
Postat în original de
trask
Concluzia ta numai de bun simt nu este. Faci acuzatii nefondate si subiective. Editorii ODP pot sa umble pe ce forumuri vor ei, ca orice utilizator de internet si pot sa posteze cat vor; asta nu le ia din timpul de editare, pentru ca timpul de editare si-l fixeaza fiecare dupa bunul plac. Editorii ODP nu sunt angajati ai DMOZ si nu-i plateste nimeni pentru munca pe care o depun. Iar fiindca sunt putini sunt acuzati ca sunt lenesi de tot felul de indivizi care au aflat de ieri de DMOZ si care, citind "marturiile" unor asa-zisi "pagubiti", la fel de informati ca si ei, cred ca au descoperit conspiratia secolului XXI, inceputa inca de la finele tulbure al celui de-al XX-lea secol.
Afla ca de la inceputul acestui an, partea de site-uri romanesti din DMOZ a sporit cu peste 1000 de siteuri. Iti propun un mic rationament: nr de linkuri listate a crescut cu 1000 de unitati, dintre cele existente s-au sters destul de multe (tu ai afirmat asta in postul tau), o revizuire de site dureaza intre 5 si 10 minute, alteori chiar mai mult. Calculeaza cate ore de munca voluntara inseamna asta si incearca sa ajungi la o concluzie cu adevarat de bun simt.