Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 15

Subiect: sfaturi monetizare

  1. #1
    Avatarul lui solaris
    solaris este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    13th February 2017
    Vârstă
    33
    Posturi
    20
    Putere Rep
    0


    Implicit sfaturi monetizare

    salut,

    apelez din nou la sfatul vostru pentru urmatorul proiect. m-am alaturat echipei unui blog de stiri diverse si nu stim care sunt cele mai profitabile metode de monetizare. din experienta voastra se lucreaza bine cu adnow, payclick, exoclick si lista ar putea continua ca internetu-i mare...
    daca stiti si de anumite restrictii sau obligatii inainte de a te inscrie la ei...
    merci

  2. #2
    Avatarul lui BGD1337
    BGD1337 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    10th September 2016
    Vârstă
    32
    Posturi
    79
    Putere Rep
    14


    Implicit

    Nu cred ca este vreo una sa plateasca mai bine decat Google Adsense, daca tot e site legal poti incerca sa aplici.

  3. #3
    Avatarul lui solaris
    solaris este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    13th February 2017
    Vârstă
    33
    Posturi
    20
    Putere Rep
    0


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de BGD1337 Vezi Post
    Nu cred ca este vreo una sa plateasca mai bine decat Google Adsense, daca tot e site legal poti incerca sa aplici.
    aha, am inteles. ma gandeam ca poate sunt profitabile si aceste site-uri. ai idee si care este diferenta de pret?

  4. #4
    Avatarul lui solaris
    solaris este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    13th February 2017
    Vârstă
    33
    Posturi
    20
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de BGD1337 Vezi Post
    Nu cred ca este vreo una sa plateasca mai bine decat Google Adsense, daca tot e site legal poti incerca sa aplici.
    ne-am tinut de treaba si am aplicat la adsense... aici deja nu cred ca mai surprind pe nimeni cand spun ca ne-au refuzat, au trimis un mail luuuung si confuz cu motivele refuzului, dar nimic punctual sa stim ce sa modificam... (am mai citit si la altii ca au patit-o). intre timp, are sens sa incerc cu Payclick? sau ce alta retea recomandati?

  5. #5
    Avatarul lui T. Adi
    T. Adi este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    31st January 2017
    Vârstă
    41
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Decat nimic, si payclick respectiv adnow sunt "ok".

  6. #6
    Avatarul lui solaris
    solaris este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    13th February 2017
    Vârstă
    33
    Posturi
    20
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Citat Postat în original de T. Adi Vezi Post
    Decat nimic, si payclick respectiv adnow sunt "ok".
    merci fain. asta ziceam, macar capatam experienta. vedem ce merge, cum merge, tragem linie si, daca totul e ok, mergem mai departe.

  7. #7
    Avatarul lui barzafurioasa
    barzafurioasa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    26th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Posturi
    282
    Putere Rep
    30


    3 out of 3 members found this post helpful.

    Implicit

    Eu am aplicat pentru cont adsense cu un site care avea niste zeci de articole (maxim 30) si l-au acceptat (acum 4 ani). Articolele erau foarte ok. Ar trebui sa te gandesti ca ceva nu este ok cu site-ul tau.

    Stiu ca sunt multi care ma vor contrazice, insa eu nu voi pune pe site reclame care conduc la indobitocirea populatiei sau care au ca scop doar pacalirea lor.

    Ca sa dau si exemple - slabiti in doua zile 5 kg, scadeti cu 50% consumul la benzina, acest aparat scade consumul de eurent cu 50%, daca beti acest lucru 5 zile faceti...., etc. Lista este imensa.

    Mi se pare ca este o mizerie sa faci reclama la asemena lucruri si mi se pare ca oamenii care fac acest lucru, constient, sunt mizerabili.

    In plus, stiu ca sunt si pe seopedia oameni care fac asta - doar pentru bani si pentru ca pot.

    Stiu ca imi voi lua injuraturi, tacite sau nu, insa ma doare la basca .

    Nu cred ca daca aveti o problema medicala vreti sa dati doar de advertoriale cu tampenii sau de siteuri optimizate bine ci de siteuri care ofera info corect, indiferent de SEO.

    Ca sa si raspund - Adsense, chiar daca nu plateste cat am vrea noi, este cea mai buna optiune (daca nu ai puterea sa negociezi direct cu anumite firme).

    Astfel ai face bine sa faci siteul sa fie ok pt vizitator si sa nu fie doar pentru bani si atunci probabil vei fi acceptat.

    P.S. - eu daca vad ca un site are reclame de genul celor de mai sus nu mai intru pe el. Daca se intampla sa fie foarte valoros dpdv al informatiilor (se pare ca nu este cazul tau) nu vei lua un click pe reclame de la mine in veci.

    Astfel, eu recomand sa mai umbli la site si apoi sa vezi ce mai faci. Nu mai faceti site-uri pentru bani, faceti siteuri sa fie utile si apoi, ca efect secundar , veti primi si bani.

    Trebuie sa te gandesti si ca utilizator de google, cand cauti ceva si gasesti doar rahaturi, nu doar ca webmaster.

  8. #8
    Avatarul lui solaris
    solaris este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    13th February 2017
    Vârstă
    33
    Posturi
    20
    Putere Rep
    0


    Implicit

    salut, barzafurioasa!

    sub nicio forma nu te injur pentru ce ai spus si iti dau dreptate (ce naiba, ca nu sunt ipocrit). din cate am mai citit si pe alte forumuri si (in prezent) din experienta proprie. observ ca adsense-ul nu mai da accept asa usor. da, suntem mici, suntem la inceput, dar chiar vrem sa facem ceva decent. stiu reclamele alea, dar, din cate am inteles, poti sa iti selectezi din ele. incercam, vedem cum arata si in ce se va transforma. si vom incerca dupa o vreme sa aplicam din nou. speram sa avem cu ce ne lauda in viitor. cine ne va accesa va alege sigur daca vrea sa dea click sau nu pe reclamele alea.

  9. #9
    Avatarul lui barzafurioasa
    barzafurioasa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    26th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Posturi
    282
    Putere Rep
    30


    Implicit

    Succes

  10. #10
    Avatarul lui florin.TubeAdv
    florin.TubeAdv este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    12th April 2017
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    39
    Posturi
    5
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Salut, accepti oferte de tip dating soft pe site?

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Sfaturi crestere site+monetizare
    De microbist în forumul Subiecte pentru incepatori
    Răspunsuri: 17
    Ultimul Post: 22nd July 2016, 00:22
  2. Alternative monetizare
    De LuKian în forumul Subiecte pentru incepatori
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 13th March 2014, 21:48
  3. Monetizare site ?
    De GTXR în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 10th January 2011, 04:00
  4. Flowchart monetizare
    De tiery în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 29th October 2007, 22:16

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •