrud în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 30th July 2010, 13:02
  2. Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 21st February 2010, 13:02
  3. Yahoo Messenger Emoticons, un plugin pentru WordPress
    De Seinfeld în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 21st October 2009, 21:44
  4. plugin wordpress
    De Lupanu în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 28th March 2009, 15:52
  5. Plugin Wordpress - HELP
    De RoManiac în forumul Google
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 19th January 2009, 15:41

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •