Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 31 la 39 din 39

Subiect: Plagiat- amuzante

  1. #31
    Avatarul lui zoso
    zoso este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    10th September 2007
    Locaţie
    brasov
    Vârstă
    44
    Posturi
    326
    Putere Rep
    31


    Implicit

    amice, daca nu ai bani de o pereche de ochelari, in mod sigur nu ai bani sa promovezi produse.

  2. #32
    Avatarul lui Ciprian.Olaru
    Ciprian.Olaru este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    6th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    573
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de zoso Vezi Post
    amice, daca nu ai bani de o pereche de ochelari, in mod sigur nu ai bani sa promovezi produse.
    ? rog explicatie
    (a se citi ca NU organizez o campanie publicitara acum, ci era o situatie ipotetica)

  3. #33
    Avatarul lui Nic
    Nic
    Nic este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    50
    Data înscrierii
    14th May 2007
    Posturi
    987
    Putere Rep
    50


    Implicit

    Citat Postat în original de gabriel.stancu Vezi Post
    oricat s-ar bate sozo cu pumnul in piept ca e tare si face trafic.. tinta mea nu ar fi cititorul care vrea sa vada cum l-a mai injurat pe badea (si asta dintr-o eroare de doi lei) sau sa citeasca despre ce mai face elodia
    In primul rand cititorul ala care vine la zoso sa citeasca despre badea s-ar putea sa aiba nevoie si de un telefon mobil, deci reclama ta la telefon mobil si ar atinge publicul targetat.

    In al doilea rand nu toti cei care au nevoie de un telefon, stau sa citeasca bloguri specifice despre telefoane sau gadgets, deci nu poti sa zici ca daca e sa cumperi reclama pe bloguri de gadgeturi atingi aproape tot publicul interesat din romania. Trebuie sa cumperi si pe alte siteuri unde stau persoane care pot deveni potentiali clienti, iar un blog adresat tinerilor- fie el si generalist- poate fi un mediu potrivit.

    In al treilea rand, cel care vine pe zoso s-ar putea sa nu fie interesat sa cumpere un telefon mobil la momentul de fata, insa tu iti promovezi brandul in fata lui- imaginea bannerului si numele brandului tot i se intipareste in memorie- si mai tarziu cand va vrea sa cumpere si-ar aduce aminte de brandul tau, sau cand se va intersecta intamplator cu brandul promovat de tine si-ar aduce aminte ca a mai vazut reclama respectiva undeva---> creste credibilitatea produsului.

    In al 4 lea rand, zoso am observat ca este citit de multe persoane influente din mediul romanesc, si o sa vezi ca in momentul in care ii ataca pe cei de la trafic.ro, vine un reprezentat si comenteaza pe blogul lui, la fel se intampla si cu trilulilu sau alte siteuri renumite din ro, deci persoane importante citesc blogul si de frica sa nu apara cumva ceva rau despre firma lor acolo.

    In al 5 lea rand zoso e citit aproape de toata blogosfera romaneasca, ca un punct de reper, si in momentul in care publica un post interesant, altii bloggeri il preiau, de unde rezulta posibilitatea de a crea ceva viral.

    Deci publicitatea pe zoso ar putea fi ceva profitabil, ma rog depinde acum si de pret si de target, si de mai multe elemente, insa in principiu mi se pare o varianta plauzibila.

  4. #34
    Avatarul lui Ciprian.Olaru
    Ciprian.Olaru este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    6th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    573
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de Nic Vezi Post
    In primul rand cititorul ala care vine la zoso sa citeasca despre badea s-ar putea sa aiba nevoie si de un telefon mobil, deci reclama ta la telefon mobil si ar atinge publicul targetat.
    1. daca intra citeste si pleaca.. fara sa vada reclamele.. poata sa vrea sa cumpare si 10 telefoane ca tot nu ajuta;

    2. telefonul a fost un exemplu din captaul "scarii" produselor, capat ce ar putea avea un oarecare succes pe blog

    3. zoso a fost un exemplu ca "cel mai tare", dupa acelasi principiu cu telefonul, tocmai pentru a incerca sa gasesc un oarecare punct comun intre cele doua.

    iti dai seama daca am lua un blog generalist normal, cu 500 de unici pe sapt, si un produs de tipul masina insdustriala de confectionat piulite englezesti

    4. exemplul cu blogul specific cu telefoane era tocmai pt a evidentia ca opinia mea e ca nu putem incadra asa ceva la categoria "blog", ci mai mult la categoria "revista"

