Ai zis persoana fizica. Nu PFA. De ce vrei sa te complici si sa ii declari ? Vrei neaparat sa dai statului banii respectivi ?
Nu de alta dar o sa le dai idei celor de la Fisc. Parca-i si vad: "Cum adica Adsense ? Ce-o fi aia ? Cum adica Google il plateste pe asta ? Hai sa mai facem o lege ca sa impozitam si pe astia ca avem nevoie de bani la buget. Daca nu declara veniturile respective le dam o amenda mai mare decat ceea ce scot, deci tot mai facem ceva bani."



Răspunde cu citat