Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Vanzare know-how SaaS (link tracker, A/B testing url rotator), affiliate tracker

emm
    emm este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    11th November 2006
    Posturi
    822
    Putere Rep
    46

Implicit Vanzare know-how SaaS (link tracker, A/B testing url rotator), affiliate tracker

In ultimul an am operat un sistem SaaS (profitabil) cu caracteristicile din titlu. Doresc sa vand know-how-ul, pentru ca lucrez la altceva.

A fost folosit de useri pentru toate lucrurile mentionate, link tracking in special, dar si url rotator si affiliate.

Sistemul era deja profitabil (cu putini clienti) dar nu in zona mea de target de castig si nu aveam timp suficient sa ma ocup de sales, asa ca l-am retras si lucrez la ceva (de alt nivel). Costurile de constructie si operare sunt minime, posibilitatile de gasire clienti largi - pentru cine are timp sa se ocupe nitel de vanzari si mai ales sa interactioneze in online pe unde umbla proprietarii de situri, SEO etc.

Intentionez sa vand know-how-ul, adica exact toate informatiile necesare pentru a construi acest proiect, rapid.

Nu pot oferi codul, pentru ca foloseste un framework proprietar, dar pot oferi structura bazei de date, diagrame despre ce si cum trebuie facut - tot ce e necesar pentru a-l starta incat sa fie 100% clar ce si cum. Pot sa arat codul unde e nevoie de ceva explicatii suplimentare, nu e secret. Deci toata informatia despre "cum e facut" si "ce si cum face". Si pot oferi si textul pentru site, care este si el important pentru ca o tona de know-how este inclusa si in text. Pricing plan, ce si cum etc.

Mie mi-a luat 2 saptamani sa il fac, respectiv 3 zile pentru cod si restul mai mult la content si template.

Se poate face doar in Bucuresti. Cine este interesat, rog PM.

Multumesc

Edit: Se ofera si structura bazei de date, care iarasi face parte din know-how.

emm
    emm este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    11th November 2006
    Posturi
    822
    Putere Rep
    46

Implicit

Am uitat sa precizez, face si detectia de fake clicks din Adwords... il folosesc intern pentru asta. (ceva gen Clickcease)

Deci se pot face 4 SaaS diferite din el.

Sunt deschis si la alte oferte (parteneriat pentru operare pe codul existent, pentru ca este deja 100% functional).

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Rank tracker
    De calinevents în forumul SEO Soft
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 25th April 2015, 08:37
  2. rank tracker
    De alexdog1805 în forumul SEO Soft
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 12th May 2011, 22:01
  3. Invitatie cZone tracker
    De Iulia în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 30th September 2010, 10:54
  4. optimizare torrent tracker
    De A.Faith în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 10th February 2008, 18:36
  5. Keyword Tracker pt .ro, facut de Filipnet
    De Cristian Mezei în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 26th November 2006, 12:03

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •