Vezi Rezultate Sondaj: E o idee buna, incercam sa o implementam? (vot public, va rog justificati raspuns)

Alegători
28. Nu puteţi vota în acest sondaj
  • DA

    25 89,29%
  • NU

    3 10,71%
Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567
Rezultate 61 la 64 din 64

Subiect: Idee - Sectiune Traderi

  1. #61
    Avatarul lui Marius Cristian
    Marius Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    14th January 2007
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    1.516
    Putere Rep
    49

    Implicit

    Recunosc ca n-am citit mai mult de postarea initiala si finalul acestui nou carnatz de topic. Ca inseamna tranzactie incheiata in acest context?
    Vor fi luate in considerare doar profielele celor care au un minim de vechime si cel putin o tranzactie incheiata (topic cu servicii, whatever).
    De exemplu un utilizator ar putea sa nu aiba drept de postat in marketplace insa poate trimite mesaje private celor care au cerut servicii si astfel el poate tranzactiona cu cei doritori. Sau nu se pune, trebuia sa fi postat o oferta in marketplace etc.

  2. #62
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Citat Postat în original de Marius Cristian Vezi Post
    De exemplu un utilizator ar putea sa nu aiba drept de postat in marketplace insa poate trimite mesaje private celor care au cerut servicii si astfel el poate tranzactiona cu cei doritori. Sau nu se pune, trebuia sa fi postat o oferta in marketplace etc.
    Ma gandeam sa fac eu topicurile, la cererea utilizatorilor. Si fireste, daca nu are cine sa le dea review, de ce sa fac? De fenta?
    Probabil m-am grabit cu "tranzactie incheiata" si poate ar fi mai bine cu "o oferta activa in market".

  3. #63
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.696
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Intrebare: nu ar putea fi chiar o pagina pentru utilizator, cea unde se prezinta de exemplu ( un fel de pagina de profil ), ma uitam la mine in arhiva, am zeci de comenturi gen de incredere, etc. dar ar arata altfel daca ar fi toate intr-un singur loc, ar fi pagina ta de prezentare cu bune si cu rele.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  4. #64
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Pagina de prezentare are fiecare, doar ca reviews lasa lumea, in general la topicurile de vanzare. Astfel, topicurile respective ajung sa fie ridicate fara rost, iar reviews pierdute.

    Ideea mea era ca exprienta utilizatorilor sa fie consistenta. in sensul ca un profil de trader (un topic dedicat lui Rapsodia sa spunem) ar include niste elemente fixe, aceleasi pentru toti. Respectiv un rating desfasurat (rapiditate, comunicare, plata), date de identificare publice daca doreste (nume real, email skype id, telefon, fiecare ce doreste si daca doreste) si genul de servicii oferite in mod obisnuit.

    In plus, cei super seriosi, pot trimite o copie dupa buletin la moderatorul preferat (dispus sa faca asta) si sa-l sune 2 minute, astfel incat respectivul moderator va putea spune "profil verificat". Adica, la nevoie, autoritatile sa stie cine este proprietarul contului. Asta va garanta cumparatorilor ca vanzatorul nu este unul care da tepe sau care are ceva de ascuns. Dar astea sunt niste planuri asa, indepartate, inca nu stiu daca sunt realizabile si daca merita facut.

    Putem alege ce este bine si util, in ideea ca topicurile sa aduca un plus de credibilitate vanzatorilor de servicii si un plus de incredere din partea cumparatorilor.

    LE: Iarasi, este important din punctul meu de vedere ca fiecare utilizator sa voteze o singura data si sa lase un singur review. Astfel devine inutil sa ceri la fiecare topic "lasa si mie un review".

Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Sectiune VIP pe seopedia
    De inSecure în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 19th November 2012, 20:59
  2. Sectiune portofoliu
    De edy12006 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 8th January 2011, 00:47
  3. sectiune CONTACT din site
    De cris în forumul Continut web
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 9th July 2007, 18:22

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •