Practic in fisierul ala trebuie sa pui toate platformele de la care ai reclame. Si eu am primit un mail de la managerul de cont adsense, in urma cu cateva luni, sa implementez fisierul insa n-am facut-o.
Site-urile mari au implementat acest fisier. Ex: http://www.dailymail.co.uk/ads.txt, https://www.littlethings.com/ads.txt etx
Raducu: Tu trebuie sa il implementezi pe site-ul tau nu pe site-ul yahoo.
Cu siguranta insa cand va fi obligatoriu adsense, de exemplu, va trimite notificare in cont ca trebuie implementat pe toate site-urile pe care le detinem.



Răspunde cu citat