
Postat în original de
dacian
Eu ce spuneam mai sus? O firma respectabila ar trebui sa aiba acces la propriul server de mail ( cazul meu , de ex. ), daca tu ai avut de a face doar cu firme care investeau in propria lor imagine online cat investesc eu in aurolacul din intersectie ce mai pot zice? O firma care se respecta are cel putin domeniu si mail propriu , cu mail de la yahoo da o dovada clara de zgarcenie/ignoranta/etc , totusi suntem in 2008 si calculatoarele nu mai reprezinta un tabu si nici nu mai costa o "avere" incat sa nu-ti poti permite unul. O colocare a unui server intr-un datacenter ( ca sa aleg cea mai scumpa varianta ) este pe undeva pe la 100 de euro , muuult mai putin decat plateste NUMAI telefonul acel "patron". Acum nu zic nimic de costurile de intretinere ..... intram in alte discutii. Ideea este ca daca vrei sa probezi un mail in instanta nu poti. QED