bine v-am gasit
vreau si eu sa stiu daca s-adat pana la urma drumul la primit bani prin paypal.
Send. Receive. Withdraw to a U.S. Bank Account or a card.
Send and receive payments in these countries. Withdraw from your PayPal account to a U.S. bank account. In addition, withdraw to a credit, debit, or prepaid card in countries marked with a ().
Mai precis: gata pot sa utiliz sau tbuie nu sh ce cont in state..?
mersi mult, sper sa-mi raspundeti si mie
pls
PS am un card VISA in USD, cum sa fac cum sa incerc...?
(da stiu, fetele-s mai proaste...)
practic mi-ar palcea sa stiu: pana la urma: merge sau nu sa si PRMIESTI bani prin paypal
Ultima modificare făcută de drcosmina; 12th October 2007 la 09:09.
Raspunsul scurt, DA.
Nu, nu ai nevoie de nici un cont in US...
Referitor la carduri, se pare ca asta e singura problema pe care INCA o au romanaii vis-a-vis de PayPal... Iti recomand sa citesti sectiunea asta pentru a vedea ce carduri sunt potrivite pentru PP, si daca nu ai cont PP, ai aici un ghid destul de bun zic eu...
Nu stiu daca esti fata sau nu, dar... where did you get that from??!
Inca o data, DA.
Succes si te rugam sa te prezinti aici...
Ultima modificare făcută de Toto; 12th October 2007 la 10:42.
Daca ai nevoie de un programator... | Nu folosesc !YM
Mi-am facut cont premier la paypal. Cread ca am facut o greseala. Vad ca la cont de tip personal nu se ia nici o taxa cand primesti bani. La 150$ mi-a luat $6.15 .
![]()
Astea sunt chiar nesimtiti ...
Voi ce cont aveti personal sau premier ? De pe personal nu se pot scoate banii sau care este problema ? Care este diferenta.
Merci
Doamne ajuta!
Va rog sa impartasiti impresii (pe masura ce apar) legate de diferite carduri si banci in ce priveste retragere de fonduri din contul de paypal.Send and receive payments in these countries. Withdraw from your PayPal account to a U.S. bank account. In addition, withdraw to a credit, debit, or prepaid card in countries marked with a (+).![]()
eu acu miam facut cont free la paypal si o sa ii atasez un card de la brd in euro, mastercard.
in 4 zile (adica vreo 6 o sa reusesc)
am redirectionat banii din tla in nou cont si pe 1 o sa vad ce vine.
....
Pe Visa de la ING merge withdraw, pe Mastercard de la Raiffeisen nu merge.
Deci se pare ca doar pe Visa merge, ca nu cred ca are vreo legatura banca.
Important: Pentru cine nu stie, visa de la brd nu merg pe net defel, sa nu va luati teapa. Chiar daca unii functionari habar n-au (nu-mi permit sa zic ca mint cu buna stiinta, n-am dovezi).
Da, un birou de negrisori care programeaza pentru amazon.
Degeaba au birou, daca nu poti comanda nimic in afara de carti si cd/dvd-uri (cu filme si muzica, nu altceva).
Si nu ca au ceva cu ro, nu prea trimit nicaieri in afara de cateva tari.
Ultima modificare făcută de don_dannielo; 29th September 2007 la 11:44.
Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)