Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 28 din 28

Subiect: Account Limits

Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.415
    Putere Rep
    90

Implicit

@RobRoy, discutia era una teoretica. Poate fi deblocat contul inainte sa se atinga valoarea de 2500 ? Adica intai sa fie deblocata limita pe cont si dupa aceea sa se faca tranzactia ?
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Cred ca da. Fa un upload la documente (CI/pasaport si o factura de utilitati/extras bancar . Ai grija sa corespunda adresele cea de pe buletin cu cea din extras sau factura. Deasemenea sa fie numele tau pe factura de utilitati; Asta sincer mi se pare o dobitocenie din partea lor) si solicita-le sa iti ridice limita.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.415
    Putere Rep
    90

Implicit

Cred ca am orbul gainilor astazi. Unde fac uploadul ? Nu vad nimic de genul account limits.
    paypal.jpgpaypal2.jpg
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

I. Laurentiu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    28th April 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    32
    Posturi
    692
    Putere Rep
    30

Implicit

E posibil sa fi incarcat cumva o copie de buletin pana acum? Eu cand am verificat contul am atasat si o copie de buletin si odata cu verificarea card-ului mi-a fost ridicata si limita de 2500 de euro/an. Ce-i drept, nici nu mi-am dat seama ca a fost ridicata limita...am contactat un operator ca mi-am prins urechile incercand sa ridic limita si mi-a spus ca este deja rezolvata problema.

--- Later Edit --- (ca mi-a fost lene sa apas "Edit")

Acceseaza My account - Overview - Status: Verified si daca acolo intampini un mesaj de genul:
    You are now a Verified PayPal user. In addition to increased security, buyers and sellers value your Verified status because it indicates you have passed PayPal security checks. Most importantly, you can now send unlimited payments with your PayPal account.
    cred ca nu mai necesita inca o verificare pentru ridicarea limitei.
    Numai bine.
    Vand pachet de advertoriale pe site-uri autoritare -> vezi oferta
    Ai nevoie de un site profi pentru afacerea ta? Contacteaza-ma!

Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.415
    Putere Rep
    90

Implicit

Citat Postat în original de I. Laurentiu Vezi Post
    [/COLOR]Acceseaza My account - Overview - Status: Verified si daca acolo intampini un mesaj de genul:
    You are now a Verified PayPal user. In addition to increased security, buyers and sellers value your Verified status because it indicates you have passed PayPal security checks. Most importantly, you can now send unlimited payments with your PayPal account.
    cred ca nu mai necesita inca o verificare pentru ridicarea limitei.
    Numai bine.
    V-am zis de mesajul asta aici: http://forum.seopedia.ro/paypal/2165...tml#post196632 Sa inteleg ca nu am limitarea aceea ?

Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94

Implicit

Dracii astia sunt ciudati tare. Si eu am contul verificat de vreo 3 ani de zile, dar asta nu i-a impiedicat sa mi-l blocheze atunci cand am depasit limita.(Posibil ca reverificarile acestea sa se faca anual). Ce ma enerveaza la ei este faptul ca au un help de rahat. Sectiunea de upload o aveam in resolution center, dar se pare ca a disparut dupa ce mi-au reverificat contul.
    Oricum, stai relax, dupa cum ti-am zis, chiar daca ti-l blocheaza, se misca foarte repede dupa ce faci upload documentelor.
    Cred ca s-a si creeat o mica psihoza cu conturile de pp. Eu unul nu am avut absolut nici o problema cu ei in cativa ani de cand folosesc serviciul.
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

casperel este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    10th February 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    838
    Putere Rep
    41

Implicit

Ma scuzati ca dezgrop un topic vechi, dar intrebarea mea are legatura cu topicul in cauza. Mai am putin si depasesc limita, asa ca trebuie sa ii dau Lift, evident. Dar imi apar 3 optiuni:

What is your ownership type?

- An individual consumer refers to any individual or household that is not a business, legal entity, or other type of organization.

- A sole proprietor

- Any other type of business, charity, or government entity
    Daca selectez prima optiune si primesc in continuare ceva mai multi bani, se vor trezi vreodata sa ma intrebe daca nu cumva am gresit si sunt business ? Adica sa ma trezesc ca mi-l blocheaza... din senin. Voi ce ati selectat ?

Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    4.027
    Putere Rep
    94

Implicit

Stai linistit, nu iti va bloca nimeni contul. Asemenea masuri se iau doar in momentul in care exista suspiciuni intemeiate de frauda.

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. your account has benn limited
    De broski în forumul PayPal
    Răspunsuri: 28
    Ultimul Post: 24th September 2011, 16:00
  2. Your account is limited
    De Mihai Alexandru în forumul PayPal
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 24th July 2011, 09:44
  3. Google AdSense Account Disabled
    De Bugas în forumul Adsense
    Răspunsuri: 11