    5. faptul ca zoso e citit de "mari firme" nu e chiar de bine in termeni de a vinde; degeaba are trafic de calitate si mult.. daca traficul e chiar concurenta mea.. nu ar cumpara telefonul meu cand ei isi fac singuri telefoane

    6. concluzia mesajului meu precedent intentiona sa fie: publicitatea pe zoso e o variana plauzibila in extrem de putine cazuri, iar daca zoso e "cel mai tare".. in cate cazuri e plauzibila publicitateape un blog normal?..
    pai.. mult mai putine decat extrem de putine daca imi e permisa exprimarea

    7. nu incerc sa vand / cumpar nimic si nici nu pretind a fi un expert in markentig;
    ce am scris mai sus e o parere personala, parere ce cred ca are destula acoperire la mometnul asta in ro (nu era vb in international si nici despre cum e posibil sa evolueze situatia in 3 ani)

  5. #35
    Avatarul lui zoso
    zoso este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    10th September 2007
    Locaţie
    brasov
    Vârstă
    44
    Posturi
    326
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Citat Postat în original de gabriel.stancu Vezi Post
    ? rog explicatie
    deci nu vrei o pereche de ochelari? nasol moment atunci

    nic, ceea ce ai expus tu este corect. aduna cu insemnarea mea de mai sus (teama ca o sa vina unu sa injure produsul) si ai starea publicitatii pe bloguri din .ro

  6. #36
    Avatarul lui Ciprian.Olaru
    Ciprian.Olaru este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    6th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    573
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de zoso Vezi Post
    deci nu vrei o pereche de ochelari? nasol moment atunci
    daca te refereai la mine te anunt ca ai tendinta sa pari stupid (nu spun ca esti, pana la urma tu te cunosc si in plus e dreptul tau sa fii stupid.. sau nu);

    ideea era foarte simpla: te-am rugat sa imi explici daca tot faci afirmatii despre mine; nu am venit aici pentur "shto-uri" ieftine si nici nu am timp / chef sa particip la discutii in sensul asta;

    cineva mai sus a intrebat o chestie, au am spus o parere (calificata sau nu.. era o parere); vrei sa o combati cu un argument?.. ok.. sunt dispus sa il ascult;
    vrei sa pari "subtil"?.. nok.. nu am chef sa mai ascult / raspund la asa ceva;

    pe viitor incearca sa folosesti mesajele mele in raspunsuri argumentate;
    nu ma deranjeaza / afecteaza sa fiu injurat.. insa daca nu ai un argument.. nu te astepta sa te mai iau in seama si a 2a oara

  7. #37
    Avatarul lui zoso
    zoso este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    10th September 2007
    Locaţie
    brasov
    Vârstă
    44
    Posturi
    326
    Putere Rep
    31


    Implicit

    gabriel, e usor sa arunci cu invective. si eu te pot face pe tine chior, orb si analfabet. totusi nu o fac. dar nu avea pretentia de a purta o discutie civilizata cu cineva, daca nu ii poti scrie numele corect. mersi.

  8. #38
    Avatarul lui Ciprian.Olaru
    Ciprian.Olaru este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    6th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    573
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de zoso Vezi Post
    gabriel, e usor sa arunci cu invective. si eu te pot face pe tine chior, orb si analfabet. totusi nu o fac. dar nu avea pretentia de a purta o discutie civilizata cu cineva, daca nu ii poti scrie numele corect. mersi.
    corectat (sry pt greseala, insa asta e numele pe care l-am asociat blogului in cele putine dati cand am trecut pe acolo - poate e o probl de branding );

    cred ca era mai simplu sa imi spui direct problema si rezolvarea putea sa isi faca aparitia mai devreme

  9. #39
    Avatarul lui Dragos Nicu
    Dragos Nicu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    20th January 2008
    Locaţie
    Sibiu, RO
    Posturi
    2.011
    Putere Rep
    40


    Implicit

    Ce sa ajuns de la asa zisul meu plagiat..

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Supercars.ro plagiat
    De Nosfer în forumul Plagiat
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 18th December 2009, 11:33
  2. Sunt plagiat 24/7
    De vladgidea în forumul Plagiat
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 1st June 2009, 14:59
  3. Plagiat sau nu ?
    De Danielu în forumul Plagiat
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 28th January 2009, 13:14
  4. Plagiat!
    De aly21 în forumul Plagiat
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 15th May 2008, 07:06
  5. Plagiat?
    De cipcip în forumul Plagiat
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 9th January 2008, 11:34

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •