Rezultate 1 la 10 din 11

Subiect: Taxe statului roman din AdSense

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    94
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    46
    Posturi
    3.422
    Putere Rep
    94


    Implicit

    Ai zis persoana fizica. Nu PFA. De ce vrei sa te complici si sa ii declari ? Vrei neaparat sa dai statului banii respectivi ?

    Nu de alta dar o sa le dai idei celor de la Fisc. Parca-i si vad: "Cum adica Adsense ? Ce-o fi aia ? Cum adica Google il plateste pe asta ? Hai sa mai facem o lege ca sa impozitam si pe astia ca avem nevoie de bani la buget. Daca nu declara veniturile respective le dam o amenda mai mare decat ceea ce scot, deci tot mai facem ceva bani."
    Ultima modificare făcută de Nichita; 25th August 2010 la 23:03.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  2. #2
    Avatarul lui aka_eu
    aka_eu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    12th July 2004
    Locaţie
    BC,Romania
    Posturi
    88
    Putere Rep
    41


    Implicit

    De ce sa ma complic ?

    Dupa cum spuneam sotia depune declaratie de avere iar cum castigurile din AdSense sunt mai mari decat salariul ei + salariul meu, cred ca oricand poate aparea ciudat de unde $$$ pt diverse achizitii.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Taxe vamale
    De startblog în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 17
    Ultimul Post: 12th March 2011, 19:30
  2. Program Afiliati ? - Taxe?
    De inSecure în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 10th November 2009, 16:03
  3. Un antreprenor roman...
    De Mircea Budean în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 34
    Ultimul Post: 2nd August 2009, 13:09
  4. Taxe pentru un laptop cumparat din state?
    De stefan în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 7th November 2007, 12:00
  5. Un Roman Fericit
    De alfie în forumul Google
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 4th February 2006, 14:45

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •