sincer te inteleg cand spui ca nu e tocmai cel mai placut moment sa te dezvalui cuiva. da in fine. daca ai in prim plan continutul de calitate si o constructie a site-ului care sa vizeze in primul si primul rand Vizitatorul si nu motorul de cautare si siretlicuri din astea te asigur ca nu ai ce pierde.
eu nu cred ca google evolueaza negativ si prin siretlicuri. dimpotriva mi se pare cel mai bun ( chiar daca dogpile imi convine mai mult). si statisticile astea individuale pot aduce o imbunatatire mare din punctu meu de vedere, indiferent de ce vizeaza, concurenta sau utilizatorul.